13 march 2013

Rozdzielczość obrazów

Zgłaszam się przede wszystkim do osób zarządzających zasobami i możliwościami serwisu Truml, tudzież do administracji technicznej. Następnie do zainteresowanych autorów i odbiorców w sprawie postawienia własnego zdania w tej sprawie.

Obrazy wykonywane przez grafików komputerowych w dzisiejszym czasie przekraczają rozdzielczość narzucaną przez państwa serwis. Mowa o rozdzielczościach dla przykładu 1600x900px.
Z technicznego punktu widzenia nie ma to znaczenia, obraz mimo wszystko przez państwa świadczenia zostanie zamieszczony na stronie i na serwerze serwisu.
Obraz niestety jest pomniejszony, w czasie "uploadu" zostaje modyfikowany w rozdzielczości, tak i w wielkości samego pliku.
Rozumiem oszczędności w momencie dzielenia zasobów pamięci dyskowej na serwerze(tak odbieram mechanizmy państwa działania), ale zauważam pewne nieścisłości.

Zamieszczam grafikę raz co parę tygodni jak nie miesięcy. Dziennie mogę zamieścić z tego co zauważyłem z licznika, pięć prac. Więc prostego rozrachunku widzę u państwa duże możliwości co do udostępniania zasobów, ale jednocześnie oszczędności po przez zmniejszanie oryginalnych obrazów.

Zajmuję podejrzewam że razem z danymi w bazie danych i wszystkimi plikami graficznymi (pomniejszone/powiększone) łącznie z fotografią profilu nie więcej jak 10MB i z czasem będzie rosnąć, lecz nie samo zapotrzebowanie. Zmierzam do najistotniejszego, otóż lepiej dla grafików byłoby zamieścić dzienny/tygodniowy/miesięczny wskaźnik udostępniania zasobów w wielkości obszaru dyskowego KB/MB i nie oszczędzać po przez skalowanie obrazu. Zamiast ogranicznika ilości prac. Coś z zasady nie ilość a jakość.

Zdaję sobie sprawę, że mają państwo różnego rodzaju użytkowników o urozmaiconym sposobie twórczości. Choćby graficy komputerowi zamieszczają dużo plików o małych wielkościach, lub o dużych. Mogliby państwo pozostawić ten wybór autorom, dając im możliwość wyboru w profilu jaki sposób ograniczenia wybierają, aby przystosować "Trumla" do swoich potrzeb.

Zgromadzając różnorakich twórców - oczywiście jedynie moim zdaniem - powinniście zapewnić środowisko każdemu z osobna, lub umieścić w regulaminie ogólnym artykuły o ograniczeniach m.in. wyżej przeze mnie wymienionych.

Powód: Utrata szczegółowości obrazu.

Proszę o rozpatrzenie sprawy.
Czołem.


number of comments: 10 | rating: 0 |  more 

sisey,  

Mariuszu, tu nie tylko o miejsce na serwerze idzie ale i o transfer. Zerknij sobie na warunki przy kupnie miejsca na darmowych hostingach. Wolę nie wiedzieć ile kosztuje utrzymanie Trumla, szczególnie jak widzę szaleńców wrzucających dziennie limit fotografii. Gorzej, czasem czytam komentarze w których wprost pojawia się: mało mi, podnieście limity, bo mi się wierszyki nie mieszczą nawet gdy tak sprytnie w dziennik je upycham i prozę. Linkowanie na zewnętrzne serwisy nie jak trudne, szczególnie gdy wiesz jak skorzystać ze skracania linków. niektórzy wręcz odsyłają na np. Digitart czy jakieś Stocki. Rozumiem o czym marzy Padme i Ty,a le czy to jest do zrobienia? Zdarza się że Truml ledwo zipie przy większym ruchu, co pozwala się domyślać jaka jest jakość hostingu. Z nagraniami video Admin całkiem poszedł na skróty - wprost do YT linkuje. To mały portal (co ma swoje zalety). Trudno jest czasem ogarnąć nowości, co już powoduje że śledzi się ulubionych autorów (ze szkodą dla debiutów). A co do rozmiaru grafik. Są dwie szkoły, ja swoje zmniejszam i na ogół obniżam jakość. Ot, taka drobna forma zabezpieczenia, gdy się trafi jakiś jumacz.

report |

Mariusz Kliber,  

Mam świadomość co do transferu. Wiem również, że hosting bez limitu jak do tej pory był tylko i wyłącznie chwytem. Klient otrzymuje nielimitowany przesył danych, ale nie może obsługiwać serwisów z olbrzymimi liczbami zapytań. Kij i marchewka. Nie znamy diagramów i statystyk tego serwisu, więc pozostaje nam stawianie teorii. Zależy mi dziś na tym aby administracja serwisu wiedziała o problemie i druga sprawa, abym mógł otrzymać informację czy jest światełko w tunelu o dużej rozdzielczości, czy mam planować odnośniki do własnej galerii.

report |

sisey,  

no to sobie pomarudzili :D

report |

Mariusz Kliber,  

Czuję się "nie stąd", choć oczywiście zapewniam że nic nie brałem, ani też nie mam wahań poczucia rzeczywistości. Truml jeszcze mi tajemnicą, dlatego zapytam. Czy to "forum" jest sposobem na kontakt z administracją w sprawie problemów/wniosków.. refleksji? ;) Czuję małe zwątpienie zacierane myślą, że władza Trumla jest na urlopie.

report |

sisey,  

władza Trumla jest wyjątkowo przezroczysta. wręcz, działa w rękawiczkach. co by o niej nie mówić, trolli i spamu tu nie uświadczysz. fakt, mamy tu indywidualne "środki" by ograniczyć takie rzeczy, a dyskusji typu "demokracja sobie życzy" praktycznie tu nie ma. Sam znam jeden przypadek, gdy userzy wymusili, przywrócenie konta pewnego autora (który z resztą niczego nie publikuje od ponad roku, poza komentarzami i podawaniem płaszczy) :D

report |

alt art,  

ależ publikuje, publikuje, Mistrzu; właśnie w komentarzach; szukam czy można jeszcze niżej; może same dwukropki; to by było na miarę liczb opałki; numerek, proszę..

report |

Mariusz Kliber,  

Z obserwacji. "Powiększenie", które pojawia się po przez kliknięcie na obraz/fotografię przystosowuje się do rozdzielczości i przekątnej ekranu. Co za tym idzie? Że na mniejszych ekranach jak w netbookach, "powiększenie" okazuje się w rzeczywistości pomniejszeniem. Jak dla mnie mija się to z celem zastosowanego skryptu.

report |

issa,  

Hm. Fakt, może konfundować brak odpowiedzi. Przecież wydaje się, że chodzi o rzeczowe uwagi, nie o wodolejstwo.

report |

sisey,  

i mamy więcej. :)

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1