21 february 2011

Khmer bleu (ekfraza)

wieczór nadciąga
jak ćma do światła
myśli rozlewam 
po ścianach szklanki
uśmiech na ustach drażni 
jak kurz 

gdzieś w małych oczach 
cisza święta
pod nosem kruchy
nadziei znak

na 
nowy dzień spełnienia plan
a w czarnych włosach
gra stary bard

nie to co  my
zniekształceni szarością

w błękicie
zatrzymany kadr

20.02.2011


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 11 | rating: 0/5 | report | add to favorite

Comments:

Truskawka,  

w błękicie zatrzymany kadr

report |

gabrysia cabaj,  

mam z tymi ekfrazami problem, bo nie widzę obrazu, nie wiem, kto jest autorem itd.

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

przy kazdej ekfrazie w stopce strony tekstu nad komentarzami jest "ten utwor jest odpowiedzia na"

report |

Withkacy,  

To ja tylko o wierszu, bo widok zdjęcia codzienny, jak dla mnie. Od strofy : .... /gdzieś w małych oczach ....../ i dokońca, podoba mi się obraz ;)

report |

Jarosław Trześniewski,  

I ja podobnie jak kolega Witkacy od tej frazy:) Rozrzewnilem sie....

report |

Paganini,  

Mi się obraz bardzo podoba.

report |

JoT Eff,  

miło, że pisanie ekfraz już żyje własnym życiem.

report |

agnieszka_n,  

Tak. Wiersz powstał dość spontanicznie, właśnie pod wpływem zdjęcia Kruszyny, które mnie urzekło... Przecież nie o to chodzi, aby rywalizacja była motywacją do tworzenia... Dziękuję za wpis, pozdrawiam.

report |

JoT Eff,  

nigdy oto nie chodziło Agnieszko, raczej pierwotnym zamiarem było, łączenie tych dwóch sztuk i promocja zdjęć, a przede wszystkim zabawa. rywalizacja w tej dziedzinie mija się z sensem tworzenia i czy ja, które zainicjowała konkurs na ekfrazę i ustanawiająca, że plusy wyłaniają zwycięzcę, pisałabym w opisie profilu, że denerwuje mnie plusowanie, gdybym miała zamiar rywalizować?

report |

Sara,  

tylko z trzecim wersem od końca się nie zgodzę bo szarość jest twórcza :)

report |

agnieszka_n,  

Dokładnie Kim Jo, zgadzam się z Tobą. Dlatego postanowiłam napisać ekfrazę do innego zdjęcia niż to wybrane na konkurs. Uważam że to ciekawy pomysł.

report |other poems: *** (Cheers), blisko, ***(folder spam nie zawiera wiadomości), *** (deja vu), larum., prosto w hasztag, ***(miejsca), *** (istotnie), Węzły, deseń, *** (nie ma takiej mocnej wódki.), *** (kiedyś), zależność, *** (Capricornus), ***(życzenie), na dwa, jak kobieta, legenda, * * * (do), mantra, * * * (mijanie), ab ovo, żart, dobrej myśli, trauma, pocztówka z miasta grzeszników, in memoriam, dzieci na schodach, mój, dom zawsze będzie domem, kalambury, * * *, nie wiem jak to powiedzieć, mimo wszystko, w obawie przed mijaniem, rozsupłanie, wysiedleni, oczekiwanie, souvenir, adoracja, flash, jabłko na grzbiecie, dwa, marzec, Panaceum, rocznica, wszystko będzie dobrze, kroki, przypadłość, atelier, bo to są takie urodziny, pojednanie, szetland, azyl, melanie, zimne ognie, AUKCJA, tyle mogę, "posłuchaj..., parafina, znam ptasią głowę, białe ramiona i brzuch*, w zimnym nie mieszczą się znaki interpunkcyjne, w dzień gdy najsilniejsza światła moc są słowa, których nigdy nie wypowiem*, * * * (dziewczyna maluje obrazy.), bo może powiesz mi coś jeszcze, gra, wnuczka, akt, zamioculcas, wytłumienie, plecionka (2), plecionka, opowiem wam, z listów do ojca, wieczór, pierścionek, huśtawka, deska, tuli - pan, pasażerka, bez dalszego ciągu, dzień jak nauka latania, to zabawne jak nic nie znaczyłby świat bez miłości.*, szkice ołówkiem (15), pauza, kiedy kombajn przejeżdża przez głowę, jabłoń, dolny rejestr ciszy, wiśka misiakówna, dzień babci, bez znaczenia (ekfraza), ryżowe pola., amplituda, przyjaciel z dzieciństwa, nie mów nikomu, `kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę...`*, flet, wygnańcy, po, o szczęściu trzeba milczeć., przez, ..., choroba sieroca, do ciebie (na, na, na...), bla bla, tup tup, wyryte w niemocy, jesień na paliatywnym., z monologów. pod wodą., z monologów. na łące., z monologów. w lesie., * * * [kiedy płaczesz, nigdy na mnie nie patrzysz], krótka refleksja bez tytułu, szkice ołówkiem (14), szkice ołówkiem (13), na web na szyję, kiedyś znowu kupię żółte tulipany*, tytuł wymyślisz sam, * * * (niewypowiedziane), somalijka, koda., anka - prolog., powrotny, bezsen(s), * * *(kamienie mogą się przytulać), szkice ołówkiem (12), szkice ołówkiem (11), szkice ołówkiem (10), szkice ołówkiem (9), szkice ołówkiem (8), dominik*, szkice ołówkiem (7), szkice ołówkiem (6), szkice ołówkiem (5), szkice ołówkiem (4), szkice ołówkiem (3) - wersja 2, szkice ołówkiem (3), szkice ołówkiem (2), szkice ołówkiem (1), HAIKU - próba (1), krzyże przy drogach wyrastają niezależnie od deszczu., * * * [podobno każda starzejąca się kropla upada,], * * * [z listów pożegnalnych] /wersja 2/, * * * [z listów pożegnalnych], parasolnicy (ekfraza), wiersz napisany od rana, * * * [każda nieobecność...], * * *[choć mam głęboko wrośnięte korzenie], dopiski w księdze rodzaju, przy kuchennym stole,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register