Powitanie Nocy
~~~~~~~~~~~~~~
Popatrz przez okno, jak pięknie noc nas wita,
Gwiazdy rozbłysły, granat nieba w gỏrze,
Szmer liści, jakby ktoś poemat czytał
I zapach nocy jak kwitnące rỏże.
I księżyc pełny jak balon brzuchaty,
Natrętnym blaskiem srebrzy twoje włosy.
Chỏr skrzydlatych artystów gdzieś śpiewa kantaty
I na trawie się rodzą chłodne krople rosy.
Ściana lasu swą czernią i straszy i wabi,
Wiatru lekki powiew rozkołysał sosnę
Jej strzelisty wierzchołek drży, wygląda prawie,
Jakby rỏsł w oczach czując w wietrze wiosnę.
A to jesień już przecież, lecz noc jest wiosenna,
Widzę zgadzasz się ze mną, wiosna w nas rozkwita.
Powieki masz zmrużone, lecz nie jesteś senna;
Zbyt pięknie czarem swoim noc nas dzisiaj wita....
Kaczmarek Piotr
a ona jakby jej wyrzymać nie mogła:)
zgłoś
cacy :)
zgłoś
Powitanie Nocy ~~~~~~~~~~~~~~ Popatrz przez okno, jak pięknie noc nas wita, Gwiazdy rozbłysły, granat nieba w gỏrze, Szmer liści, jakby ktoś poemat czytał I zapach nocy jak kwitnące rỏże. I księżyc pełny jak balon brzuchaty, Natrętnym blaskiem srebrzy twoje włosy. Chỏr skrzydlatych artystów gdzieś śpiewa kantaty I na trawie się rodzą chłodne krople rosy. Ściana lasu swą czernią i straszy i wabi, Wiatru lekki powiew rozkołysał sosnę Jej strzelisty wierzchołek drży, wygląda prawie, Jakby rỏsł w oczach czując w wietrze wiosnę. A to jesień już przecież, lecz noc jest wiosenna, Widzę zgadzasz się ze mną, wiosna w nas rozkwita. Powieki masz zmrużone, lecz nie jesteś senna; Zbyt pięknie czarem swoim noc nas dzisiaj wita.... Kaczmarek Piotr
zgłoś