19 grudnia 2012

Wiersze o przemijaniu

Szanowni moi mili.
Po głowie chodzi mi pewien pomysł i potrzebuję pomocy.
Czy stworzyliście lub znacie, lubicie, pamiętacie, wiersze o przemijaniu?
Chodzi o upływający czas, marność niestałości i nieuchronność starości.
Proszę Was o podanie, zaproponowanie czegoś, co waszym zdaniem jest piękne, wzruszające i dobre...
Dzięki
M


liczba komentarzy: 11 | punkty: 0 |  więcej 

byłem...,  

W moich krótkich kawałkach jest trochę o przemijaniu.Czy piękne,wzruszające i dobre? Chciałem tak jak czuję i myślę,przecież przemijam...:)

zgłoś |

ZGODLIWY,  

Rzeczywiście, ponad sto wierszy i większość dotyka czasu... zabrałem się do czytania... uśmiech wywołało porównanie o 32 bitowym świecie... Czy możesz mi powiedzieć, który z Twoich wierszy jest Ci najbliższy

zgłoś |

alt art,  

Mariusz, przecie trzecia część poezji jest o przemijaniu, upływającym czasie, marności, niestałości i nieuchronności starosci; a piękne to, co w Ci gra..

zgłoś |

sisey,  

Alt ma rację. Marność, niestałość, przemijanie to stały motyw. Jeżeli szukasz the best of... to takie rankingi już istnieją. A jeśli pytasz autorów; zerknąłem do własnych tekstów - musiałem, bo nie prowadzę takich statystyk/analiz i żeby Cię daleko nie posyłać http://truml.com/profiles/77935/poetry/139374 Tak. Uważam go za jeden z lepszych swoich tekstów i jest (również) o przemijaniu. Tak na marginesie, chyba szukasz kłopotów. Temat jest za obszerny,a wskazywanie w nim czegoś unikalnego co najmniej trudne.

zgłoś |

ZGODLIWY,  

ali art - ależ ja chciałem dowiedzieć się co nie mnie gra, lecz TOBIE :) Mam swoje emocje związane z przemijaniem, mam kilka swoich faworytów... teraz i tu pytam Ciebie... jaka poezja oddaje Twoje spojrzenie na przemijanie ?

zgłoś |

alt art,  

poczytaj dzienniki Jestem..

zgłoś |

Emma B.,  

można znać cel takiej antologii

zgłoś |

ZGODLIWY,  

Moim głównym konikiem twórczym jest robienie kilkuminutowych wizualizacji video. Czasem jest to coś w postaci teledysku, czasem pocztówki video. I tak od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł by zrobić coś, co będzie mówić o przemijaniu. W podkładzie planuję utwór Piwnicy Pod Baranami pt "Ta nasza młodość". No i chciałbym też wzbogacić to wierszem. Oczywiście wszystko po konsultacji z autorem i wyrażeniu jego zgody. A następnie umieszczam m.in. na swoim profilu Youtube ( mój nick - kfanegatyw ).

zgłoś |

Emma B.,  

bardzo mi się podoba ten pomysł. Poszukam coś do wyboru. Jeżeli się spodoba to będę bardzo zadowolona

zgłoś |

Darek i Mania,  

pomysł ciekwy, zobaczę jak z realizacją ;)

zgłoś |




Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1