16 december 2015

Jak świat światem...

Odkąd Bóg tę Ziemię
ludzkim nazwał światem -
nigdy nie był Niemiec
Polakowi bratem!
 
Nie był nigdy siostrą,
a nieraz był ciotą
i brał lekcję ostrą,
gdy bywał idiotą
 
i jeszcze tu słówka 
dodać nie omieszkam -
znowu nam półgłówka
przeciwstawia Rzeszka.
 
Raz wystąpi w burce,
raz w krótkiej koszulce
i w podrzędnej rólce
wypina się Schulzem.
 
Przypomnieć nie wadzi,
bo czas szybko płynie,
że jeśli przesadzi -
dostanie w Cedynię! 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 4 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

łżesz jak pies; kto przytulił powstańców po upadku powstania listopadowego, jak nie niemcy; prawie wszyscy piastowie brali za żony niemki; wielu z naszych królów i książąt piastowskich mówiło po niemiecku, a nie po polsku; nasze miasta też stworzyli niemcy; w czasach łokietka i kazimierza wielkiego kraków był miastem niemieckim; niemieckim kościołem jest kościół mariacki w krakowie; niemieckim jest słynny ołtarz..

report |

Damian Paradoks,  

sąsiedzkie współżycie to trudna zabawa. im dalej od serca tym lepiej dla duszy. świat mały się zrobił. lubiłem Czeczena, Maorysa lubiłem. teraz już nikogo. hołd największy składam temu kto drzwi i okna sklecił ;)

report |

Marek Gajowniczek,  

Deutschland, Deutschland über alles! Tylko ten Grunwald - co za niesprawiedliwość!

report |

Damian Paradoks,  

Francja mogła stać się Anglią. Anglia o mało nie stała się Francją. Nie mówiąc już Niemcach. Nie zmienia to faktu że Anglicy i Francuzi darzą się wzajemnie antypatią ;) Coś zawsze jest co się lubi u wroga. Anglicy jedzenie i picie francuskie (tylko o tym marzą gdy postawią nogę na lądzie) a Francuzi w Londynie (City) tylko ich pieniądz :)

report |other poems: Na pozór, O normalności nieświadomości, Z czym do ludzi?, Z wyciągniętą ręką w kampanii, TV Fokus pokus, Czytnik z kanału, W kakao, Uśmiech, Koronarografomania, O Tomku, co psom szył buty, Więcej tego samego!, Prognoza, Trans sfer z Chin, B.B.W.R., Po zew, Po żydowsku, Mały elf, Antywirus, Korona, Spóźniona zima, Właśnie!, Życie za życie, Maski, Dura lex.. i Kleks, Na wniosek..., Uwiąd starczy, Przepraszam,czy tu biją?, Zenek blues, Odwracanie kota ogonem, Szpica, Czterogwiazdkowy Marszałek?, Kasta, Strachy na Lachy, Nie ma takich krajów..., Mgły polarne, Zasada wzajemności, Słowo, Retrospekcje, Superprodukcja, Cztery dni po wojnie, ..., Trzynastką na Okopową, Chata z kraja, Wojny Świateł III, W piku - bez liku, Trzech -, Brzmienie ciszy, Na pańszczyźnie elit, Wojny Dronów, Literówka, W Nowym Roku..., Żal pupę ściska, Z dwójką... a nawet dwiema!, Nie ma mowy!, Pociąg, Dyplomacja i łowy, Śmierdziel w ogrodzie Eden, Nieekologiczna babcia, Niewiniątka?, W szopce, O wyższości "na wysokości", Boże Narodzenie 2019, Odbicia od bicia, Dyskretny urok inteligencji, Z pamiętnika, ...in excelsis, Mędrcy Świata, Pod lipą Unii, Łańcuch, Pancry, Alfa i Omega Trzy, Fachowcy, Rozmowy kontrolowane, Drewnianym młotkiem..., W oparach Veolii, CUS - Centrum Usług Społecznych, Nikt się tego nie spodziewał..., Demontaż, Ostro w Ostrawie, Dobroczynność przedświąteczna, Oglądalność, "Kamienie wołać będą" (Łk 19,28-40), IV-ta?, Tańcząc z gwiazdami, Anarchia, Prawo "na lewo", W ciągu średniego ciśnienia..., Pełzający Przewrót Pałacowy, Spuścić z łańcucha... czyli Bykiem w Europę, Na górze, Wołanie na puszczy, Nie rób wariatów z wolontariatu! (z profilem psychologicznym sprawcy) ., P r a w o r z ą d n o ś ć, Forum, Biją Naszych???, Idzie grudzień..., KOMPROMITACJA, Nie płacz!, Śmiech na sali, Starzyk, Ptakoluby, "Wszystko jest możliwe!", Ślad węglowy systemu, Sposób, Urbi et Orbi, Zręby polskiej wersji dobrobytu, Gorzka bajka, Laska Marszałka, Chór, Narodowy Długi Marsz, Na przystanku w dobrobycie, Marsz Niepodległości, Ayahuasca, Marazm, Zatrzymanie i uwolnienie, Stres i zwyczajna deprecha, Akademia Mniemanologii Stosowanej, Gdy skończył się kiełbasa..., Zlodowacenie, § 22, Niezwyczajnie - Nadzwyczajnie, Wykopki, Niesiemy Cię Nasza Polsko..!, Stres sukcesu, Złota Polska Jesień, Wolty rewolty, Względność czasu i ekranu, Psalm czekających, Cichosza, Asy kampanii przed ciszą, Starość wyborcza, Wróżyła babka na dwoje, Co nas dzieli do niedzieli?, Jabłko z drzewa Wiadomości, Wytrzymamy osiem dni..., W galarecie po żydowsku, Refundacja, Szlachetne zdrowie..., Smutny wierszyk w internecie, Do Wesela... dwa tygodnie!, Kumulacja, Debata d... i bata, Na grzyby - opary poszły w las, Ptasie media - ptasie plotki, Kabaret, Zadać bobu..., Vege, Sok z buraka, Chór Czejanda, Niespodziewany koniec lat, a...,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register