28 november 2011

Lektor

Bogdan mówi: napisz wiersz świąteczny z Jolką,
bo Jolka to nie byle kto, choć nie czyta książek,
Nadaje się na bohaterkę filmu Agnieszki Holland.
 
Jolka w każdą niedziele znosi wózek i jadą do Kocioła.
Wieczorem wyciągą podnośnik wannowy.Odkąd go ma,
jest im dużo łatwiej. Cały podnośnik jest wodoodporny.

Bez obaw można go używać. Jedynie po kąpieli,
należy pilota odwiesić i pozostawić do wyschnięcia. 
Bogdan nie wie, że ja nie piszę wierszy na zamówienie.

Myśli, że jednak napiszę,a on przeczyta na opłatku,
zorganizowanym przez artystów Polonii niemieckiej.
Kto wie, czy nawet i nie holenderskiej, jak ostatnio.

Bogdan czyta tak, że wszyscy płaczą.To sztuka
umieć rzucać wzruszenia ludziom, którzy 
z zachwytem raportują i skomlą o więcej. 

Bogdan też jest bohaterem,
chociaż o tym nie wie .


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 11 | rating: 0/12 | report | add to favorite

Comments:

q,  

Lubię czytać te Twoje historie, lubię. Pozdrawiam

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Aż się chce posłuchać Bogdana - Świetny wiersz a jak się czyta!

report |

Małgorzata Krupińska-Nowicka,  

Tak, pośród nas często są cisi bohaterowie dnia codziennego. Zazwyczaj o tym nawet nie wiemy. Żyją, pracują obok nas i nawet nie domyślamy się jakiej heroicznej pracy dokonują. I bywa, że nie mają oni czasu na czytanie książek nawet o sobie samych... Smutna rzeczywistość rodzin osób niepełnosprawnych. Gratulacje z okazji podjęcia tak trudnego tematu. Udanego...:)))

report |

JoT Eff,  

Czuję, że jeszcze całkiem nie skończony. Dlatego się mu przyglądam i przyglądam :) - bardzo dziękuję, za ciepłe przyjęcie.

report |

Małgorzata Krupińska-Nowicka,  

W takim razie życzę udanego cyzelowania do pełnego zadowolenia z efektu...:)))

report |

Meris,  

musiałam sobie go kilka razy poczytać,żeby do mnie dotarł, a ja lubię jak coś dociera powoli, wtedy wiem,że dobre jest

report |

Nesca,  

Bo Jolka to naprawdę nie byle kto:) pozdrawiam Joasiu:)

report |

Małgorzata Krupińska-Nowicka,  

Tak, dla Bogdana warto napisać, może Jola znajdzie chwilę na posłuchanie?

report |

28brrr10,  

zastanawiam się czy lektor bohaterem, czy zwierciadłem, a może zimnym czytaczem,nic to lubię Twe wiersze czytać po cichu

report |

Darek i Mania,  

wpisałem komentarz i znikł - mam nadzieję że Agnieszka Holland przeczyta ten wiersz i zrobi film z Jolką a Bogdan przeczyta nam na trumlu (tak jak Wanda Szczypiorska i Waldemar Kazubek) - aha masz:" choć nie czyta książek, nawet tej samej ze sobą" i tu moje wątpliwości nie czyta książek (l.mnoga) to nawet tych samych ze sobą -no chyba że była tylko jedna książka z Jolką --może rozjasni mi się po kilku czytaniach bo i tak się cieszę -dwa wiersze dzisiaj a ja poprostu na nie czekam :)

report |

JoT Eff,  

Znowu coś tam pozmieniałam. Dzisiaj mam bardzo sceptyczny stosunek do tego wiersza, w ogóle do moich ostatnich wierszy mam zły stosunek, że tak powiem. Mimo wszystko bardzo dziękuję, każdemu za okazane zainteresowanie tekstami.

report |other poems: Wandale i Wanda, Kindermädchen, Kopciuszek i przeznaczenie, Bożenka, Jadwiga i Rhein, Tryptyk nowej emigracji, Czasowinda, Karma dla psa, czyli straszna historia z morałem, W poszukiwaniu straconych, siedem tłumaczeń, podrywacz, wiersz polski, Powrót sąsiada z naprzeciwka, czyli gallus gallus domesticus - "KURA TO ISTOTA ŻYWA", Na trzecim piętrze rusza się firanka., podobieństwo do osób, które żyły, jest możliwe, „Piękne i jedna gruba”, zapiski przedśmiertne, * * *, czasowniki atakują, ***, Niezmienność, Kiedy nie zasypiam, ważka, hotel na środku drogi, kamelie, erupcja, wiersz dla synka - przełożyła M. Chojnacka, regulamin, nie jestem trzeźwa, nie, nie, nie, Sztuka wyboru, Lektor, zwiastun, Dwanaście prac przeciw przemocy domowej, Klucz, podróż do krainy słodyczy, mój wiersz noir, wizyta, o wujaszku Józiu, * * * (dziwna ta miłość), a u mnie tato ciągle lato i kwitną maki, a numer mój sześćdziesiąt osiem, Joanna Fligiel, "O, jakżeś uszczęśliwiony, że Jezusa w rękach masz", Cześka ( tytuł roboczy - nie ma świętych dla lesbijek), ciąg dalszy nastąpił, Przydrożni święci mieszkają w muzeach, migawka, Boże Ciało, Rozpacz, Nomada, Dorotka, Cyganiak, To jest miłość, nie ma na to tytułu, polski chłopak po odprawie w Pyrzowicach, ląduje na Victoria Coach Station, Rezonans, to co zapamiętałam nie ma dowodu tożsamości, Sprzątanie, umieć być szczęśliwym, Dziedzictwo, czyli traktat o patrzeniu przed siebie, tęsknota, Ja, trzy, pięć, osiem, Studium samotności, Bąbelki, kolor dzieciństwa, spreadshirts, bezsenność, Kapelusz, Tłusty czwartek, Tajemnice przeciwgruźlicze, czyli Szopen z pozycji ryczki, Wspomnienie w tempie rubato, *** (Starość ma oczy słońcem zmęczone), Wujek Chlebny w Czeladzi, po tym jak zobaczył swój guzik w księgarni - memoriał, * * * (wiem, co to miłość), ale jest niedziela, Krótka historia nordycka, * * * ( w domu bez wiary nie ma cudów), Geny, Makatka, Świat - Fiat, dziewczynka i dziewczynka, konieczność, Kamikaze, Nadzieja, Być jak pchła, Trzeba uśpić psa, Brahms, pani Ania sprząta, czyli definicja szczęścia, ...- - - ... ( ratujcie nasze dusze), Wojtyto, Trzecia, to będzie smutny wiersz, o sensie życia, w tonacji czarno-białej, Krajobraz nadreński, o literackiej uczciwości i o tym, jak wiedźma potraktowała Whartona, Nawroty, czyli o Ewce z pierwszego piętra, której nie boją się tylko gołębie., powroty, Lekcja miłości, nie wg. Antoine'a Watteau, burżujka,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register