Poetry

Grain
PROFILE About me Friends (5) Poetry (452) Prose (10)


17 august 2021

spastyczność

nocny deszcz porywa ciszę grube sezonowane kłody
tłumi rozrost przekwitających od fundamentu plam
tylko neony chronią fasady i okna z awersji deptaka
do ćmienia niedopałków z zadaszonej części podwórka
które zawsze ubezwłasnowolniają spokój czyjegoś snu

za świeżo zagruntowanymi oknami kochają się ludzie
na granicy rozejścia się głupiej niż kradziony milion
a ktoś nie może się kopać z podkowami na szczęście


number of comments: 17 | rating: 3 |  more 

Cheval (Faber),  

"I tylko setki wtulonych par / zdumionych tym / że noc tak krótko trwa / zazdroszczę im / zazdroszczę im". Wojciech Waglewski - To nic złego (chodzi po youtube)

report |

Cheval (Faber),  

Tak się wracało z buta 7 km z knajpy w wieku maturalnym ; ) ; ) ; )

report |

jeśli tylko,  

.. i studenckim..

report |

Cheval (Faber),  

Hm, zawsze byłem gadatliwy, ale jak mnie pytali, co studiowałem, to mówiłem, że studiuję na Latającym Uniwersytecie. Nie mam magisterki : P.

report |

jeśli tylko,  

jest jeszcze UTW..

report |

Cheval (Faber),  

I Ether-nite...

report |

jeśli tylko,  

to bardzo kształcące..

report |

Cheval (Faber),  

Jak wieść gmina niesie, surrealizm na tym powstał (taka przechwałka przegranego).

report |

jeśli tylko,  

sądziłam, że na garbie dadaizmu..

report |

Cheval (Faber),  

Taki cwaniak Jarry, który nie wiedział, w którą stronę ma zamiatać podłogę, był przed dadaizmem : ).

report |

Grain,  

ja mam maturę , kilka kursów zawodowych i z przemytem

report |

Cheval (Faber),  

Ja wtedy widziałem to tak, że szkoła ogranicza moją wyobraźnię - i moje namiętności. Może teraz wybrał bym inaczej, choć to też nie takie pewne. Lubię bezdroża, miejsca przemilczane, marginesy.

report |

jeśli tylko,  

bo ogranicza.. kieruje.. jak każdy kanał..

report |

Cheval (Faber),  

Ja wtedy miałem swój, od tej pory kilka przemierzyłem, na dziś jest kwestia zrozumienia obecnego.

report |

Cheval (Faber),  

Czy na prawdę tak kieruje? Odpowiesz - nie każdego, ale pasjonatów tak. Ale w tamtych czasach szkoła nie miała mi nic do zaoferowania. Dziś, wybrałbym się może, na studia filozoficzne. Ale oczytałem się w tym już srogo i właściwie większość wyleciała mi z głowy, poza umiejętnościami analitycznymi. Bardzo przesadzając, to wolałbym już do zakonu, bo to bliższe istoty rzeczy. Ale to też nie, z takich czy innych względów, więc sobie robię zakon na własną rękę, a wychodzi jak zawsze ; ) ; ) ; ).

report |

jeśli tylko,  

zależy od pojęcia kierowania, zakładasz, że dokądś, a nie jest to nieuniknione.. tylko, że nie gdzie indziej..

report |

Cheval (Faber),  

Hm, wiesz, pisałem właśnie o braku racji dostatecznej Leibniza a więc i o tym, że wszystko kieruje dokądś, a nie gdzie indziej. Wiem. Ale nie potrafię się już tym cieszyć. Przynajmniej na tym etapie.

report |other poems: Taniec na mufce, Zespół Münchhausena, Świniobicie, Pani Jeziora, Sprzymierzeńcy, Obczajka, Makrokosmos, Laptopia i kiczcczeria, Spod lady, Zośka i wiatrołap, Akwarium, Nocne Marki, szmondak, I nie cudzołóż głupot, Halo, halo, Nauszniki i szal uniesień, Przerywka, dygresja, Paryż wart jest debaty, Machniom, Wici, Regularny kretyn i nosiciele kretonu, Harlekin, Medway, repasaże skrzydeł, Przepławka, Szklana furtka, Spotkanie, Kobieta z miseczką, Ballada o Krzykach, Dokumentacja liryczna, John I Mary, Wygaszanie Zdunka, Pokretyństwo, Piękny Antonio, raczej nie z hotelu na godziny, Przewodów, to jest wojna nie fejk, Kochany pamiętniczku, Kadzirodztwo, stara purchawka, Podymne, Zielona róża, I też jest zajebiście, Schodzi, Och! Ziuta, Krwawa Mary i Kamikaze, Kobieta z antypodów, Rondo dla bosych, Był taki John, W luźnym tłumaczeniu, Coś z Czyngis-chana, Paznokcie po terminie, Samosiejka, Matka Boska, Poznać swój wstyd, Rewir, Opór właściwy, Szyberprzestrzeń, Jesień, Ustawianie zbieżności bieżnika na ławie, Franczyza dożywociem - tryptyk, O nierównościach pod bluzką i negliżu, na trybunał kibici, Wielomiłość, Nieodparty impuls, Lulajże, lulaj, Aktywizm i pląsawki, Frontman, Ambitna poetka, Wilgotna Pani, Wiekosystem - cccykl, Wicie, rozumicie, Wiatrołom, Czy Pani Marta, Niebiedna, niegłupia, Ekfraza reprodukcji, A potem żółty jesienny liść spadł z, Cześć, Wyszywanka, Trainspotting, ON, Halo Jack, straty akceptowalne i bezpowrotne - fileton, Butla, Podniebny front, Wiersz kiszony, w tonacji cis-moll naftalina, slawojka - fileton, z ważnego powodu, w pogodną małoletnią noc, w byłym Enerdówku, prześliczna wiolonczelistka, kilka żon ślusarza medycyny, Blulek który żył jak Jeremiah Johnson, Wielkie Zderzaki Hadronów, David Attenborough, Chrom jeden wie, dłubanka, w murowanej próchnicy, kapsel i inni, żywina, pocałuj się w łokieć, tam gdzie Sobieski na pomniku składa maile do Marysieńki, SOS na Pacyfiku, symbiot, psiapsiółko liryczna, nie brakuje świadczeń na komplementy, szarwark u Penelopy, antyrzecz o kabarecie, namolne, Hipoteka, mirra tombak i komentarz, przepławka, punkt potrójny paralaksy, sztormiak, kiniarze odjechali, jeszcze raz, powięź, zbieranie nadkładu, uwolnić orkę, tankowanie resoraków apokalipsy, wiosenki na torcie, drutowanie nosa, na Sztaflika, Majka, posmaki współistniejące, cześć, rzemiocha, Pewniak, symetrie, literatura niebiańskiego niepokoju, mizeria, jest we mnie księżycówka, sezon na mizerię, zielnik spokolandia story, brechta, to nie jest z cyklu, grajdołek z lajkopisarzami, Żak Olał, Luljan, ludzie przechodzą, przez co, Darwin tylko nie pękaj, pod śledzia do namiotu, między Borgesem a Putinem logiką a logistyką, proszę koleżeństwa, zmęczenie materiału śpiewnego, zawrotka, no i tak to się zaczęło, Zeusa nie szkoda, ballada salonkowa czyli kto nas chce w potylicę, Lady Godiva,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1