Forums

Korporacja Ha!art
PROFILE About me Events (1) Forums (6)2 august 2012

książka "C()n Du It" - wideotomik Katarzyny Giełżyńskiej dostępny za darmo na stronach Korporacji Ha!art

Wideotomik "C()n Du It" to zbiór poetyckich klipów słowno-muzycznych, prezentujących najważniejsze zjawiska w kulturze wizualnej oraz stawiających pytania o miejsce człowieka w sferze on-line i o tożsamość w czasach awatarów. Intensywne, wyraziste oraz ironiczne obrazy zyskują postać wideofraszek - Giełżyńska humorystycznie ukazuje internetowe "rytuały", jak klikanie, czatowanie czy postowanie. Nawiązania do animacji, filmu, reklamy czy gry komputerowej w efekcie generują klipy dynamiczne, ekspansywne, "suche kości" - jak stwierdza w manifestacyjnym "wierszu logicznym" - bądź można powiedzieć przewrotnie, że są "mięsiste", konkretne i stanowcze.

Całość utrzymana jest w konwencji "post-atariowej" - powracający kolor zielony, kojarzący się z poleceniami systemu oraz prosta czcionka tekstu świadczą o tęsknocie za jasnym i nieskomplikowanym światem 8-bitowym. Widz zmaga się z obrazami symultanicznymi i z napierającymi dźwiękami, doświadczając przy tym rzeczywistości stereofonicznej. W płynnym XXI wieku człowiek jest odradzającym się na nowo awatarem, pikselem czy smugą cyny na płycie głównej społeczeństwa [Mariusz Pisarski].

Kultura interfejsu, de con strukcja człowieka oraz kastracja tożsamości i ciała - wszystko to w pierwszym w Polsce wideotomiku poezji animacyjnej.

Urszula Pawlicka


Wideotomik dostępny jest pod adresem: http://ha.art.pl/gielzynska


Katarzyna Giełżyńska - rocznik 80. Motion grafik (w czeskiej telewizji), twórca animacji, montażystka, reżyserka telewizyjna. Interesuje ją szeroko rozumiana kultura duchowa, wszystkie muzy. Z wykształcenia plastyk. Od 7 lat mieszka w Pradze.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 0 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register