7 april 2013

Konto Manii Prześladowczej

Proszę o publiczne wyjaśnienie kto i dlaczego zamknął konto Manii Prześladowczej. Myślę, że to wyjaśnienie należy się nie tylko Darkowi, ale i wszystkim, którzy Manię czytali, rozmawiali z nią i cieszyli się jej wierszami.


number of comments: 37 | rating: 0 |  more 

Bazyliszek,  

dodalem jesliczko, lecz gdzies w gwiazdach:(((((

report |

Darek i Mania,  

Konto Mani Przesladowczej zostało usunięte przez admina. Otrzymałem odpowiedź od admina. Zgodnie z regulaminem trzeba mieć ukończone 13 lat. Tylko czy merytorycznie to jest uczciwe gdzie czyta się setki "gorszych" wierszy, choćby moich . A czy jak będę miał osiemdziesiąt lat i zaniki pamięci oraz dziecinne usposobienie itd to będę tu bardziej widziany niż parolatek który zaskakuje nowością i żaden dorosły pisarz go nie podrobi bo nie zna tych odczuć w realu z racji wieku. Myślę że to poziom a nie wiek powinien decydować o tym co może zostać a co powinno być usuwane. Jednak to też i subiektywna ocena -Magdalena polubiła Was i widzę też wzajemność - dziękujemy i pozdrawiamy :))

report |

Darek i Mania,  

Mania Prześladowcza " ale już teraz nie mogę napisać - ale jak ten pan sie nazywał, no taki co mi skasował konto i że żle mam że mi skasował konto -bo tak "

report |

deRuda,  

Maniu nie zrażaj się tym, dogadaj się z tatą i piszcie razem na jednym koncie :) bo piszesz znakomicie :) pozdrawiam Maniu :)

report |

Jaro,  

niezbyt mądry regulamin i dziwna granica wieku.

report |

jeśli tylko,  

to chyba kwestie ograniczeń wiekowych w przepisach (odpowiedzialność prawna prowadzącego portal, zabezpieczenia treści nieporządanych i takie rzeczy)

report |

Darek i Mania,  

2.10. Użytkownik - pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która poprzez akceptację Regulaminu oraz rejestrację uzyskała dostęp do usług oferowanych przez Serwis. Użytkownikiem może być również osoba małoletnia powyżej 13 lat i/lub nieposiadająca pełnej zdolności do czynności prawnych, pod warunkiem uzyskania zgody przedstawiciela ustawowego.

report |

M.S.,  

Dziecko według prawa cywilnego nabywa ograniczoną zdolność do czynności prawnych w momencie ukończenia 13 r.ż. Więc może dlatego... może rodzic mógłby pomóc?

report |

Darek i Mania,  

no cóż, jak tylko się ociepli zacznę wozić Madzię do szkoły, może tam będzie mogła się wygadać "poetycko" . Jeśli nie przejdzie jej to pisanie to wykupię jej stronkę, gdzie będzie mogła sobie pisać i rozmawiać z rówieśnikami i dorosłymi. A póki co to narazie wstrzymujemy swoją tu działalność - może i lepiej dla nas bo zbyt dużo ostatnio tu siedzieliśmy na necie, ba nawet zakupy robiliśmy u sponsorów - które pojawiały się w trumlowych okienkach, heh kupiliśmy w rtv agd super ultrabok asus i telewizor oraz ofertę polsatu z nowymi kanałami dla Mani itd .. odchodzimy w real z wiosną .. serdecznie pozdrawiamy i życzymy Wszystkim dużo dobrego :))))

report |

issa,  

Pozdrowienie dla Ciebie i Twoich bliskich, Darku :)

report |

Darek i Mania,  

obawiam się, że nie dotrzymam słowa z tym odejściem w real - Mania nie chce nawet słuchać :))

report |

Darek i Mania,  

regulamin mówi --- " i/lub nieposiadająca pełnej zdolności do czynności prawnych, pod warunkiem uzyskania zgody przedstawiciela ustawowego." --zgodnie z regulaminem i skorzystania z "lub" Mania może mieć konto jeśli przedstawiciel ustawowy wyrazi zgodę - oczywiste jest że wyraziłem zgodę pomagając córce w założeniu jej konta .

report |

Darek i Mania,  

heh czyli admin złamał regulamin i ukradł Magdalenie konto

report |

Szel,  

Admin zrobil to co zrobic powinien. Mania Przesladwcza moze już potrafi czytac? jesli potrafi nie chce zeby przeczytala moj wiersz ktory i ciebie moglby zbulwersowac

report |

Szel,  

masz jakis problem Darek, zeby zalogowac sie z dziecmi na portal odpowiedni dla ich wieku?

report |

Darek i Mania,  

ba ale ma przedstawiciela ustawowego, mnie co uchroni ją od czytania takich textów -dostęp do internetu ma wyłącznie w mojej obecności i ja dobieram jej to co może oglądać a może czytać tu specjalnie dla niej napisane bajkowiersze Miladory ora fajne Jerzego Wolińskiego i rysunki siseya i jeszcze wielu innych tutaj autorów, którzy piszą dla dzieci i rysują dla dzieci - dziwne że nie dostrzegany jest szeroki rynek twórczości dla " dzieci " - z Madzią czytamy książkę Miladory i wiele innych tu publikowanych prac - mamy kontakt realny z niektórymi osobami i będziemy mogli kupować, zamawiać właściwe dla niej materiały . (Ps zaraz zajrzę czy mnie zbulwersujesz :))

report |

Szel,  

po jaka cholere wciagasz takie male dziecko w niekoniecznie dobre dorosle sprawy?

report |

Darek i Mania,  

hehe jak jesteś taka mądra to podaj mi taki portal - jak na razie to Truml jest najwłaściwszym i lubianym przez nią i mnie. Może kiedyś będziesz miała okazję ją poznać to sama się przekonasz czy ją wciągam czy ona mnie.

report |

Szel,  

ty jako przedstawiciel poezji corki , jestes dla mnie wspanialym ojcem...ale jak taki dzieciak ma tu konto z ktorego moze komentowac, plusowac i minusowac moje wiersze, to wybacz dobrze sie z tym czujesz, ale ja nie

report |

Darek i Mania,  

taki dzieciak u Ciebie i Barthowskiego oraz innych zbyt trudnych albo szokujących dziecko nie bywa i nie musisz się obawiać jej odwiedzin narazie czyta i ogląda twórczość dla dzieci a uwierz mi jest i na trumlu jej dużo i jakie swietne zdjęcia i grafika -tylko trzeba jej poszukać -rzecz jasna Ty nie musisz bo masz swoje ulubione to dlaczego ona nie może mieć swoich i na nie reagować ? dobrej nocy :)

report |

Darek i Mania,  

ciekawy jestem co powiecie jak Mani nie przejdzie i za rok wyda tomik swojej poezji :))) usilnie mnie angazuje by pisać w brudnopisie - domyslam się że są nawet chetni co jej użyczą ilustracji w tym grafika siseya co ją zabrałaś z Mani wierszem na Fb -oczywiście wykupię dla niej te prace by mogła mieć w swoim pokoiku .

report |

Szel,  

chodujesz gwiazde:) ty sobie Darek nie mysl ze sie z nia zmierze

report |

Darek i Mania,  

Ty masz szansę, ja niestety piszę gorzej od małej - otam poczekamy zobaczymy ;)

report |

Szel,  

dobrze ze zdajesz sobie z tego sprawe:)

report |

Wieśniak M,  

Darku:))- może rozwiązaniem byłoby założenie Mani bloga?. Mógłbyś w dziennikach podawać linki do jej tekstów z wprowadzenie,, albo bez.Pozdrawiam serdecznie Was:)))

report |

Darek i Mania,  

Etam nie chcę nadużywać trumla - Ma bezpośredni kontakt z osobami, które sobie upatrzyła. A i w konspiracji po cichu tutaj buszujemy z Manią , tyle że już mniej widoczni, co by Mania komuś krzywdy nie zrobiła :))

report |

Ania Ostrowska,  

Piszesz Darek "Otrzymałem odpowiedź od admina. Zgodnie z regulaminem trzeba mieć ukończone 13 lat." - to jest jasne - i dla mnie nie trzeba więcej uzasadnień. Czy jednostkowy "przypadek" Mani jest wystarczającą przesłanką do zmiany Regulaminu forum? Ja nie jestem przekonana, ale jeśli są osoby które potrafią się zorganizować i przekonać Admina, to proszę bardzo :) Dopóki jednak Regulamin jaki jest obowiązuje, przestrzegajmy go, bo inaczej wszystko się rozreguluje. Czy aby Mania mogła uczestniczyć - w sposób kontrolowany przez Ciebie - w Trumlowej komunikacji, koniecznie potrzebuje odrębnego konta? Szczerze mówiąc i tak się dziwię, że Admin tolerował konto Mani przez tyle miesięcy. Pozdrawiam serdecznie :)

report |

Darek i Mania,  

ja też się dziwię że dopiero teraz, najlepiej byłoby od razu skasować.NIE JEST JASNE -Regulamin Aniu jest dobry( przeczytaj uważnie punkt 2.10 - gdzie admin wykorzystał jedynie pierwszą część zdania a o drugiej zapomniał lub jak ja nie wiedział co ma zastosować tylko interpretacja może być na Mani korzyść lub nie =zapis "i " zaprzecza "lub" jeśli coś jest z" i" to jest łączne zatem 13 lat i opiekun a jeśli "lub " to 13 lat lub opiekun prawny - według tak sformuowanego zapisu Madzia może mieć konto. Nie zamierzamy prowadzić wojnę z adminem ale dobrym zwyczajem byłoby poinformowanie mnie o problemie z kontem i mógłbym przynajmniej skopiować jej wiersze aby była pamiątka - ponieważ Madzia ot tak na żywo mówiła i razem klikaliśmy text - a teraz jej wiersze zniknęły i nie można odtworzyć. Poprosiłem admina o umożliwienie mi skopiowania i czekam. Masz rację, że Madzia może komunikować się z innymi osobami i nie musi mieć konta - kontaktuje się z życzliwymi jej osobami.A z drugiej strony to czy wiek to podstawa by pisać wiersze ? przecież tu nie chodzi o uprawianie sexu ani zażywanie coś tam - a dzieci to wierszy nie piszą ? A piszą i śpiewają i to jak :))

report |

Ania Ostrowska,  

tak, tu się z Tobą zgadzam - szkoda wierszy, szkoda pamiątki; swoją drogą to przestroga też i dla nas wszystkich żeby zawsze trzymać kopię poza forum. Mam nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. "A z drugiej strony to czy wiek to podstawa by pisać wiersze ?" żeby pisać to pewnie że nie, ale pisanie a upublicznianie w necie, i konsekwencje tego to dwie różne sprawy. Pozdrów Manię ode mnie, pamiętam przecież Jej pierwszy wiersz o pierniczkach :)

report |

Darek i Mania,  

:))) a ona pamięta Ciebie i pewnie jeszcze bardziej pierniczki ;)) nic to, to chodząca książka i teraz już zapisuję - dzisiaj stwierdziła że już jest silniejsza niż wiatr bo dużo je ;))

report |

Darek i Mania,  

mówi się tyle o czytelnikach na trumlu i komunikacji - a Ci co piszą dla dzieci to jak się mają dowiedzieć co o tych pracach myślą Ci do których są skierowane ? pewnie od innych autorów po piórze itd . Tutaj mieli możliwość przeczytania komentarzy na żywo . I wierszy dziecka dla dorosłych - odwrotność tego co jest przyjęte. Pozdrawiamy

report |

Darek i Mania,  

a czym się rózni upublicznienie Twojego wiersza od wiersza Mani za którą odpowiada opiekun prawny -ja ?

report |

Ania Ostrowska,  

Darek, myślę, że upublicznienie oznacza z jednej strony odpowiedzialność za publikowane treści, a z drugiej zdolność do obrony publikacji - mam tu na myśli psychologiczną gotowość do przyjęcia, nie tylko życzliwej krytyki na poziomie, z jaką mamy do czynienie na Trumlu, ale nieraz niewybrednych komentarzy i ataków - bo taka również bywa rzeczywistość w internecie. Myślę, że cztero- czy pięcioletnie dziecko mając własne konto może czuć się dowartościowane, potraktowane jak dorosły, a z drugiej strony, poprzez ochronę rodzica i filtrowanie treści , które do niego docierają może czuć się bezpiecznie i dorastać w przekonaniu, że kontakty internetowe to źródło miłych, sympatycznych komentarzy od ludzi którym się podoba jego twórczość, którzy chwalą i dopingują. Za trzy, cztery, pięć lat to samo dziecko zacznie korzystać z internetu całkowicie samodzielnie, bo interwencja rodzica zacznie go uwierać, i wtedy może się zderzyć z ciemniejszą stroną kontaktów w necie. A dotychczas na własny rachunek, na własnym koncie było tak miło. Roześmiejesz się, że to obawy na wyrost, ze to nie moja sprawa, i ze to Mani w ogóle nie dotyczy. Być może będziesz miał rację, a być może nie. Pozdrawiam :)

report |

Darek i Mania,  

może za parę lat ktoś bedzie chronił i kasował szkodliwe treści w necie i każdy uczestnik będzie miał identyfikator i odpowiadał za szkodliwe działanie, również za wulgarność i atak bezpodstawny na autora - bo tylko takie tu wytrącają z równowagi nie tylko dzieci a i dorosłych. Myślę, że póki rodzic ma kontrolę nad kontem dziecka nic szczególnego mu tu nie grozi ani innym uczestnikom. Zabranie konta Magdalenie mogę odebrać że jestem, niepoczytalny i mniej odpowiedzialny niż 13 -latek a to mnie bardzo odmładza i śmieszy. Jesteśmy niebezbiecznymi intruzami a ja nieodpowiedzialnym głupkiem co wystawia dziecko na działania szkodliwe dla i na trumlu.

report |

ladamarek,  

Powroty są czasem okazalsze niżli zwycięstwa i porażki, a świat w swej prostocie doskonały tylko my ludzie ...

report |

Darek i Mania,  

ot tak Mania właśnie skończyła 5 lat i bawiła się z dorosłymi i innymi dziećmi przy ognisku i muzyce .. proste jest zbyt trudne dla dorosłych a często niestrawne dla mądrych co mają wpływ na wygląd portalu - tyle że nikt się nie zmierzył i nie porównał z Manią - :))

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1