24 march 2011

Pomnik oka cyklonu

wsłuchaj się w nią, ma antropomorficzny kształt 
poczuj- wzdłuż krzyża pachnie świerkami 
 
jest ekskomuniką i potocznym językiem
pocałunkiem, niekiedy grymasem
dla każdego ma jednakową truciznę 
wyciszenie, mumifikację
 
poznaj ją pełną zwierzęcych krzyków 
deklamuj z pamięci początek, każdy gram, słowo
zlizuj miękkie przenośnie 
 
ucz się jej idąc po błotnistej drodze
czytaj litry potu zawieszone na żebrach 
(ostatnia szklanka i gonitwa)
 
to twoja płytka rzeźba, matczyna linia
ciepła, nienazwana herezja, próba śmierci
papierowa kropla
 
na koniec odgryź jej filtr, poczuj jak się sączy
przelewa (formalinowa oszustka) 
 chwilę potem wysycha na płaty 
 
rozdrap


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 8 | rating: 0/3 | report | add to favorite

Comments:

Waldemar Kazubek,  

Stary, Twoje wiersze do łatwych nie należą, więc jeśli nie będziesz pilnował takich kiksów: "ma antropomorficzny kształy ", to nie licz że ktokolwiek Cię zrozumie.

report |

Florian Konrad,  

Oczywiście powinno być KSZTAŁT!!! Przeklęte literówki!!!! (cholercia jasna-TRUML jest jedynym portalem na ktory muszę PRZEPISYWAĆ teksty nie mogę skopiować i wkleić z WORD'a, nie wiem, czemu, komputerowiec ze mnie jak z koziej ... :)))))). Ale ponieważ podoba mi się tu, na NASZYM portalu - poświęcam się i przepisuję teksty (jak widać- czasamoi z błędami, za które pzrepraszam :)))))))))

report |

Florian Konrad,  

Poprawiłem. Za literterówki w komentarzach również mi wstyd ;))))))))))))))))))

report |

Waldemar Kazubek,  

Dziwne, mi od zawsze się wkleja normalnie, a ze mnie też komputerowiec jak z mysiej cipki portfel :) Pzdr

report |

Florian Konrad,  

Problem stanowi mój WORD, lub edytor tekstów- np na BLOX'ie mam do wyboru zaawansowany edytor TinyMCE, zaawansowany edytor HTMLArea, prosty edytor HTMLArea i prosty edytor tekstowy. Dwa pierwsze mówiąc opisowo -,,nie przyjmują wklejonych tekstów"-podobnie jak TRUML, po prostu nie udaje się niczego wkleić, pozostałe (,,prosty edytor tekstowy" to taki NOTATNIK), wklejają tekst ,,ciurkiem", bez wersyfikacji, jak prozę. Czyli mój WORD jest pewnie do bani :))))) Ale spróbuję wkleić coś z notatnika, dziękuję za rady :)

report |

Florian Konrad,  

Ale problem leży w tym, iż na chwilę obecną nie mogę wkleić ANI JEDNEGO tekstu, wszystkie muszę przepisywać (a poprawianie błędów w wersach swoją drogą :)))))

report |

elunia,  

witaj

report |

elunia,  

Musiałam tu wrócić - myślałam trochę o Twoim wierszu. Podoba mi się to co piszesz i jak piszesz. Wiersz dobry. Mogę przez jego pryzmat interpretować własne myśli - i to na plus.

report |other poems: Barwy ukryte, Krótki wiersz o miłości, Oduracja, Fonogram, Etalaż, Feston, Drobić, Pangea proxima, Bezklas, Petroglify, Prefiguracja, Disjecta membra, Do strachliwych świat należy, Pato, Mursz, Anoksybiont, Eleusa, Obryw, Przezmysł. Klechda staropolska., Narkozy, Zwalcz mnie, Huncwoteria, Pajęczynki, źródełko, Nieujrzanka, Latentny, Chlornament, Inkrustacje, Wniebogłosek, Toksynowiec, Bajka o skalaniu, Dysgeniczni, Eskapizm, Przyjmij się, Krystalicznie. Albo ostrzej., Amorfia, Egzorta, Mistagogia, Zbieranie pyłu, Milionsierdzie, Wielowadzie, Ekskryptyda. Albo nie., Demarkacja, Uwierzytelnić, Papierowe dzieci, Prozemat, Decentrycznie, Handlarka roszczeń, Defenestranci, Blanknot, Cytofag, Anarchiada, Kladogram, Okładki zastępcze, Dawnogrzesznica, Pointylizm, Impertygen, Antyfonarz, Eschatopatia, Amartiotrofizm, Rozludnienie, Współsprawca, Rozchwyt, Wykroina, Determinant, Abisomental, Korelat, Nauczyciel snu, Katoptromantyk, Polifiletyzm, Apatryda, Rekwizycja, Judź, Teatrzyk udziwnień, Rosa naftowa, Ranielica, Diamentonizm, Strumieniowanie, Albinoscencja, Intersemiotyka, Nie obstawiać w Lotto, Antyfiliacja, Szczątki, asamblaże, Podwielokrotność, Kultywar, Procesualnie, Kinksteria, Ekssekracja, Eliminator slajdów, Cuckold, Lemniskata, Plantacja chwastów, Erodowani, Astroturfing, Antywyznanie, Deeksploracja, Czarne segregatory, Flatter, Neoplazma, Rozkradnę, Wymuszka, Uszebti, Setlista, BIOSy, Biblioklazm, Dyshymenium, Magnituda, Zastępujesz, Beneficjentka, Pieniężenie, Z wbudowaną, Detencja, Zrywanie parkietu, Docenzurować!, Współdysonans, Attentyzm, Oksydan, Wzór do prześladowania, Odrzuć połączenie, Znak próbny, Stany nieneutralne, Sen polifazowy, Fejsualizm, Przydrożnie, Głowizna, Strona przeglądowa, Dobarwianie, Intersygnał, Lot godowy, Protip, Probólowo, Epizootia, Znacznik. Wiersz półdestrukcyjny, Eklezjogenna, Urągowisko, Hipergamia, Anatomie, Przecinka, Tryptyk nowomiejski III., Tryptyk nowomiejski II., Tryptyk nowomiejski I, Horror feminae, Ekshalator, Kundys, Dunya, Mikrobiom, Radiacja, Mesith, Zrywanie się do lotu, Półsymbioza, Manananggal,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register