Forums

dobrosław77
PROFILE About me Forums (22) Prose (359)


6 november 2017

Zagadki i pytania biblijne

Urodził się ktoś bardzo wyjątkowy i ponadczasowy, i celowo nie podaje swojej daty narodzin. By śmieszni ludzie nie obchodzili Jego urodzin. A śmieszni ludzie wybrali datę Jego urodzin w dniu największych jego wrogów. I co sobie myśli, ten ktoś bardzo wyjątkowy i ponadczasowy o tych śmiesznych ludziach ?
Jaka to data i kogo dotyczy ?


number of comments: 14 | rating: 1 |  more 

Wieśniak M,  

Ziemia wg ustaleń nauki ma ok 4.5 mld lat. Wg Biblii ok 6000. Ta rozpiętość opinii daje sporo do myślenia w kontekście zbieżności nauki i wiary. Ale pomińmy milczeniem tę „drobnostkę” Widzę Dobrosławie,że zainspirowałem cię do zadawania pytań natury egzystencjonalnej. Szkoda że Twoje pytanie jest jakby żywcem wyjęte z peerelowskiego dowcipu cyt” Napisz kto jest twoim największym bohaterem w dziejach ludzkości- i dlaczego to właśnie Lenin”. Dziś powszechnie uważa się ze taka forma narracji to czysta propaganda. Fakt,że jedyne pewne dane z życia wyjątkowego człowieka dotyczą jego śmierci, a nie narodzenia świadczą że kult powstał w kręgu cywilizacji śmierci a nie życia. Jezus- bo jak mniemam on skrywa się za „tajemniczą „ postacią z racji dość późnego, jak na obie wzmiankowane wersje powstania ziemi, jest zjawiskiem wyjątkowym ale dlaczego miałby być ponadczasowym? Znaczyłoby to że był przed powstaniem ziemi i będzie po jej doczesnym bytowaniu w układzie słonecznym. Tak nie jest. Na planie aktualnie wyznawanych wierzeń są starsze ( bardziej ponadczasowe) bóstwa. Ot choćby Budda. No ale w końcu najważniejsza część składowa Twojej zagadki. Sugestia że za dzień narodzin Zbawcy przyjęto dzień narodzin jego największych wrogów. To zdanie wyklucza uczestnictwo w zagadce spodziewanego Jezusa. Kwintesencja Miłości i „ wzór człowieka dla człowieka w miłości, pokorze i cierpieniu” nie posiada wrogów. Ani największych ani najmniejszych- żadnych. Inaczej nie stanowiłby wzoru dla człowieka, bo ten ma i hołubi przeciwników. Reasumując. Forma przedstawienia zagadki jest bezsensowna.. Zalecam większą dbałość o dobór słów. Mniej ckliwej egzaltacji a więcej twardych i ostrych jak brzytew argumentów.

report |

Wiktoria,  

Jak nie podaje? jak podaje przecie http://www.biblijni.pl/media/2,fragment_ewangelii_sw_lukasza_narodzenie_jezusa.html Fragment Ewangelii Św. Łukasza, można pobrać w formie pliku mp3 oto adres do pobrania: Ewangelia_wigilijna.mp3 Narodzenie Jezusa 1 W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. 2 Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. 3 Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. 4 Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, 5 żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. 6 Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. 7 Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.... Wspomniany August: https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1206026,Oktawian-August-–-tworca-Cesarstwa-Rzymskiego ....i jeszcze szczegół: http://jaxa.blox.pl/2005/12/SZCZODRE-GODY-slowianskie-Boze-Narodzenie.html 6 stycznia ... Hmmm, w Betlejem natomiast, w Grocie Narodzenia to calusi rok obchodzi sie pamiatkę narodzenia. Jezusa z rodu Dawida http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=244

report |

dobrosław77,  

Wieśniak M. Według ciebie jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany ?

report |

Wieśniak M,  

Mam chyba deja vu dobrosławie. To pytanie już padło i odpowiedź na nie również. Nie kręćmy się w kółko

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M. W Biblii jest chronologiczny proces genezy, systemu duchowo-informacyjnego, według nauki uniwersum holograficznego stworzonego przez Boga Wszechmogącego. Proszę podać chronologiczny proces genezy uniwersum holograficznego, który trwał około 4,5 miliardów lat ?

report |

Wieśniak M,  

dlaczego miałbym to robić?Czy sądzisz że wprowadzając do dyskursu pojęcia abstrakcyjne ( uniwersum holograficzne) da się przeprowadzić dowód naukowy? Powołując się na ten abstrakt mógłbym z bogatej wyobraźni wywieść ludek ziemski z planety Orion albo ze strefy 51

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M. Proszę o konkrety, jak w Biblii.

report |

Wieśniak M,  

Jedynym konkretem jaki przychodzi mi do głowy jest paradoks obserwatora jaki według mnie jest Twoim udziałem. Nawet Zbawca nie dopatrywał się dwuwymiarowości wszechświata. Opierasz swoje postrzeganie na Teoriach. Masz do tego prawo . Podobnie jak ma prawo cała reszta uważając takie postrzeganie jako szaleństwo.

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak K. Piszę o rzeczywistych i rzetelnych faktach biblijnych, zbieżnych z odkryciami nauki (holografia odkryta przez Denisa Gabora.) Szaleńcem jest ten, który neguje i manipuluje rzeczywiste i rzetelne fakty.

report |

Wieśniak M,  

Rozumiem że szczerze wierzysz w rewelacje które starasz się nam tu przekazać. Problem w tym że posługujac się formą jaką wybrałes Twoje domniemane rzetelne fakty zdają się być jedynie fatamorgana- żeby nawiązać do optyki. Biblia interpretowana w sposób jaki prezentujesz jest jeszcze bardziej nieczytelna niż w oryginale. A teoria holograficzne wszechświata wciąż czeka na dowody. Jeśli znalazłeś do tej teorii klucz w Bibli to bardziej stosownym forum było by towarzystwo naukowe a nie przypadkowa społeczność Trumla.

report |

Wieśniak M,  

cyt "Szaleńcem jest ten, który neguje i manipuluje rzeczywiste i rzetelne fakty" Z tym stwierdzeniem mogę się zgodzić acz podawanie Bibli jako jedynego autorytetu do oceniania rzeczywistości, nie podlegającemu krytycznej ocenie właściwie wyklucza możliwość równoprawnej dyskusji. Bo ja nie podzielam Twojej opinni opinii na ten temat.. Biblia ociera się o wydarzenia ale przedstawia je w krzywym zwierciadle. Przekaz mówiony poddany próbie czasu, przełożony na zapis graficzny nie jest zapisem rzeczywistości a jedynie ciekawostką antropologiczną i socjiologiczną . Tym samym rzeczywistość nie ma nic wspólnego z rzetelnością oczywiście poza szczerymi chęciami wierzącego.

report |

jeśli tylko,  

No i mamy kawałek prawdziwej dyskusji przynajmniej z jednej strony :) To zaleta..

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M. Nie mogę się więcej zniżać do poziomu ignoranta, rzeczywistych i rzetelnych faktów biblijnych, zbieżnych z odkryciami nauki.

report |

Wieśniak M,  

Paradne! cyt "Nie mogę się więcej zniżać"!!!- Tak ma wyglądąć naśladownictwo Jezusa Zbawiciela w Twoim wydaniu?Widzisz przyjacielu jedyna miłość jaką rzetelnie praktykujesz w rzeczywistości nazywa się miłością własną. "....lecz miłości bym nie miał stałby się jako miedź brzęcząca albo...."

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1