10 października 2023

Słuszna słuszność

Nadprezes miesięcznicuje
Policja wandala chroni
Wojsko za to rezygnuje
Słuszności słusznej nie broni/
Dokąd kwiecie populizmu?
Co pachniesz jak to dziwidło
Hasła czerpiąc z faszyzmu
Wyłaź z worka, jak Szydło!/
Polską gęby nie wycieraj
Ani honorem, gdy go nie ma
Boga nam też nie wybieraj
"Wadzy" bronisz, reszta to ściema...


liczba komentarzy: 11 | punkty: 3 |  więcej 

Adam Pietras (Barry Kant),  

Szczerze? Mogłoby być ciut bardziej przejrzyste.

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

W-ogóle to próbujcie dawać landszafciki do wierszy, nie tylko metafory, przerzutnie, ozdobniki, tzw. słowa znaczące, ale jakiś obraz. Dobre to jest, ale bardzo gęste, i nie tyle chodzi o to, żeby to rozrzedzić, co raczej "upłynnić".

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

Przydałyby się też zwroty nawiązujące jakąś więź z czytelnikiem, np. jak u Jeśli Tylko "mój kochany", ale na poziom master to trochę za mało. : )

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

Np. w tym wierszu nie bardzo wiadomo kto jest peelem. W sumie ktoś napisał, że peel to język. Ale kombinować można.

zgłoś |

Jaga,  

Hej, ja nie umiem pisać i nie aspiruję do miana poetki ;) Piszę na gorąco i nie stosuję też żadnych reguł w tym względzie. Krótka forma i rymy częstochowskie pozwalają dać upust moim obserwacjom i emocjom związanym z ostatnimi latami w polityce. Za chwilę wybory, stąd może i moja większa aktywność.

zgłoś |

Jaga,  

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Być może już niedługo zamilknę całkiem, gdyż nie będzie czym się tak frustrować. Lub po prostu mnie, nam, nie będzie już dane zabierać głosu, który nie jest panegirykiem władzy, w ogóle. Przez długi, długi czas...

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

O, hej, nie zauważyłem tego. O polityce tak sobie chce mi się dyskutować, jestem raczej obserwatorem. A swoją drogą - nie, nie milknij. I nie znikaj : ). Co do poezji - masz talent, to pewne. Teraz praca. De Sauserre - szkice o językoznawstwie. Cassirer - filozofia form symbolicznych. Valery - Pan Teste i inne pisma. Jakbyś widziała jaką grafomanię ja swojego czasu sadziłem to byś się za głowę złapała.

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

Tj, mam na myśli, Jeśli Tylko osiągnęła bardzo dobry przewiew, ale tutaj go nie ma...

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

Chociaż, z drugiej strony? : P

zgłoś |

Adam Pietras (Barry Kant),  

Może ja po prostu tego nie rozumiem. Ok, idę spać.: )

zgłoś |

Jaga,  

Gdzie mnie tam do Jeślinki,. Wytłumaczenie masz powyżej. Dobranoc:)

zgłoś |



pozostałe tematy: Słuszna słuszność,

Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1