6 july 2011

Czasy azbestu i krówek

Dachów krytych eternitem
pozostało niewiele
kończą cichaczem wyrzucone do lasu
wolimy autonomie z blachy, ceramicznej dachówki
to podobno mniej szkodliwe
więc dlaczego umieramy młodo?

cukierki z wódką
skrupulatnie wydzielane nam przez rodziców
smakowały dorosłością
dla nas były krówki
i niewinny necking po omacku
za stodołą z azbestu
teraz cukierki
są w półlitrowych flaszkach

poczekamy, a logo fajek na paczce
przykryją prawdziwe nekrologi
zdjęcia trupów
mój wybór, moje płuca
w radiu do dzisiaj grają "Enigmę"

na zielonej wyspie
żyje się uroczo
nie brakuje szynki ani pomarańczy
w kolejce czekamy tylko do jedynego kibla
na zatłoczonej plaży

zawsze może być gorzej
kiedyś z rozrzewnieniem wspomnimy
dzisiejszy burdel, chaos
polityczny nieład


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 7 | rating: 0/5 | report | add to favorite

Comments:

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

ale mnie zdołowałeś ;) a tu lato, wakacje, laba w perspektywie duużo buzowania we krwi :)) masz jakieś bardziej optymistyczne wizje? chętnie przeczytam :)

report |

Ponczillo,  

żałuje że cię zdołowałem kasiu. wczoraj stuknęła mi trzydziestka, a za oknem deszcz, więc nie jest zbyt optymistycznie, ale do urlopu zostały 2 tygodnie, więc wszystko może się zmienić. pozdrawiam kasię

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

30 klapsów od kaśki :)) Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Słońca i spełnienia - nie tylko w poezji :)

report |

Ponczillo,  

(nie)dziękuję, aż poczułem tą dłoń na pu... również dużo słoneczka

report |

oczy jak pustynia,  

dorzuciłabym parę klapsów ale żeby mnie nikt nie posądził o molestowanie to dopisuję się do życzeń:-). i podobają mi się "teraz cukierki są w półlitrowych flaszkach "

report |

Florian Konrad,  

Fajny wiersz, zwłaszcza puenta. Jednak dwa pierwsze wersy zwyczajnie mijają się z prawdą - dachów krytych eternitem jest w Polsce bardzo dużo. ,,jest coraz mniej"- byłoby dobrze. Taka nieścisłość, taka nieprawda na samym wstępie zraża do tekstu.

report |other poems: Ohm. Warszawa., Żółć, Fusy, Ludzie i myszy, Podróż za jeden uśmiech chomika., Edyta, Alamaaids. Elementarz śmiertelnie chorej, Ja i moje zęby, Gdybyśmy wciąż rymowali, Zdrowaś Maryjo, Zły Roman, Ostatni raz, Kupidyn się spuścił, Róża, Aż tyle tylko, Gliniany Dziadek, Lubię, Fuckin' Santa Chudy Grubas, Anons w gazecie o głupim tytule, Szumi, nie szumi, Pamięć fotograficzna, Weselny klimat czyli 30 stopni w cieniu, kundle spod remizy gryzą się o cień, Ktokolwiek widział ten wie, non - profit, Black&White, Zgwałcone pióro, Obiecałaś, Moje stopy nie są moje, Krótko, Gruby fuj nazwał mnie chrajerem, Niedoczekanie, Koń polski, Czarne kotyliony, Antygrawitacja, znikam w papierosowym dymie, in memorial: John Holmes. Wersja mini, Miłość od pierwszego kieliszka, Kill Cat vol.1. Złodziej misek, Frytki z ketchupem, raz, Operacja na otwartym oku przez odbyt, Od kuchni do sypialni, W ślepej kuchni cioci Ady, Żyjemy zbyt szybko, Jeden z wielu. Zapamiętany, C.entralny I.nstytut P.rac A.bstrakcyjnych, Tyłek w spandexie, K.O., Rewers, Po omacku, Betonowe pluszaki, Kolorowe malowane domki, Chruściele, Wońtrupka, Przerywniki, Wariat optymistyczny, Czasy azbestu i krówek, Silka, Jezus Chytrus, Wenerycznie o Krzysiu, Osobowość mnoga, Raissa, Butelkowa pogoda, Choroba, Karolina, Groźby karalne, Las, Łatwy wybór, Pragnienie, Korona, Wesele, Kurtyzana, Przestrzeń, Na marginesie życia, Kule, Bena, Tata, Biało-czerwona, Afgańskie dzieci modlą się na leżąco, Rozwód czyli rozstanie po latach, Lepa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register