Forums

Korporacja Ha!art
PROFILE About me Events (1) Forums (6)


2 august 2012

książka "C()n Du It" - wideotomik Katarzyny Giełżyńskiej dostępny za darmo na stronach Korporacji Ha!art

Wideotomik "C()n Du It" to zbiór poetyckich klipów słowno-muzycznych, prezentujących najważniejsze zjawiska w kulturze wizualnej oraz stawiających pytania o miejsce człowieka w sferze on-line i o tożsamość w czasach awatarów. Intensywne, wyraziste oraz ironiczne obrazy zyskują postać wideofraszek - Giełżyńska humorystycznie ukazuje internetowe "rytuały", jak klikanie, czatowanie czy postowanie. Nawiązania do animacji, filmu, reklamy czy gry komputerowej w efekcie generują klipy dynamiczne, ekspansywne, "suche kości" - jak stwierdza w manifestacyjnym "wierszu logicznym" - bądź można powiedzieć przewrotnie, że są "mięsiste", konkretne i stanowcze.

Całość utrzymana jest w konwencji "post-atariowej" - powracający kolor zielony, kojarzący się z poleceniami systemu oraz prosta czcionka tekstu świadczą o tęsknocie za jasnym i nieskomplikowanym światem 8-bitowym. Widz zmaga się z obrazami symultanicznymi i z napierającymi dźwiękami, doświadczając przy tym rzeczywistości stereofonicznej. W płynnym XXI wieku człowiek jest odradzającym się na nowo awatarem, pikselem czy smugą cyny na płycie głównej społeczeństwa [Mariusz Pisarski].

Kultura interfejsu, de con strukcja człowieka oraz kastracja tożsamości i ciała - wszystko to w pierwszym w Polsce wideotomiku poezji animacyjnej.

Urszula Pawlicka


Wideotomik dostępny jest pod adresem: http://ha.art.pl/gielzynska


Katarzyna Giełżyńska - rocznik 80. Motion grafik (w czeskiej telewizji), twórca animacji, montażystka, reżyserka telewizyjna. Interesuje ją szeroko rozumiana kultura duchowa, wszystkie muzy. Z wykształcenia plastyk. Od 7 lat mieszka w Pradze.
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1