30 december 2012

1 january 1970, thursday ( czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie? )

Każdy chciałby mieć lub ma przyjeciela lub przyjaciółkę ale czy jest mozliwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną?
Przyjaźń jest czymś cennym zawiera szczerość i zaufanie
wspiera i dodaje sił ale większość ludzi twierdzi że między kobietą a facetem nie jest możliwa bo prędzej czy później jedna srtona lub obie zafascynują sie  erotycznie zauroczą w skrytości zacznie ktoś cierpieć czekać pomagać bo ma nadzieję i jak pisze Clive Staples Lewis - „nic nie jest mniej podobne do przyjaźni niż zakochanie”. Pragnienie, żeby mieć te dwie rzeczy naraz, przypomina chęć posiadania wodnego ognia albo ogniowej wody.
Od przyjaźni się zaczyna a nie koniecznie zawsze na przyjaźni się kończy.Bo jesli ty jesteś w związku i on jest w związku a przyjaźnicie się lubicie bywać ze sobą opowiadać o sobie zwierzać się.Chodzi o posiadanie kogoś, z kim można by dzielić wszystko, kto zrozumiałby wszystko, kto akceptowałby w nas wszystko, potrafiłby uleczyć wszystko i zaradzić wszystkiemu.Być może są różne przyjaźnie takie od zafascynowania,podobania się sobie,aż po takie z wyrachowania bo warto akurat z nim bo [on,ona ]wiele może .Jaka lub która osoba ma szansę na przyjaźń z płcią przeciwną bez skutków ubocznych czyli romansu?osoba, która nie przeżywa głodu emocjonalnego, czuje się kochana i dowartościowana. Ale też ktoś, kto wie, gdzie przebiega granica przyjaźni, i podejmuje świadomą decyzję, że jej nie naruszy.
To nie jest przyjaźń, jeśli:

- uczucie spadło na ciebie nagle - przyjaźń potrzebuje czasu, żeby powstać, ona rośnie, dojrzewa;

- czujesz się cały czas odświętnie - przyjaźń to relacja powszednia;

- masz poczucie, że się spalasz, przeżywasz burze, jesteś na huśtawce - przyjaźń to uczucie względnie spokojne i stabilne;

- widzieliście się niedawno, a potrzeba zobaczenia tej osoby zaczyna dominować nad innymi sprawami - przyjaźń nie jest tak nagląca i jeśli nic szczególnego się nie dzieje, potrafi czekać na spotkanie;

- masz poczucie, że niesie cię jak na skrzydłach - przyjaźń chodzi po ziemi;

- masz nieodpartą chęć, żeby wziąć go za rękę, pogłaskać po włosach, znaleźć się w jego ramionach - w przyjaźni kontakt fizyczny zdarza się tylko przy pewnych okazjach (np. o przyjaciela można oprzeć się podczas podróży, uściskać, kiedy stało się coś ważnego);

- pragniesz wyłączności - przyjaźń akceptuje, że w życiu przyjaciela inne osoby też są ważne, może i ważniejsze.

Więc jedni twierdzą że nie jest możliwa przyjaźń inni znowu czemu nie gdyż przyjaźnić się można z każdym niezależnie od płci.Chć jest różnica w oczekiwaniach kobiet i mężczyzn w przyjaźni.Mężczyźni oczekują pochwał,chcą czuć się ważni i potrzebni .pragną być potrzebni docenieni ,kobiety potrzebują bliskości ,zaufania,rozmowy,poradytakie to cczekiwania zwykle mamy w relacji miłosnej.Ale moim zdaniem i jak różnież zdaniem niektórych psychologów taka przyjaźń jest możliwajeśli jest szczera i ma granice i trwa mimo lat i po prostu mamy szczęście że trafiliśmy na przyjaciela bo czyż przyjaźń męsko-damska to nie jest poligon doświadczalny??


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 8 | rating: 0/11 | report | add to favorite

Comments:

Magdala,  

:))) brak masy przecinków świadczy o tym, żeś zakochana. życzę analogicznego stanu na 2013 !!! Reniu, a z interpunkcją sobie poradzisz, jak zakorzenisz się w tej miłości. fajne przemyślenia. wejdę w nie jeszcze raz. :)) buziaki!

report |

RENATA,  

dzięki za życzenia i sorry za braki .Każdy chyba zastanawia się nad tym tematem.Tobie również wszystkiego dobrego bo dobra nigdy nie ma za dużo

report |

bosski_diabel,  

z doświadczenia /msz/ jest możliwa choć granica może być cieniusia ale jeśli obie strony chcą TYLKO przyjaźni jest to możliwe, właśnie mam Przyjaciółkę zza rzeki:).

report |

nikojan,  

Granica mikra, niebezpiecznie ją przekroczyć. Plus za "poligon".

report |

poezjoholiczka,  

Ja miałam przyjaciela, ale nasze drogi się rozeszły. Byliśmy jak rodzeństwo ;) przez jakieś 7 lat. Własnie w 7. rocznicę okazało się, że przez jakiś czas byłam dla mojego przyjaciela kimś więcej niż przyjaciółką...ale przeszło mu :)

report |

Hania,  

też się nad tym zastanawiam...Reniu

report |

RENATA,  

myslę że z tą granicą jest ciezko i różnie bywa w skrajnych przypadkach jest mozliwa

report |

Jerzy Woliński,  

niech się rozwija ...

report |

George Krokos,  

What you have written above is very significant and touching. Well said.

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register