3 december 2018

Niełatwe życie...

Trudne jest życie bankiera,
gdy czekał na lepsze czasy.
Dorobek chce mu zabierać
nagonka mediów i prasy.


Kapitał został po mamie
i tatuś swoje powierzył,
lecz kod do konta w Panamie
rozszyfrowali hackerzy.


Graj muzyczko, graj!
Obcym w ręce daj,
coś wiele latek do skarpetek zbierał.
Graj muzyczko graj!
Podatkowy raj
odkryła przypadkiem afera.


Nie może człowiek zaufać
żadnej rozsądnej polisie.
Szybko odnajdują słupa
i nadzór ma widzimisię....


Liczne są wojny na górze
i prognoz już nie ma mądrych,
a bankier, w swojej naturze,
jest łatwowierny i szczodry.


Graj muzyczko graj!
Obcym w ręce daj,
coś wiele latek do skarpetek zbierał.
Graj muzyczko, graj!
Podatkowy raj
odkryła przypadkiem afera.


Kto ludzkie gromadził długi,
oparcie miał windykacji,
licząc na drobne przysługi,
ofiarą jest plutokracji.


Bywa, że władzę pieniądza
i długie listy bogatych,
zrujnują - zwyczajna żądza
i kolesiowskie etaty!


Graj muzyczko, graj!
Obcym w ręce daj,
coś wiele latek do skarpetek zbierał.
Graj muzyczko graj!
Podatkowy raj
odkryła przypadkiem afera.


Datek jest czasem konieczny,
jak pobyt gdzieś, w Singapurze.
Bankier jest tylko bezpieczny,
gdy siedzi na samej górze!


Najlepszy prawnik kosztuje,
a resztę pochłoną sądy.
Pismak cię w mediach zaszczuje
i Bondów są samosądy.


Graj o wszystko, graj!
Twarde prawo znaj!
Fortuna daje, ale potem chce odbierać.
I raj ma swój skraj.
Dojdziesz... duszę daj!
Niełatwe jest życie bankiera.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 7 | rating: 0/0 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

przekręt getback został zaplanowany na szczeblu rządowym!; właścicielem getback jest fundusz abris; ten sam, który wywalczył ponad osiemset milionów złotych odszkodowania od skarbu państwa za zmuszenie do sprzedaży fm bank sa; co łączy getback z polskim funduszem rozwoju, to pani paulina pietkiewicz z abris; getback zbankrutował kilka miesięcy po debiucie na giełdzie papierów wartościowych; wcześniej zdążył jednak sprzedać akcje w initial public offering za siedemset czterdzieści milionów złotych i wytransferować dwieście milionów złotych na za zakup egb investments; w taki oto sposób rząd dogadał się z abris; gigantyczna emisja obligacji miała dwa cele: po pierwsze wyczyszczenie bilansów banków ze śmieciowych aktywów, po drugie - zatopienie banków czarneckiego i przejęcie ich; za przekręt getback odpowiadają do spóły: premier, były szef knf, oraz prezes nbp; oni wszystko wiedzieli; szukajcie prawdy, a ona was wyzwoli..

report |

Marek Gajowniczek,  

czy mógłbym te istotne informacje (z podaniem autora, lub bez) upublicznić na swoich stronach Facebooka?

report |

alt art,  

oczywiście, chociaż trzeba się liczyć z długimi łapami glapińskiego..

report |

Marek Gajowniczek,  

dziękuję! Już są wnioski do sądu o zabezpieczenie publikacji, ale mam nadzieję, że zanim portal zareaguje, spora grupa czytelników zdąży je przeczytać :)

report |

alt art,  

marek chrzanowski jako szef knf wynajął za sto trzydzieści dwa miliony biurowiec na siedzibę knf; na umowę najmu nie zgadzał się dział prawny knf, gdyż cena za metr kwadratowy przekraczała dwukrotnie wartość rynkową, a biurowiec należy do spółki zarejestrowanej na cyprze i będącej w posiadaniu kapitału rosyjskiego; niewygodny prawnik został zmuszony do odejścia z knf, a korzystną opinię za sto tysięcy złotych napisała kancelaria prawna kowalczyka; tego co miał być zatrudniony przez czarneckiego za circa czterdzieści milionów złotych..

report |

alt art,  

dzisiaj cba na polecenie szczecińskiej prokuratury zatrzymali byłego szefa knf andrzeja jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników; śledztwo dotyczy nadzoru nad skok wołomin; jednym z zatrzymanych jest były wiceprezes knf wojciech kwaśniak; w roku 2014 został on pobity przez ludzi wynajętych przez ówczesnego członka władz skok wołomin; miało być to ostrzeżenie dla ówczesnego wiceszefa knf; pobicie miał zlecić główny podejrzany w aferze skok wołomin, były oficer wojskowych służb informacyjnych piotr p. - dobry znajomy arcybiskupa głodzia, księdza jankowskiego, jana parysa, jacka sasina, bronisława komorowskiego, janusza maksymiuka; ówczesny wiceszef knf zaczął wykrywać nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem tej spółdzielczej kasy; był zwolennikiem radykalnego wzmocnienia nadzoru nad tego typu instytucjami; został brutalnie pobity przed swoim domem w warszawskim wilanowie przez bandytę, który wcześniej w więzieniu spędził 25 lat; wynająć go miał piotr p; bandyta bił go pałką teleskopową; podczas procesu w tej sprawie oskarżeni tłumaczyli, że chcieli kwaśniaka spacyfikować, zabrać kilka miesięcy zdrowia, między innymi za nasyłanie kontroli na skok wołomin; dzisiaj nasza dzielna ludowa prokuratura ma postawić zarzuty kwaśniakowi za niewystarczający nadzór nad skok wołomin..

report |

Marek Gajowniczek,  

potracony kamyczek (przekroczenia uprawnień) może spowodować lawinę. Dziekuję. Poszukam możliwości upowszechnienia tych - skrywanych jednak informacji.

report |other poems: Na górze... róże, Fresk, Warto rozmawiać, Karmiąc kaczki, W dołku na restarcie, Golono, strzyżono..., Geoinżynieria klimatu, Fit for 55 stopni, Jeśli Cvria..., Spis w kryzysie, Szkło bolesne, "Ducha nie gaście!", Nic nie trwa wiecznie, Powrót Marnotrawnego, Manicha, Wiatr w oczy, Jerychońskie Trąby Mediów, Anomalie, Potyczki i potknięcia, Kadra, Na Bielany, Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa, Skleroza Starszych Panów, Atlanci, czy komedyjanci?, Konsolacja, Piraci z Karaimów, Przez wizjer, Ryanair, Gorączka Bliskiego Wschodu, Alabama (pastisz), Ładem w kastę, Dymarki, Krzywe koło, Dobrodziejstwo dobrobytu, Bez ładu i składu, Pandemicznie, Luz, Czym nas szczepią?, Starość, Dobry zwyczaj - nie pożyczaj!, Świętujmy!, K O N S T Y T U C J A !, + 423? (1maja 2021r), Kołowrotek, Człowiek Info, A jak poszedł świat..., Zęby krat, Globus porannego INFO, Program przyspiesza, W prosektorium (wg Macieja Zembatego), Na wojnie... jak na wojnie..., Kolejkowani, Kasztanowiec, W Świątyni Dumania, Do utraty tchu, Błogosławionych Świąt!, Dochodzenie WHO, czyli raport znad Huang-ho, Wielki Reset, czyli Zabawa w Boga ., PiSanka, Wiosna chińskich nietoperzy, Posadził dziadek w polu buraka..., Jakież ten wirus wyprawia harce... ., Polski Nowy Ład, Lelum Polelum, Pandemia nie gaśnie!, Na wschód od Edenu, Nic nowego, Hotel Transylwania, Naprzeciw, Dzień Wyklętych, Szymon Słupnik, Trzecia fala, Przesiew, Trochę wiosny zimą, Raz... dwa..., Hej, "góry", nase góry?, Odstęp to nie odstępstwo!, Taka zima, Zarejestruj się dobrowolnie!, Mandat na Krupówkach, Markowane marcowanie, Ogródkiem..., Zator lodowy, Pan dem... ON? - Gargulec?, Państwo Rad, Media bez wyboru?, Ucho od śledzia, Martwe dusze, Zamieć, Wiersz, w którym autor..., Dość mam kina i teatru..., Na szczęście..., Sztos, Szczepcio - szczepieniacz, Na przekór, Rok w zarazie. Cześć! Addio! ... lub Na razie..., Eliminacje i zapisy na survival po Górach Łysych ., nRNA, Zarząd, Mr Glob, Stary Wiarus z raportem o szczepieniach, Pod miotłą, Stara baśń, Gry... masy - losu, Rybka zwana Wandą, Ameryka, Ludzkość - Kolos na glinianych nogach, Narodowy Sen Zimowy, Dzieciom generała Granta, Amantadyna a mandaty..., Wycinka, Matko Gromniczna!, Zimno, Placek Niebiańskiego Spokoju, I Światowa Wojna Hybrydowa, Świat to za mało?, Solidarity, Kolumbowie, Przyjdzie..., Boeing E-4, Przyjdzie chochoł na Wesele, Przegrać o palec, Broń B. (Broń Boże!), Dla jednego Donalda za dużo, P + M + A 2021, Я, Prognozy Gnozy, Handlować trzeba oczyć się!, Szpica, Placebo, Ekspertyza, "Jakubowski i pułkownik", Wielki Odlot Narodowy, Chodzi nocka po kolędzie..., P...oszukiwanie, Anty-Kolęda, Po bożemu, Pora bez telewizora, O czym dzisiaj świat śni?,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register