1 august 2021

III

III

Te wszystkie wiersze są moim subiektywnym światem
I chciałbym żeby zostały zapisane gdzieś poza kolejnymi kartkami.
Milczę, bo nie wiem, czy będą.
Twoje serce, mój obcy przyjacielu, jest dla nich zbyt chwieje, choć to zawsze coś.
Możliwość wysłuchania daje nam namiastkę życia wiecznego, które jest niczym innym
Jak po prostu życiem znaczącym. Nie musi trwać w nieskończoność.
Możemy żyć wiecznie od czasu do czasu
Tylko czy to nie jest kolejne kłamstwo
Kochając prawdę powinno się kochać śmierć.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 6 | rating: 0/4 | report | add to favorite

Comments:

Grain,  

żyć wiecznie od czasu do czasu - dobre

report |

Weronika,  

Kochając życie, powinno się kochać kulkę toczoną przez żuka.

report |

jeśli tylko,  

Chwieje czy chwiejne..

report |

jeśli tylko,  

Hmm.. a moze by jeszcze chciać prawdy obiektywnej..

report |

Cheval (Faber),  

Kulka toczona przez żuka jest kultowa. A że prawdy obiektywnej - no, o to chodzi, tylko że w txt. by to zamieszało w rytmie. Odwołuję się więc do intuicji. Dzięki.

report |

Cheval (Faber),  

W domyśle: czy prawda subiektywna w ogóle jest prawdą. To wzięte z takiego mini-zbiorku w którym piszę trochę o współczesnej scjencji (science). Jak się to czyta można dojść do wniosku, że prawdą obiektywną jest tylko równanie matematyczne. Na takiej zasadzie jak kolor - w rzeczywistości nie istnieje, "buduje go" nasz mózg. Teraz pytanie, jakie miejsce mózg ma w przyrodzie. Czy ktoś tego chciał, czy nie chciał. Albo jesteśmy niczym, albo świadomość jest pępkiem świata. (Nie myślę na tym codziennie ; )

report |other poems: Rysunki tuszem (2011), Na początku (ok. 2015), Rzecz podniosła i dydaktyczna, Na wieczorny dzwon, Kaboom Kaboom II, Z klasyka - Czesław Miłosz - Dobroć, Wiersz o paleniu papierosa pod klatką, Noe, Wrzutka z klasyka - Pascal, Tytuł artykułu w parafialnym periodyku, Postulaty, Z cyklu "Detale", Martwa natura, Wciąż formalnie, Trzy wiersze Gwatemalskie, Wrzutka z klasyka, Niech boli, Pisanie, pod chałturkę, ***, Cytat z klasyka, Milczenie, Melancholia, Studzienka, Zwierciadło muzyki, Forma komunikacji (dla Graina), wanna jako metafora świata, Zewik, Trochę humorystyczny, Husserl's Electronica, nowy, Dla jaj?, ***, ***, Sentencja, Trzy wiersze (Witka), Ugly Boy, Bloom - poemat prozą, 10 tez fenomenologicznych, ***, Z dna szuflady, Rozprężenie, Cytat z klasyka (Voo Voo), Agnieszka - Staurologia, Dyptyk, Trzy wiersze, Lingua Franca, SYMETRIA, Cacuszko z dna szuflady, Sentencja, BIBELOTY - zestaw mówiący, Wrzutka (Wiersz klasyka), Rzędy realności (pogoda), Martwym językiem, kamień piaskowy, Huk, Dwie płowe wstążki ze spaceru, Dwie płowe wstążki, Dwa wiersze jesienne, Biel, biel..., ***, Cztery wiersze, Co ma byt?, Niebieski, Ślad, Mein Fukuyama, Sheaneth O'Connor, Ćwiczenia, Trzy wiersze z dedykacją dla Graina, Epilog (sprzed 10 lat), Hollow Songs, Styczeń, Hai Q, Fado, Gry i zabawy, Czy kolory istnieją, ***, Dywanik, Kolory, wariacja n.t. "Żywoty Świętych", Świat to dużo powiedziane - remake, Sportowy, Świat to dużo powiedziane, W transfiguracji, Ćwicząc we śnie, Wyznanie, Noc, IV, I, III, Dwa wiersze, Refleksja, Concept-wiersz o miłości, Finnegan's Joints, III wiersze, Z cyklu BARWY, Baśń, Purge, European, For Sylvia, Worldplay, IV wiersze dla samego siebie, ***, *** (Idę), *** (Nie ma tu nic), Trzy wiersze stoickie, *** Okay, *** (Kolor.), *** Rezygnacja, Wprawka w stylu zen, Nocne polowanie, Poranek samotnego ślusarza, ***, ***,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register