|
| |
|
ALL WORKS
Poetry (1247) Prose (22) Diary (96) Photography (218)
Postcards (34) About me Friends (122) Collections (4) | |
ile to jest duzo?
jaką miarą się je mierzy ?Czy dla jednych dużo znaczy tyle że starczy i jeszcze mozna się podzielić a innym apetyt rosnie w miarę jedzenia i nigdy niczego nie mają za dużo?
Dla biednego i 10 zł jest dużo a dla bogatego 10.tyś jest za mało .
myslę że miara okreslajaca wyrazem duzo jest tak nierówna zależyna od osoby i ogółu patrzącego na daną rzecz lub sytuację .
inne okreslenia słowa Dużo- bez liku, co niemiara, do licha i trochę, dużo, krocie, masa, mnogość, mnóstwo, mrowie, multum, niemało, wiele
fura, góra, kupa, zwał
ciekawy utwór polecam Irka Dudka -za dużo by umrzeć,za mało by żyć.
papuasi liczą: raz, dwa, mnóstwo; zawsze miałem więcej niż na to zasłużyłem..
report
i tak trzymać i tak myśleć mam więcej niż inni bo myslę pozytywnie
report
mówiąc oględnie/ bogactwo jest względne//:)
report
byle mieć dwie ręce[nie lewe]mozna wszystko i optymizm w kieszeni
report
optymizm/ hm/ deficytowy towar/ ale miast rąk/ wolałbym mieć głowę do interesów/ nie wystarczą: chęć i zapał/ nie u nas przynajmniej/:)
report
ja mam dużo....za mało;)))
report
...ja mam mnóstwo wszystkiego ;)
report
i szczególnie aparat ..
report