Poetry

Kika
PROFILE About me Poetry (12) Graphics (2)10 january 2011

Ludzie haniebni

Koniec już wszystkiego,
tego ogółu podłego.
Przez śmiertelnika świat zginął,
ludzi ród żałośnie wyginął.
Z powodu nienawiści, zażartości,
ludzie stali się jak psy nikczemności.
Niegdyś zła kobieta "dziwką" się stawała,
dziś każda "kurwą" zazwaną została.
Bez wyjątku żadnego,
ludzie traktują się jak szmaty,
nikt nie ma już własnego ego.
"Puszczają się" i żyją z tego,
toteż hańba na wszystkich spadła,
szlachetna strona człowieka gwałtem upadła.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 14 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

Waldemar Kazubek,  

To, że wszystko jest do dupy, to wiadomo nie od dziś. Tutaj to raczej forma jest haniebna.

report |

Nihol69,  

Gdyby nikt wiadomych rzeczy nie powtarzał ciągle, niebyły by wiadome. Co jest wiadome ?? Aksjomaty, "dogmaty", - Hybrys ciasnota umysłu. Forma jest gestem autora który też coś ma mówić w tym wypadku jest co prawda prozaiczna, ale czy błędna nie mi osądzać. Lecz autorowi. Może ma być niczym strzała godząca nas w podświadomości. Albo podświadomą decyzją. A właściwie dlaczego wybrałaś tą formę ??

report |

Waldemar Kazubek,  

A na mój nos, autorka jest fajną, ambitną, wrażliwą osobą, szukającą swojej formy wypowiedzi i trzeba jej jak najszybciej powiedzieć, że nie warto wyważać drzwi otwartych na oścież. Można to robić w różny sposób, ja byłem może nazbyt brutalny. Jeśli natomiast mylę się w intuicyjnej ocenie osoby autorki, to nie mam nic więcej do powiedzenia, bo wierszyk jest zwyczajnie słaby i nie warto się nad nim pochylać.

report |

Nihol69,  

ja jeszcze tylko powiem ze mi sie podoba użyta ekspresja w wierszu stricte ta : "dziś każda "kurwą" zawzwaną została." Nie rozumiem dlaczego ludzie boją się tych słów w literaturze. Przecież docierają do nas najgłębiej.

report |

Waldemar Kazubek,  

Ale o które słowo Ci chodzi? O wyraz "kurwa" czy "zawzwaną". Pierwszego od dawna już nikt się w literaturze nie boi a drugie to literówka.

report |

Nihol69,  

NIe chodzi mi o literaturę na świecie, wielką i wyniosła, fonetyczną, idt, itp... Tylko o zwykłych ludzi. Piszącym dla siebie, nieczujną się degeneratami a szkolnictwo raczej nie daje nam świadomości.

report |

Kika,  

Czemu wybrałam tą formę? Chciałam po prostu spróbować czegoś innego, czego dotychaczas nie próbowałam robić, a że mi nie wychodzi to często o tym wiem, nie potrafie pisać doskonale, fantastycznie, by wszystkim się podobało. A jeśli chodzi o ocenę mej osoby, to pan się nie myli, lecz nie samej mi oceniać siebie, oceniać mogą osoby wokół, sądzic, wyrażać swoje zdanie o mnie i o tym co pisze, a komentarze z pana strony nie były wcale miłe jak do tej pory, tego komentarza się wgl nie spodziewałam i zaskoczył mnie pan tymi... no można powiedzieć miłymi słowami. Wiem, krytyka się przydaje, można przemyśleć, zastanowić się jak napisac lepiej, by wzbic się na wyższy poziom, choć w moim przypadku to niewiadome. Pozdrawiam

report |

Nihol69,  

Niedowartościowanie niepewność,(rozchwianie emocjonalne) w współczesnym świecie to niestety wady. Moim zdaniem wiersz powinien wyrażać myślenie "subiektywne" autora. Nieważne co pisze. Wyższy poziom niema czegoś takiego są próby i niepowodzenia. Upadamy by wstać, wstajemy by upaś. Pisać doskonale nikt nie potrafi, dla mnie Mickiewicz jest porażką, lecz nie powiem że Pan Tadeusz to nie arcydzieło. Jesteśmy widziani tak jak sami siebie przedstawimy. Napisz dwa tyś utworów, byle żeby ten jeden stał sie światłem.

report |

Waldemar Kazubek,  

"dla mnie Mickiewicz jest porażką, lecz nie powiem że Pan Tadeusz to nie arcydzieło." - słyszał kto kiedyś bardziej bzdurny i wewnętrznie sprzeczny osąd? Panie kolego, bo stracę szacunek. Duby smalone Pan bredzisz.

report |

Kika,  

Ja i tak swoje zdanie przedstawie i uważam, że poziomy pisanią są heh, ja jestem na niskim, aby się wzbić, próbujemy, czasem nam się nie powodzi, uczymy się metodą prób i błędów. Tak, no z tym się zgodzę, że nikt nie pisze doskonale, lecz bardzo dobrze. Pozdrawiam

report |

Waldemar Kazubek,  

Oczywiście, że są różne poziomy, to zawsze kwestia świadomości w posługiwaniu się narzędziami. A moimi cierpkimi uwagami przejmuj się tylko o tyle o ile dotyczą technicznej strony Twojej roboty; ja tylko pozornie jestem nie miły, generalnie bardzo Ci kibicuję, ale uważam że lepszy jest zimny prysznic niż poklepywanie po plecach.

report |

Kika,  

No dobrze, dziękuje za krytyke i rady, pozdrawiam.

report |

Darek i Mania,  

dla mnie to robisz duże kroki -tego wiersz akurat nie znam , odważne i w dobrym kierunku -gdyby komentujący wiedzieli to co ja napewno zmienili by kryteria -pozdrawiam :)

report |

Kika,  

dziękuję bardzo :) każdy ocenia inaczej, ja również pozdrawiam

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register