25 april 2011

Czy gazetą...?

Czy gazetą można zabić patriotyzm?
Doświadczenie epokowe! - Nie idiotyzm!
Nowy problem rozważało mędrców paru.
Etapami chcą zabijać teraz naród!

Zawłaszczyli wszystkie mózgi dziennikarskie.
Do antyku odstawili jakąś garstkę.
Reszta szuka, reszta burzy.
Problem jest poważny! Duży!
Nie napełnisz wielkiego naparstkiem.

Partiotyzm - to już dla nich nacjonalizm.
Każda sroka swój ogonek chwali,
ale ludziom - nie wypada!
Dzisiaj to już błazenada!
To jest chore! Trzeba wreszcie to rozwalić!

N...no, p...pomyślcie - p...przecież najpierw byli ludzie!
A...a  n...narody żyją także w Ruskiej Budzie!
Niezbędna jest tu gradacja!
S...s...sorry! Z Urbanem kolacja!
Gdy się uda - to już dalej samo pójdzie!

Czy gazeta może zniszczyć ludzką duszę?
Dziennikarską - Tak! To przyznać muszę!
Dla odbioru, dla pi-aru,
dla tych marnych groszy paru -
liżą tyłki masońskie, komusze!


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 6 | rating: -1/1 | report | add to favorite

Comments:

stateless,  

a tu już, niestety, muszę napisać, że przegięcie. że to na blog, a nie na portal literacki. :)miłego

report |

Wanda Szczypiorska,  

Mogłabym ominąć, zignorować, ale się nie da, bo tu teksty są otwarte, a te walą po oczach swoją głupotą, jak brudna ściera.

report |

P,  

"należy nauczyć się czytać ze zrozumieniem" to jest ta metoda którą stosuję przy czytaniu gazety wybiórczej i super expresu - niestety mam wrażenie, że tylko ja.

report |

P,  

a po co się męczyć - skoro ktoś inny może pomyśleć za mnie ;) prawda jest tylko jedna ;)

report |

Marion,  

Zgadzam się ze Stateless, to nie jest tekst na portal literacki. To mowa na wiec (wrzask), znam takie. I ten apel bez ogródek - "Trzeba to wreszcie rozwalić". No no... Pójdę na pierwszy ogień? Gratuluję tego fanatycznego zapału. Co do gazet, czytam te, które chcę. Autor też ma wybór.

report |other poems: Szybki test w kieruku SARS-COV-2, Kołysanka, Na granicy - bez zmian II, Przegląd Twórczości Siły Słabości, Agonia bezobjawowa, Parasol, Kamień, papier, nożyce, A co potem... za płotem?, Cichosza, Twierdza Boyen, Hybryda - kryjówka przyczyn i powodów, Z rozkoszy na bidet, Pajęczyca Tekla, Kuźnica, Na granicy bez zmian, Zielona noc, Groźne wizje Krzysztofa J., Mustafo! Odejdź od płota!, Gdy obawy poszły w las, Reduta Obrona, Gry chińskich filozofów, Granice, Odbicia pod sufitem Unii, Krowa niskometanowa, Poezja czerwonych latarni, Deszczowe Zaduszki, Odwiedziny, Umarłym poetom, Imperium kontratakuje..., Zachodni wiatr..., Riposta, Hulajnoga, Pomieszanym językiem sztuki, Mondo cane - Pieski świat, 14 !!!, Byliśmy..., Ból westybulu, Zagrajcie..., Światłocienie kwantowego skoku cywilizacji, Quantum, Ma się rozumieć!, Pokoju za wszelką cenę!, Zasada symetrycznych retorsji, Oceania!!!, Cvria Gburia, Tysiąc oczu - wszystkie twarze, Jożin z Moraw, Polityczne sutenerstwo, Jednym słowem, Dobry, stary Świat, Asymetryczna wojna hybrydowa, Poszli Szwejki do jaczejki, Pilnowały Lipce lasu..., Strach, Z frontu i w plecy, Bitwa nad bzdurą, Spłuczka, Nie damy ani guzika!, Non possumus!, O zawracaniu kijem Wisły w wirze nurtów niezawisłych, Mydełko s.a., Debata Senior, Zapłaciliśmy na pandemię!, Szkoda czasu i atłasu, Środek, Mittel - maska, kitel..., Dalekowzroczność zbiorowa, Wierszyk tymczasowy, Hybrydy, Hen, daleko za mgłą..., By the rivers of Babylon, Kwadratura koła, W barze "Pod minogą", Kaczy chód, Ostatni najazd na Litwie, Jeszcze Polska nie umiera!, Wyjątkowo, Hej, tam pod lasem..., Echa Września, Campusik, Hybrydowa cenzura wojenna, Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, Incydent, Konopielki, Po ludzku, Nie płacz bobrze, Kontygent, Lex TVN, Taki mamy Polski Ład, Na górze... róże, Fresk, Warto rozmawiać, Karmiąc kaczki, W dołku na restarcie, Golono, strzyżono..., Geoinżynieria klimatu, Fit for 55 stopni, Jeśli Cvria..., Spis w kryzysie, Szkło bolesne, "Ducha nie gaście!", Nic nie trwa wiecznie, Powrót Marnotrawnego, Manicha, Wiatr w oczy, Jerychońskie Trąby Mediów, Anomalie, Potyczki i potknięcia, Kadra, Na Bielany, Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa, Skleroza Starszych Panów, Atlanci, czy komedyjanci?, Konsolacja, Piraci z Karaimów, Przez wizjer, Ryanair, Gorączka Bliskiego Wschodu, Alabama (pastisz), Ładem w kastę, Dymarki, Krzywe koło, Dobrodziejstwo dobrobytu, Bez ładu i składu, Pandemicznie, Luz, Czym nas szczepią?, Starość, Dobry zwyczaj - nie pożyczaj!, Świętujmy!, K O N S T Y T U C J A !, + 423? (1maja 2021r), Kołowrotek, Człowiek Info, A jak poszedł świat..., Zęby krat, Globus porannego INFO, Program przyspiesza, W prosektorium (wg Macieja Zembatego), Na wojnie... jak na wojnie...,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register