6 september 2021

Gry i zabawy

I - Przez rybie oko


Jest lato. Jest letnio. Latem jest letnio. Ściana żarzy się eterycznie, stoi brzozowy taboret
A na nim sporo kapsli.

Żarówka się nie żarzy, nie żarzy się wolfram - żarzy się ściana. Budynek naprzeciwko
Też się żarzy.

A samochody i ludzie wyglądają jak z wycinanki; a ja przez oddech łączę się ze światem
Bo ma konsystencję powietrza.

Tak źle! Nie, nie źle. Powietrznie! Tutaj piękny, plastykowy kwietnik - zbiornik na ziemię,
Korzenie i kwiat. A tam zagajnik, po którym spaceruje sąsiadka!

Tysiąc kiepów pod klatką i kilku złodziei. Ludzka głupota.


II - Życie i czas


Jeszcze wszystko może się stać. Odrzutowiec zostawi paseczek na niebie. Ktoś przejedzie
Czerwonym ferrari. Przejdzie para trzymająca się za ręce

A ja zawsze mogę zapalić sobie papieroska,
Napić się oliwy z oliwek,
Pojeździć na elektrycznej hulajnodze.

Na kolację Krakowska

W pokoju - Rembrandt
W kuchni - Cezanne.

A jak ktoś zachleje albo trafi do psychiatryka?


number of comments: 8 | rating: 3 |  more 

jeśli tylko,  

plastyk to człowiek (zajmujący się), a tworzywo to plastik.. chyba , że celowo to sorry..

report |

Cheval (Faber),  

Starsi ludzie mówią plastyk a ja staram się łapać języki świata.

report |

jeśli tylko,  

spojrzenia przez dziurki. bez klucza..

report |

Cheval (Faber),  

Trudne piękno ale piękno.

report |

Grain,  

A ratownik to ktoś kupujący na raty, W czasie pisania tekstu stało się tyle nieszczęść, że ho ho. Kiedyś leżałem na Internie. Pięć osób. W nocy zszedł pierwszy w stanie śpiączki alkoholowej, zbudziły mnie pakujące go w worek pielęgniarki. Prawie od razu usnąłem, Rano obudziła mnie reanimacja sąsiada obok. Dowiezionego z domu. Pojechałem na wózku do łazienki, gdzie leżał pierwszy /procedury/ wypaliłem z nim dwie fajki. I wypisałem się na wł. prośbę /umieralność 40/ i jeszcze żyję - jakieś 8 lat.

report |

Cheval (Faber),  

Samo życje, a ja jestem z pokolenia Doomer, właśnie się wczoraj dowiedziałem. Deprecha, psychoza, nerwica i te sprawy. Różne balety tu odchodzą. Na blokowisku jest taka mądrość: "życie przejeb*** ale piękne, nie?"

report |

jeśli tylko,  

a to teraz bez etykietki nie można, jak kiedyś bez listka figowego?..

report |

Cheval (Faber),  

Nie no, można, jak najbardziej i to jest chwalebne. Ale ja etykietki nie traktuję na zasadzie tożsamości, bo tak to ja bym miał rozszczep jaźni, tylko takiej podręcznikowo-klasyfikacyjnej pomocy, rubryczka, ale nie jak u Barańczaka czy Różewicza, tylko taka orientacyjna, zbiór albo zbiory matematyczne. A w ogóle to mi dało do myślenia, sprawy pokoleniowe, coś jest na rzeczy, inspirujące jeśli chodzi o profilowanie twórczości np.

report |

Grain,  

tak tylko trzeba ćhćieć jak w Weselu Wyspaińskjiego 3-go wieszcza pany wszystko mogą mieć ino im się nie chce chcieć

report |

Cheval (Faber),  

To myślisz że ja taki młodniak jestem, że nie wiem kto to Wyspiański? Album mam cały : ). A swoją drogą, nie pamiętam, kto napisał: "w tym jest właśnie cała rzecz, żeby mi się chciało chcieć." Ale to od człowieka zależy, wszystko jest w głowie.

report |other poems: Regret, Living inside a Master-Piece, Z któregoś z etapów, Mixtape, O bzdurach (stare), Modne wiersze, Takie tam, Fraszki - warianty, Słodko - gorzki, *** (I will pay with...), *** (I'm not the most...), Z klasyka II, Z klasyka, STARE (ok. 2011), Motto z kiedyś, The deepest trick, Bittersweet (PL / ENG), Fertile (ENG), Beat, Valentine's Day, Poezja ciemna (Uwaga, Heavy) (ENG), Rysunki tuszem / Po południu / Nocne motyle, Spokój jasnej listopadowej nocy, Of lucidity and stillness (eng), [Fantazmat], Langeweile - Mixtape, Noir Au-Revoir, L'ecole normale, Przyśniło mi się, Wisława Szymborska - Jaskinia, To coś, Tekściory, Niecodzienna idea, Sen, Fernando Pessoa - Harveswoman, Fragmenty ze mnie, Dwu klasyków, Florencja w deszczu - Iwaszkiewicz, Cytat z klasyka (Rilke), Świadek myli się z natury rzeczy, Vesperale, Sylwester, Rymowanka, I dance between the Old Dreams, Kondensacja, Ezra Pound - Francesca, Hymn młodych konserwatystów, Plus ratio quam vis, Quasi-fraszki, Kiedyś zanotowałem, Fraszki, Cytat z klasyka - Domoklos Szailagyi, Bilecik, Minor Gravitas, A mnie po prostu nie ma.rtf, Na marginesie, Nitka (Opisanie fali), Czas o którym milczy się, Wrzutka (PL / ANG), Igrzyska sportowe IV, Igrzyska sportowe III, Igrzyska sportowe II, Igrzyska sportowe I, Piosenka głupia, Heliograwitura (scherzo), Ballroom, Dimitryj (Symetria), Cytat z klasyka - Tadeusz Różewicz, Wiatr - poruszenie, Mysz, Tubal-Kain, Cytat z klasyka, Admirałowie, Ars moriandi, Ostrość, Moje słowa nie mają mocy, Kondensacja, Kochaj dzikiego łabędzia, Na początku (ok. 2015), Wiersz o paleniu papierosa pod klatką, Martwa natura, Trzy wiersze gwatemalskie, Niech boli, Pisanie, Okno - cień., Husserl's Electronica, Trzy wiersze (Witka), Ugly Boy, Bóg mieszka w domu naprzeciwko, Rozprężenie, Agnieszka - Staurologia, Dyptyk, Gąszcz, badyle, czerń i błoto, Rzędy realności (pogoda), kamień piaskowy, Dwie płowe wstążki, Pusta miska, Cztery wiersze, Co ma byt?, Hollow Songs, Gry i zabawy, Kolory, Sportowy, W transfiguracji, Pusto jest na polu i brzęczy próchno, Baśń, IV wiersze dla samego siebie,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1