7 december 2011

Siódme lato

siódme lato pachnące
na łące w słońcu
jak pierwsze
i sześć następnych

siódme lato w szczęściu
ni sacrum ni profanum

tylko ty i ja

sobie darowane
pewnością  splecionych
rąk

na zawsze

.


number of comments: 9 | rating: 0 |  more 

Istar,  

ech Gabrysiu... pięknie

report |

gabrysia cabaj,  

po lecie przychodzi jesień, Marzenko - czasami nie mija

report |

sisey,  

Uch, ciepłe. Może jednak mniej pompatycznie? Wiem jak łatwo o uniesienia, a tu nie jesteś odkrywcza, wręcz przeciwnie - płyniesz na rafę. Co proponuję? Drobna korekta: wytnij dwa wytarte do białości wersy: "tylko ty i ja", "na zawsze" i zmień darowana na "darowane". Co więcej? Może lepiej wykorzystasz możliwości tytułu? Pozdrawiam.

report |

gabrysia cabaj,  

nie, sisey - nie ścigam się w kategorii najlepszy wiersz...ten jest prawie z początków mojego pisania i właściwie chciałam go użyć jako motto w innym, większym, tera źniejszym, ale wkleił mi się i tak sobie na niego patrzyłam:))

report |

sisey,  

Kamień z serca Gabrielo. Ja również poezji nie widzę na stadionach. Wolałbym usłyszeć czy poprawki proponowane uważasz bardziej niż jakoś. "Mi się" pozdrawiam :)

report |

Leszek Lisiecki,  

Jeżeli taki wiersz pisze nastolatka można zarzucić banał. Jeżeli dojrzała kobieta - każde słowo ma wielokrotny sens. I tak to czytam. Dla mnie super.

report |

gabrysia cabaj,  

sisey, Leszek - miłego Wam, panowie życzę:)**

report |

RENATA,  

to pewnie tak siedem lat tłustych a nastepne siedem chudych ..niech to lato trwa i trwa

report |

gabrysia cabaj,  

mam teorię, Renato, że każdy ma swoje siedem lat, tylko niektórych trwają krócej, a innych dłużej:))

report |other poems: Po deszczu, Osobna, ***, Ziemnia, Białopióra, ***, Kobieta w czerwonych koralach śni swój koszmar, Pod jabłonią, Wiara, Jeż w rękawiczkach, Ład, Ziarno, ***, Dym, ***, Przełam, Szyfr na pamięć, ***, Muszle, ***, Scena rodzaju, Pinezka, Leśne echo, Przedwiośnienie, Chrzanienie, Podmuch, Rzeźbiona komoda, Introligatornia, Wirus, Kot faszerowany, Kot na taborecie, Kupowanie róży, Kołysanka dla elfa, Fuga, Sytość, Niewidomy, Łapiąc rybę robi się ustami, Klucze, Macki, Jaskinja, Piórko na szkle, Calineczka jeździ z pękniętą przednią szybą, Antrakt, Pier taką dolę, Polityka, Pejzaż nadmorski, Scena przed sklepem, Solary, Blanszowanie, Odrzwia, Pustki, Pliszka siwa, Murowane falochrony, Calineczka trzyma wagę, Skrzydlate mrówki, Kompozycja, Jaskółki szczekają na człowieka, Konkrecja, Nigdy nie podążaj za mrówką, Kurki w deszczu, Batumi, Świetnieje, Stare Widmo, Mała planeta z jednym drzewem, którego nie ma, Programy, Dwa końce, Poredlne, Wiater, Galapagos, Szafowanie, Ślady, Wizyta pod kloszem, Radość, Odsiebność, Rozładunek, Hej, kolęda!, Napalm, Najlepsza mnie wersja, Demonografia, Czarny kapelusz, Piaski, Uroczysko, Seans wieczorny, Oddaleni, Oswajanie przydrożnych kamieni, Zaocznie, Dżem wiśniowy, Takie nic, Deszcz, Miła, Baba Jana, Zgubiłam tam serce, Tamizo, Terytoria, Ptaszek, Nie będzie granic, Jeziorna, UTW, Szuńdy, Z głupia frant, Starocie, Ziemianin w ziemiance, Jaszczurki na śniegu, Skarby, Obszar istnienia, Anioł ubezpieczeniowy, Gorzkie truskawki, Antycypacja, Gdy drzewo nie ginie tylko traci liście, W kąpieli, Schodzenie ze sceny, Pozorność, Znaczenie, Dreszcze, Wypisywanie, Rodność, Monopol, Średnice, Niepewności, Znicze z piasku, Furkot, Oziminy, Interpretacja, Krótkie włosy, Oczy, Sok z granatów, Rodzisz się z piany Afrodytko, Zamawianie, Tratwa, Piszę, Fomo* viator, Emigracja, Podsłuchanie, Akt z wilgą, Scena z gołębiarzem, Pejzaż zimowy, Miłość, Trzcina, Zbieraj mnie, Przejście, Wiatr, Urodziny, Od pierwszej kawy, Forma, I muchy w nosie, Brukowiec, Huśtawka, Echolalia, Fajerwerki, Noc Sylwestrowa, Szczęścia w nieszczęściu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1