26 february 2018

drobina pyłu

dokładnie siedem sekund temu mignął świetlny kursor
i zaraz potem łodzie stały się czytelne

można teraz niezauważenie przenikać między słowami
nurkując w ciszy tak by nie spłoszyła się myśl

bywa że z morza nad głową udaje się
wyłowić spadającą gwiazdę
doskwiera wtedy żal
że oto w jednym mgnieniu rozpada się

pulsujące w ułamku zniknie
za kolejnym z mrugnięć fala rozmyje ślad

ile umknie twojej uwadze?

jedno rozchybotanie i znajdujesz się
w samym centrum piaskowej burzy
myśli biegną szwem kręgosłupa
czujesz dokładnie ich przyleganie
jakby cała zawartość nieba
próbowała wsączyć się prosto pod skórę

czyjeś oczy przeszukają bezkres
gonitwa rozegra się
w czasie skrojonym na błysk

*

dokładnie siedem sekund temu
otwarła się przestrzeń na wilgoć
w oko wpadł okruch


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 6 | rating: 0/6 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

siedem to takie mnóstwowie..

report |

Tomek i Agatka,  

tak. jeśli się w nim zagubić, trzeba liczyć na łut ;) Pozdrawiam cieplutko i najpiękniej Dziękuję :)

report |

Ania Ostrowska,  

nie ma mowy, żebym była w stanie zaproponować coś konstruktywnego, nie psując wiersza, ale nie mogę zmilczeć obfitości "się", one się bardzo wybijają przy czytaniu.

report |

Tomek i Agatka,  

Aniu, Dziękuję za czujność, rzeczywiście rozpleniło "się", będę je chlastać, jak obmyślę plan, póki co związane ręce, wrócę. Buziaki :)

report |

bosonoga,  

Sporo smaczków w tym wierszu, ale nadmiar wiszącego na końcu wersów "się" nieco psuje efekt. w trzeciej strofce śmiało można z jednego zrezygnować. Serdeczności!

report |

Tomek i Agatka,  

Bosonóżko, tak teraz to wyraźnie widzę, umknęło uwadze, a nie powinno, zdecydowanie jest nadmiar, spróbuję to z czasem okiełznać. Kłaniam się, wdzięczna za ślad. Buziaki :)

report |other poems: jak brzoza, z daleka..., i żeby była wszelka jasność!, dziecko. latarka. most, nie potrafię myśleć o nas osobno, tam gdzie gęstnieje mgła na kładce, ..., list w zielonej butelce, jestem. jesteś, brąz jest w trzeciej puszce, nie pomyl, druga to żółty, powiem Ci kiedyś..., jestem kobietą rozlewającą wino, w domu ze snu już dawno nikt nie mieszka, kiedyś Ci zniknę..., Dell"Arte, zielonookiej, bywa że..., niedosiężnik, z rąk do rąk, z plisy na plisę, drobina pyłu, Klara, jakoś się trzymam, poza tym, jak gdyby nigdy nic..., capu cap, za siódmym z sedn, burgund /w odpryskach/, szum tła, szast-prast, oczekiwanie, żeby nie przenieść myśli w inny wymiar, ukołysania, chroma-t, 06.17 tony i przełamania, świerkowa kołysanka, (*), zapadam w ciszę, złotowłosej, 05.51 migawki i śnieżenia, kołatania, bez tykań (strzałka na szóstą. anioł struś), potrzaski i pól przewężenia, 03.33 rozgałęzienia, Szkwał, pamięć kroków, migawki (z rozpamiętnika), przebłyski kwietniowo-majowe, limeryk (kup)iecki, hematyt, wahadła i odpryski, w zanadrzu, /koziorożec/, pętlenie, kwalifikant, zagajniki, makowe ziarenko, daj kroki dwa to tylko las, przewodzenie. niestabilność geometryczna pasm, Echa osiedlowych uliczek, fidrygałka* księżycowa zalewajka, chłonne wnętrza, -----trzęsacz po`ranny-----, zdrowalizacja i bałuszy pytąg żumę guje, muszkatuł, zimowy humor, sumiaste tango, [o-s-t-r-z-y] gięcie, Nocą się zakradam***, Na Stoku, bilans, danse avec les turbulences, nie samym chlebem, nic - to - jesień, śnie-dzieją trawociągi pola łąki zawodzą, -w-e-r-s-a-l-s-k-a kawa, proszę pana, Tą samą kostką wybrukowane, Dziki SAM i trzy zajączki, gramatyczne poprawności, świerszczyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register