9 july 2012

jutro nie nadchodzi

obiecywało miękki kąpielowy płaszcz
teraz zakłada ostrą kolczugę
zamarza choć nie powinno
bo sól bo lipiec


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 13 | rating: 0/16 | report | add to favorite

Comments:

Veronica chamaedrys L,  

no masz...poszedł...

report |

Dany,  

/a teraz zakłada Dziś ostrą kolczugę /, dlaczego "Dziś" z dużej litery? Może opuścić by to "dziś", bo skoro piszesz "teraz", to wiadomo, że dziś.

report |

Veronica chamaedrys L,  

wiersz był trochę inny i Jutro z dużej w nim było...teraz chyba masz rację:)

report |

Veronica chamaedrys L,  

chyba jednak zostanę przy Dziś...bo to Juro(komu/czemu?) Dziś(co robi?)zakłada...

report |

Dany,  

Ciekawi mnie Veronico, dlaczego "Dziś" z dużej litery? O to pytałam. Po drugie, to jeśli piszesz: a teraz zakłada, to po co dalej piszesz dziś? Jeśli "teraz", to wiadomo, że dzisiaj, w danej chwili, a nie jutro. No i dalej znowu piszesz "jutro", raz z dużej, a raz z małej. Wiersz jest Twój, więc piszesz, jak uważasz, ja tylko jestem ciekawa, dlaczego, jaki widzisz w tym sens. Czytam i czytam, i próbuję sobie to jakoś poukładać, zrozumieć. Napisałabym: czai się, ciąży kiedyś obiecywało, miękki kąpielowy płaszcz a teraz zakłada ostrą kolczugę spada kroplami zimnego deszczu w głąb serca słoną kroplą drąży, zamarza, choć nie powinno bo sól bo lipiec i mami gwiazdami jutrem a jutro nie nadchodzi taki wieczór, choć południe

report |

zuzanna809,  

"człowiek ma ogromne trudności w skupieniu się na teraźniejszości"...:))

report |

Veronica chamaedrys L,  

... staram się zauważyć każdą chwilę, dotykam jej...ale przeżywam potem...jak przeszłość...potrzebny mi dystans, Zuzanno...:)

report |

zuzanna809,  

też się staram i różnie to bywa, może skupienie na tu i teraz wymaga większego wysiłku...:))

report |

Veronica chamaedrys L,  

... kolekcjonuję piękne chwile, szpilkuję nimi obraz... jak motyle nabijam na szpilki...one żyją mimo, że minione i, że przy szpilkowane...dopiero wtedy się nimi delektuję...:)

report |

ratienka,  

mamy podobnie Weronic! :) Buziaki. :)

report |

Veronica chamaedrys L,  

...witaj na tratwie, ratienko...:)

report |other poems: przed myśli narodzeniem, ziarenko maku dla siewcy, czekając na listopadowe leonidy, z głosów wieczora, nie byłeś jedyny w wykonywaniu kocich ruchów, dobra podobnie jak genów nie sposób wydłubać, nie musiałaś przyprowadzić do ogrodu bajek by częstować, ujrzałem cię jako nieokreśloność która nie znosi sztywności, tu filmu nie będzie zbyt polski, nie potrzebuję chusteczek spod ściany płaczu, pierwsza cygańska…, przegwizdana miłość, wypominkowe wspominki, podobno poeci zmyślają zapachy kolory i..., nad los angeles nie widziałam wniebowzbitych, mężczyzna jest, dla nóg w kolorze wenge, litania do zielonych aniołów, zielone anioły, i nie poradzisz nic magu mój gdy, potrzebuję otwartych dłoni, postscriptum, zamąciłeś w głowie, zaokrąglij do dziesiątek albo nazywaj mnie jak chcesz, rozkładam parasol ochronny, ale oni nie piszą wierszy, i co z tego, na dzień przed rozdaniem, to nie sen lato spędzimy w oknie, czekam, natrę cię, amaranta, moja nartostrada, proszę, kołysanka dla leniwej, szeherezado, modlitwa błagalna, na małej scenie, napis, kolejka dla wszystkich, tylko tyle, zimno mi, najpierw, zmieniłam kolor włosów, potem, skutek dowodów miłości, tym nienapisanym, patriota, asekurant, oczyszczenie, marchewka i kij, dekalog kalego, w innym terminie, może nawet, usta pełne braku, kolejność jest ważna, faux pas, syzyfowi, słowo na niedzielę, geometria lustra, moje niebo nie jest czyste, zakichany adres, drzewom, między światłem a cieniem czyli tam i z powrotem, niepokoju gra w klasy, tam, gdzie uzgodniliśmy miłość, wyprzedaż, podarunek słońca, trzytakt, nowe uczesanie tajemnicy, brodawka, nie deptać jezior, taniec na moście nadziei, fałszywa alternatywa wykluczająca, będzie potrzebny ślusarz, czakram, modlitwa dziękczynno-błagalna, tyle, uwaga łapacze snów, a moje imię 1/2, pycha, niby taka sama jak inne a inna, nie oczekuję, wymagam, jutro nie nadchodzi, obrazek z la rambla, wyrwana z kontekstu, pewna niepewność, nieświadomość królika, biała samba, do Pana Tabelki, świadek, ona on i księżyc, pragnienie, pamiętliwa, ręce, znaleziona, chwile na linie, motyl zamiast, nie mogę sięgnąć, blues męskich koszul, zagraj, choć to nie piątek, moze ktoś widział gumkę, czy można tańczyć, spacer po pont des arts, błękitny pies, jesienna prośba, ślady stóp, dla tej, vangogi, tasiemka od uroków,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register