19 may 2011

Zielony koralik

Nie czekaj na jutro!
Nie rób kroku w tył!
Jutro wszystko utrą.
Rozleci się w pył.
Dziś bańkę mydlaną
sam możesz rozwalić.
Potoczył się z pianą
zielony koralik.

To był mały grzeszek -
medialna zachęta,
byś za nimi nie szedł.
Nie deptał po piętach.
Zielony wisiorek -
małe wahadełko.
Zabieraj swój worek
i nie wracaj prędko!

Nie czekaj na jutro!
Nie rób kroku w tył!
Jutro wszystko utrą.
Rozleci się w pył.
Dziś bańkę mydlaną
sam możesz rozwalić.
Potoczył się z pianą
zielony koralik.

Już zakończ wędrówkę
po tych Bergamutach.
Tam dni są za krótkie
i dziury masz w butach.
Pożółkło zielone
wspomnienie mistrali.
Zapomnisz stracone,
gdy mocno przywalisz!

Nie czekaj na jutro!
Nie rób kroku w tył!
Jutro wszystko utrą.
Rozleci się w pył.
Dziś bańkę mydlaną
sam możesz rozwalić.
Potoczył się z pianą
zielony koralik.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 2 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

agnieszka_n,  

Panie Marku, mam w swoich trumlowych zasobach utwór pod takim samym tytułem-zielony koralik...Czy to jakieś nawiązanie? (ja swój utwór publikowałam tu wcześniej). Pozdrawiam.

report |

Marek Gajowniczek,  

Sięgnęliśmy widać do tej samej chmurki. Myślałem o "kamieniu zielonym" ściskanym w ręku na drogę, o zielonych wyspach, o błyskotce - talizmanie, o poszukujących próbach (wahadełko) i jakoś do tego obrazu pasował mi "wisiorek" - zielony koralik. Pozdrawiam Panią Agnieszko. Spróbuję odszukać Pani wiersz.

report |other poems: Potyczki i potknięcia, Kadra, Na Bielany, Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa, Skleroza Starszych Panów, Atlanci, czy komedyjanci?, Konsolacja, Piraci z Karaimów, Przez wizjer, Ryanair, Gorączka Bliskiego Wschodu, Alabama (pastisz), Ładem w kastę, Dymarki, Krzywe koło, Dobrodziejstwo dobrobytu, Bez ładu i składu, Pandemicznie, Luz, Czym nas szczepią?, Starość, Dobry zwyczaj - nie pożyczaj!, Świętujmy!, K O N S T Y T U C J A !, + 423? (1maja 2021r), Kołowrotek, Człowiek Info, A jak poszedł świat..., Zęby krat, Globus porannego INFO, Program przyspiesza, W prosektorium (wg Macieja Zembatego), Na wojnie... jak na wojnie..., Kolejkowani, Kasztanowiec, W Świątyni Dumania, Do utraty tchu, Błogosławionych Świąt!, Dochodzenie WHO, czyli raport znad Huang-ho, Wielki Reset, czyli Zabawa w Boga ., PiSanka, Wiosna chińskich nietoperzy, Posadził dziadek w polu buraka..., Jakież ten wirus wyprawia harce... ., Polski Nowy Ład, Lelum Polelum, Pandemia nie gaśnie!, Na wschód od Edenu, Nic nowego, Hotel Transylwania, Naprzeciw, Dzień Wyklętych, Szymon Słupnik, Trzecia fala, Przesiew, Trochę wiosny zimą, Raz... dwa..., Hej, "góry", nase góry?, Odstęp to nie odstępstwo!, Taka zima, Zarejestruj się dobrowolnie!, Mandat na Krupówkach, Markowane marcowanie, Ogródkiem..., Zator lodowy, Pan dem... ON? - Gargulec?, Państwo Rad, Media bez wyboru?, Ucho od śledzia, Martwe dusze, Zamieć, Wiersz, w którym autor..., Dość mam kina i teatru..., Na szczęście..., Sztos, Szczepcio - szczepieniacz, Na przekór, Rok w zarazie. Cześć! Addio! ... lub Na razie..., Eliminacje i zapisy na survival po Górach Łysych ., nRNA, Zarząd, Mr Glob, Stary Wiarus z raportem o szczepieniach, Pod miotłą, Stara baśń, Gry... masy - losu, Rybka zwana Wandą, Ameryka, Ludzkość - Kolos na glinianych nogach, Narodowy Sen Zimowy, Dzieciom generała Granta, Amantadyna a mandaty..., Wycinka, Matko Gromniczna!, Zimno, Placek Niebiańskiego Spokoju, I Światowa Wojna Hybrydowa, Świat to za mało?, Solidarity, Kolumbowie, Przyjdzie..., Boeing E-4, Przyjdzie chochoł na Wesele, Przegrać o palec, Broń B. (Broń Boże!), Dla jednego Donalda za dużo, P + M + A 2021, Я, Prognozy Gnozy, Handlować trzeba oczyć się!, Szpica, Placebo, Ekspertyza, "Jakubowski i pułkownik", Wielki Odlot Narodowy, Chodzi nocka po kolędzie..., P...oszukiwanie, Anty-Kolęda, Po bożemu, Pora bez telewizora, O czym dzisiaj świat śni?, Tekst IQ dla każdego, czyli romanse z dystansem, QE vadis?, Przestrogi dla Polski, W sidłach złych mocy, Ziemia Kanaan - globalny projekt, Dominator, Dziadek do orzechów, Diabelski Młyn londyński, Noc Bożego Narodzenia, Krewnym i znajomym królika, Znaki na Niebie i Ziemi, Korpus, Puste miejsce na stole, Nadzwyczajni nie chorują..., 23, Lecą wrony nad dachami..., Krokodyle łzy, Ad vente,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register