9 october 2010

PROSTE PYTANIE

      
 
Pozłacane drzewa błyszczą w strudze słońca,
polna mysz się błąka koło mego domu,
jeśli mnie odwiedzi nie powiem nikomu.
 
Poczochrane łąki chłodem wokół zioną,  
świt rosę uronił nie potrzebną nikomu,
Skreślone marzenia w gąszczu nocy chowam,
 swój
mroczny wiersz ,życie pisze od nowa.
 
Po lesie się niesie stukot starej ciuchci,
smutek krajobrazów jak cierń w oku utkwił,
dzieci zbierają w parkach kasztany,
czy za rok będziemy nadal zakochani?


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | report | add to favorite

Comments:

Withkacy,  

Z całą pewnością Edmundzie! Podoba mi sie ten klimacik.

report |

Nina Malina,  

podoba mi sie ten wiersz,zgadza sie Witoldzie .ma swoj klimacik.A Panu ,panie Tomahawk juz podziekujemy.Moze zmieni Pan portal bo znam taki jeden .Pasuje akurat do pana komentarzy

report |

Nina Malina,  

Panie Tomahawk a pan to pewnie z wiekiego miasta? gdyby nue wies ,to miasto z głodu by zdechlo .a co do komentowania ,to wlasnie-tu sie komentuje a nie wypisuje brednie.

report |

Hanna Mazankiewicz,  

Przykro mi Panie Edmundzie, że pod Pana wierszem zamiast wypowiedzi o tekście seria przytyków. Uprzedzając Tomahawka może na poezji się nie znam, ale mnie się ten wiersz podoba - może przez tą jesień w tle. Pozdrawiam serdecznie.

report |

Edmund Muscar Czynszak,  

Szanowny panie tomahawek twoje chamskie i obraźliwe teksty kierowane do wszystkich są rodem z internetowego rynsztoka i samo to określa już pana i klasyfikuje w szeregu i tu przepraszam wszystkich za słowo zwykłego gnojka i nie pomoże tu panu zasłona w postaci cytowania znanych osób czy też popisywania się swoją znajomością pisowni. Krytyka nie polega na udowadnianie wszystkim jacy są bez bez nadziejni czy obrzucanie błotem i obelgami . Zaś sposób w jaki pan zwraca cie do kobiety świadczy tylko o tym że jest pan prostym i prymitywnym osobnikiem podszywającym się za ćwierć inteligeta. Pana szczery nie przyjaciel !!!

report |

Józef Załuski,  

Do Tomahawka !Ostry toporek -nick odpowiedni do treści komentarza. Ale polecałbym S. Szumana " Pochwałę Dyletantów " i M.Mikuty "Kulturę Żywego Słowa"i tegoż "Poradnik Grafomana" > W nich właśnie są porady dla takich jak Edmund ,który odpowiada wymogom Szumanowskiego dylentatyzmu oraz Mikutowskiej grafomanii. W historii poezji były różne style,prądy,kierunki itp.i byli różni krytycy i różni poeci. Na szczęście nie brali sobie do serca nieraz okrutnej krytyki i na złość krytykom pisali dalej ( wiele rymów częstochowskich jest w przeróżnych almanachach) swoje wersy.Myślę ,że pan nieco złagodzi swój krytykancki styl do wierszy Edmunda i również poczyta inne na tym portalu tak bezceremonialnie obchodząc się z ich treścią ! Język jaki pan zastosował w stosunku do pani Niny koliduje z atmosferą tego portalu co świadczy o kuturze języka jakim pan się posługuje.Dla Edmunda mam starą radę i znaną fraszkę " Co spłodziła krytyka ?Nic stąd i t.d. Proszę więc pisz dalej a my będziemy bardziej wyrozumiali dla Twych wierszy i krytykanctwa pana Tomahawka bo na grubiaństwo odpowiadać będziemy komplementami . A zakochanym można być nie tylko rok - to tak na marginesie !

report |

Józef Załuski,  

Może tylko trochę więcej taktu i galanterii radziłbym panu zachować w stosunku do innych osób a co do meritum sprawy częsciowo się z panem zgadzam. Właśnie chodzi mi o tę łagodność jak pan to delikatnie ujął .

report |

RM,  

Zgadzam się z oceną tekstu przez Tomahawka. Jest bardzo słaby. Linia komentarza zeszła jednak na temat dyskusji o dyskusji, a nie samego tekstu. Co ciekawe obie strony tego mikro sporu głoszą, że powinno się komentować tekst, a nie komentujących, tymczasem obie strony jadą ostro po użytkownikach. Problem autora i tego tekstu polega na tym, że jest słaby, natomiast problem Tomahawka polega na tym, że kieruje się on chęcią udowodnienia, że słabe jest slabe, a gorszych od niego jest większość autorów tutaj. Ja w tym nie widzę jednak żadnego sensu i to nie świadczy dobrze o Tomahawku. Skoro Tomahawk czuje się na tyle mocny to czemu nie komentuje dobrych według niego tekstów, nad którymi można przecież podyskutować. Ta sytuacja przypomina trochę boksera wagi ciężkiej, który bije zawodnika wagi lekkiej i jeszcze mu pluje w twarz, że nie trzyma wysoko gardy tylko coś tam miesza nogami. W ten sposób można całe życie spędzić na krytyce nie pisząc jednocześnie ani jednego konstruktywnego komentarza.

report |

Marcin Małolepszy,  

Widzę że ten wiersz zbudził spore zainteresowania choć nie widzę w nim nic co mogło by mnie tak zachwycić. Chyba że komentarze jednego z twoich zagorzałych przeciwników i rywali twej sztuki.Wiersz choć nie bez ciekawych zwrotów mnie nie zachwycił .

report |

Józef Załuski,  

Panie Marcinie zachwycać sie można Jastrunem ewentualnie Barańczakiem natomiast Edmund jeszcze tej klasy nie osiągnął ale być może jeszcze wszystko przed nim.Ale sam pan przyznaje ,że zwroty ma ciekawe a to już coś !!

report |other poems: Wahadło namiętności, Grzech, Bądź pochwalony, Smutna commedi danll’arte, Przekątna myśli, Adwent, Równoleżnik szczęśliwy, Nocne refleksje, Debilomania, Inne zasady, Rozmowa z artystą, nieczyste zagranie, Nudne popołudnie, z dopiskiem, Persona non grata, Koniako mania, wenflony, rzeka, W maju najpiękniej pachną bzy, 1 Maja 2013, ekstaza, balast, Na opak, Tato, Rżysko, puste krzesło, Dzień ostatni, Złudzenia, Wspólny przedział, Niedopałek, Znak, Niezapowiedziana wizyta, Zaplątany w poezję, Popołudniowa gonitwa, W gotowości, W godzinie pojednania, Przedwieczory balans, KT nr.853, krótkie spodenki, Mroczna strona ciszy, Na barykadzie historii, Dobra wiadomość, Dopisana historia, Bezradność, Poniewierka, Prawda, Sąsiadka, Szlak Pocztowy, Domykanie chwili, Dzień jak co dzień, Jesienna retrospektywa, Pergamanowe czary, Zagubienie, Wirtualne odloty, Nowe, Zagmatwane spotkanie, Wtorek czwarta na ranem, Noworoczny taniec, Urojony poeta, Planeta- człowiek, Zagubiona tożsamość, Reminiscencja chwili, Historia pewnego spotkania, Tak wiele w jednym, Dziękuje, Zakłamywane prawdy, Nie wiem, Intymny zaułek ciszy, Marzenia po liftingu, Rocznica, Pisane ostatniego, Nieumówione spotkanie, Krajobrazy dzieciństwa, Zmierzch uczuć, Zapomniany banał, Ponury horoskop wariata, Oswajanie jesieni, Miłość, Potargane wspomnienia, Znak zapytania, Ślady listopada, Wdowie wypominki, Powielanie obrazu, Słowa z marmuru, Niedokończone spotkania, A Ciebie już nie ma, Kalkomania, Iluzja, Milczenie we dwoje, Chorał wrześniowy, Inna strona ciszy, Strefa ciszy, Ponury epilog jesieni, Nic nie wiem, Na giełdzie czasu, Dlaczego, Przedpola wspomnień, Czekając na nieoczekiwane, Manowce dnia, Po drugiej stronie dnia, Z opowieści starego grzybiarza, Czekając na nieoczekiwane, Nieuchronność czasu, Zwykła rymowanka, Becikowa marszruta, Przesilenie, Wędrówki leśne, Kocham swoje marzenia, Z potrzeby chwili, Samotna szczęśliwość, Coraz dalej, W drodze, Pocztówka z wakacji, Parabola losu, Dożywocie, Dwoje na huśtawce życia, Gwda, A kiedy, Starsze niż pamięć, Dożywocie, Modlitwa, Ćma udająca motyla, Kiedy białe jest czarne, Wieczorna stagnacja, Trwoga istnienia, Pod baldachimem nocy, Pośrodku, Beznamiętność czasu, Misteria codzienności, Podróżna fatamorgana, Nie potrafi, Ślepy tor, Podróż bez przesiadki, Tak to jest, Wiosna nad Gwdą, Odwieczne pytanie, Wielkopostna wydmuszka, Wieczorny przystanek, Hafciarka z Czyżowic, Każda chwila przechodzi, Postludium jednego tchnienia, Druga strona słońca, Czas stanął w miejscu, Poranna impres, Zagubione uczucia, Zimowy potrzask, W paciorkach lat, Wybacz że nie potrafię, Zmanipulowany, Walentynkowe reminiscencje,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register