22 september 2013

Programy graficzne

Witam serdecznie.

Pewnego dnia włączyłem komputer, uruchomiłem program na licencji i... dzień nie stał się nocą, nie było chórów anielskich, ani diabelskich ryków, jednakże mój świat począł umierać. ;) Program w końcu utracił licencję, tak też zabrakło środowiska do tworzenia.

Muszę przyznać, że cena oprogramowania do malarstwa cyfrowego jest wysoka. Wciąż brak darmowych odpowiedników tych drogich komercyjnych programów z gigantycznym supportem w sieci, oraz rzeszą napalonych moderów i programistów. Brak programów, które choć w połowie rekompensują niewystarczający rozmiar portfela na profesjonalne środowisko do pracy. Prawdą jednak jest, że dobremu grafikowi nie trzeba wiele - w takim razie ja do nich nie należę. Nie stać człeka na Photoshop, na Corel. Niestety nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich darmowych programów i wyciągnąć z nich prawdę o przydatności. Jestem pewny, że jest nas wielu.

Jeżeli znasz program graficzny darmowy i wykorzystujesz jego plusy, walcząc z minusami, w imieniu nas wszystkich poszukiwaczy, proszę o podzielenie się doświadczeniami.
Zacznę jako pierwszy.

Program MyPaint
Nie znam jego dokładnego przeznaczenia, ale jeżeli ktoś chciałbym profesjonalnie podejść do tworzenia obrazów i ogólnie pojętej sztuki, to tutaj.. walnie o ścianę. Program z podstawowymi pędzlami, które w ok. 50 w ogóle imitują prawdziwe odpowiedniki. Program natomiast wart polecenia dla tworzenia samej bazy pod obraz, tudzież szkic. Do szkicowania jest wystarczający. Bardzo mały program, dzięki któremu zasoby komputera nie są w znacznym stopniu wykorzystywane. Możliwa walka na warstwach, oraz miły interfejs, jak tysiące innych. Wracając do pędzli, można mile zaskoczyć się w innowacji, czy też po prostu oryginalnie ustawionych właściwości dla poszczególnych brushów. Program bardzo mały, ale nie znaczy to że ubogi. Programem tym można bez nerwów po wstępnym zapoznaniu się, wykonać portret lub szkic. Jako darmowy program oceniam go wysoko, ale mimo wszystko brakuje mu wielu rzeczy.


number of comments: 2 | rating: 7 |  more 

Eva T.,  

Walczylam z MyPaint i Gimp, ale oba programy nie moga sie chyba zaprzyjaznic z moim systemem (Windows 7), bo funkcjonuja w tak slimaczym tempie (i nie bardzo po mojej mysli) i komplikuja niektore przejscia, ze az mi nerwy puszczaja ;) pozdrawiam :)

report |

Luna_s20,  

Gimp jest również w wersji na Windowsa. Sama go nie uznaję, ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką PaintShopPro7(odradzam wszystkie wersje powyżej 9, z tego co wiem, już pod szyldem Corela). Jednak z tego, co zdołałam zauważyć, gimp naprawdę daje możliwości porównywalne z możliwościami ps czy psp. Eva T, to dziwne, że działają w "ślimaczym tempie". Zajrzyj w ustawienia, Również w ustawienia plików tymczasowych. Być może też masz do programu zbyt obszerne biblioteki lub jakiś ich plik ma błąd, i przez to jest wolno doczytywany.

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1