23 stycznia 2012

podyskutujmy o aparatach fotograficznych

w tej chwili musiałam wrócić do Canona 5mega pixeli, cyfrówki, bo niestety wysiadły i lepsze aparaty i nie da się ich naprawić. Mam ochotę na lustrzankę, ale nie bardzo ogromniastą (wiem, wiem o wszystkim stanowi obiektyw) z wielką chęcią posłucham opinii publikujących fotografów, też na temat cyfrówek


liczba komentarzy: 18 | punkty: 0 |  więcej 

byłem...,  

Jeśli podasz orientacyjną kwotę jaką możesz na to przeznaczyć,będzie dużo łatwiej coś konkretnego poradzić z uzasadnieniem dlaczego. Pozdrawiam;)

zgłoś |

Emma B.,  

myślę, że między dwa a dwa i pół, a gdyby to się nie dało to trzech. Dobry aparat jest dla mnie jak terapia, nie będę tłumaczyć dlaczego, bo to nudne

zgłoś |

Emma B.,  

cyfrówka, czy lustrzanka?

zgłoś |

Bogna Kurpiel,  

Nikon lustrzanka D90

zgłoś |

Bogna Kurpiel,  

:)) uśmiech Nikona do Nikona:)))

zgłoś |

byłem...,  

Pamiętajcie,że obiektywem kitowym/w zestawie/można robić dobre zdjęcia.Z biegiem czasu i rozwoju zainteresowania można dokupić jeden szerokokątny i np. tele niekoniecznie najdroższy.Ja bawię się canonem 550d ale dużo dobrego słyszałem o Nikonie 90

zgłoś |

byłem...,  

Nie wiem jak w Nikonach ale w tym canonie co mam mogę zupełnie w kitowym obiektywie wyłączyć automatykę i wybrać program totalnie ręczny.To nie reklama tylko info;)))

zgłoś |

Bogna Kurpiel,  

w Nikonie też można na manuale , jeszcze jest opcja - do wykonywania zdjęć nocą i wiele innych, jeszcze nie doszłam - instrukcja liczy 300 stron może za 100 lat zdążę przeczytać ;)))

zgłoś |

byłem...,  

Popatrzcie na zdjęcia Evy Toure.Robi je kompaktem Panasonika za ok 1300zl.A ja swoim nie umiem pozostaje nadzieja bo dopiero zaczynam/2 miesiące/;)Czyli Offler,dobrze prawisz.

zgłoś |

byłem...,  

Z tego co wiem Eva też zaczyna przygodę z foto....

zgłoś |

Emma B.,  

rzeczywiście wątek trochę się zmienił, ale nic nie szkodzi. Z linuksem i wolnym oprogramowaniem to dyskusja rzeka. We Francji oficjalnie przeszli na Open office. Oczywiście Open Office drepce za Officem, a program do zakładania baz jest dużo gorszy od Accessa, ale ile osób na co dzień Accessa używa. Wiadomo, że serwery stawia się na Linuksie, są problemy ze sprzedażą produktów zawierających wolne oprogramowanie, chyba są wyraźne wskazania, że nie można na nim zarabiać. Popularna wersja Ubuntu nie jest zupełnie stabilna, a wiele sterowników jest jednak płatnych. Jako programisty (prawie były) muszę bronić płatnego oprogramowania, bo z czego byśmy żyli, gdyby wszystko oddawało się za darmo. Ci którzy rozwijają "za darmo" linuksa zdobywają często nazwisko i potem czerpią dochody programując na zamówienie, przecież nie jedzą bitów. A windowsy mogły by być tańsze to fakt

zgłoś |

Emma B.,  

oczywiście i to jak. Po pierwsze zarabia Microsoft, całe lata pracowałam w ośrodku obliczeniowym, gdzie robiliśmy oprogramowanie banków, zakładów produkcyjnych itp. Za to nam płacili, no i gry, przecież, aplety, nie zanudzam

zgłoś |

Emma B.,  

oczywiście zgadzam się, uczyłam też w szkole i lansowałam wolne oprogramowanie, zresztą w podręcznikach do informatyki są równolegle prowadzone dwa systemy operacyjne. Poza tym zawsze ironizowałam, że Microsoft powinien płacić nauczycielom za propagowanie jego produktów, bo jak słusznie zauważono w czasie dyskusji, czym skorupka za młodu nasiąknie ... tym posługuje się w życiu dojrzałym. Oj ten Truml uzależnia a tu jeszcze maszyna Turinga odłogiem leży. Dobrej nocy

zgłoś |

Emma B.,  

nie wiem czy Access to namiastka, ma też możliwości bez liku, ale ja nie jestem do niego przekonana. Do małych można go stosować. Jak każdy kombajn wymaga rozeznania

zgłoś |

JK,  

Nikon D90, od dwóch lat jestem posiadaczką tego aparatu i szczerze polecam :-)))

zgłoś |




Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1