23 november 2012

diary

RENATA
RENATA

dużo

ile to jest duzo?
jaką miarą się je mierzy ?Czy dla jednych dużo znaczy tyle że starczy i jeszcze mozna się podzielić a innym apetyt rosnie w miarę jedzenia i nigdy niczego nie mają za dużo?
Dla biednego  i 10 zł jest dużo a dla bogatego 10.tyś jest za mało .
myslę że miara okreslajaca wyrazem duzo jest tak nierówna zależyna od osoby i ogółu patrzącego na daną rzecz lub sytuację .
 

inne okreslenia słowa Dużo- bez liku, co niemiara, do licha i trochę, dużo, krocie, masa, mnogość, mnóstwo, mrowie, multum, niemało, wiele
fura, góra, kupa, zwał




ciekawy utwór polecam Irka Dudka -za dużo by umrzeć,za mało by żyć.

alt art
23 november 2012 at 15:07

papuasi liczą: raz, dwa, mnóstwo; zawsze miałem więcej niż na to zasłużyłem..

report

RENATA
23 november 2012 at 15:10

i tak trzymać i tak myśleć mam więcej niż inni bo myslę pozytywnie

report

ApisTaur
23 november 2012 at 15:10

mówiąc oględnie/ bogactwo jest względne//:)

report

RENATA
23 november 2012 at 15:13

byle mieć dwie ręce[nie lewe]mozna wszystko i optymizm w kieszeni

report

ApisTaur
23 november 2012 at 15:18

optymizm/ hm/ deficytowy towar/ ale miast rąk/ wolałbym mieć głowę do interesów/ nie wystarczą: chęć i zapał/ nie u nas przynajmniej/:)

report

Wieśniak M
23 november 2012 at 16:02

ja mam dużo....za mało;)))

report

Jaga
23 november 2012 at 16:04

...ja mam mnóstwo wszystkiego ;)

report

RENATA
23 november 2012 at 16:05

i szczególnie aparat ..

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register