Poetry

Mateusz Hess
PROFILE About me Friends (5) Poetry (35)24 february 2011

Krzyż

Dwie drewniane belki..
Znak hańby pogardliwie patrzącej.
Stały się symbolem miłości,
która z chęcią odsuwa się w pokorę.

Niesiesz swój krzyż Panie,
dźwigany już tylko nadzieją.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 21 | rating: -1/7 | report | add to favorite

Comments:

SHADOW,  

Jakiej miłośći. Zapomniał żeś pan o inkwizycjach i wszystkich innych wojnach o miłość i pokój. Co to za brednie.

report |

Mateusz Hess,  

nie mieszaj Jezusa do spraw Kościoła. Widze tutaj zagorzałego ateistę. To ludzie są winni wojnom , a co do inkwizycji wtedy były czasy przesądów i prosze nie mieszać w to Jezusa.

report |

Mateusz Hess,  

powiedz mi dlaczego bluzgasz na Kościół Święty? W tym wierszu nie ma nic o Kościele. Jest o miłości Chrystusa. I właśnie z tej miłości narodził się Kościół a Chrystus z Ojcem i Duchem Świetym kierują nim.Niech wam Bóg Miłosierny ale i Sprawiedliwy wybaczy.

report |

Withkacy,  

"Święty" znaczy czysty, odzielony od grzechu. Znasz jakąkolwiek religię, czy kościół jak to nazywasz, nieskalany, że mówisz, bluzgam? Ten, symbol miłości, tylko nim się nie stał, popatrz dookoła. Oceniam wiersz a nie ciebie człowieku, co mi do twoich wyborów. Czy mi wybaczy, to tez nie twoja działka. Poprostu pozwól robić to co do niego należy.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Podobno w piśmie pisze że to był jeden pal, a nie dwie beleczki... hmm?I komu wierzyc?( to tak na marginesie)

report |

JoT Eff,  

a gdyby tak zakończyć "dźwigany już tylko nadzieją"?

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Pisac można o wszystkim- nie mam nic przeciw:)

report |

Mateusz Hess,  

Ludzie którzy są w Kościele nie muszą być święci. Nauczanie Kościoła jest święte i nieskalane, bo kieruje nim Duch Święty.

report |

Withkacy,  

Nie muszą, 3Mojżeszowa 20:7 zacznij czytać, zamiast wdawać się w tematy o których masz nikle pojęcie. A co do ducha, to kieruje czystymi.

report |

Mateusz Hess,  

Kościół został uświęcony przez doskonałą ofiarę Boga-Człowieka-Jezusa Chrystusa.Kościół uświęca się nieustannie przez Eucharystię i żyje nią. Także nie zapomina o Słowie Bożym.Czyżbym miał do czynienia z ŚJ lub czymś podobnym?

report |

Slawrys,  

ciekawie to przedstawiłeś, a czytając komentarze do tego....tworzy to ciekawą treść, popieram cię

report |

Mateusz Hess,  

dziękuje ty jesteś wspaniały

report |

Slawrys,  

nie przesadzaj, ja też oddzielam instytucje kościoła i to co robią jego wierne sługusy od wiary i przykazan i miłości jakiej nauczał Jezus Chrystus

report |

Withkacy,  

Nie, nie jestem, ani czymś podobnym, jak nazywasz. Powiedzmy z dobrym i odpowiednim wykształceniem, by nie kontynuować dalszej rozmowy i nie udzielam lekcji religii na forum. Do sedna. Skaczesz kolego z tematu na temat. Twój wiersz dotyczy, pogańskiego symbolu, zapożyczonego przez nominalne chrześcijaństwo. Chcesz , by był symbolem pojednania, wybawienia, miłości? To tylko w teorii i podobnych umysłach . Mnie interesuje Twój wiersz, który musi się obronić. Nie może technicznie i nie może w swych założeniach. Krzyż ( Pal Męki, na którym został stracony Jezus Chrystus) przyjacielu, nie ma być czczony! O resztę nie radzę pytać księdza, bo on naprawdę sam nie wie, zbyt małe zaangażowanie samą Biblią. Po drugie nie trzeba być fanatykiem, wystarczy otworzyć w dzisiejszych czasch umysł i poczytać, skoro interesuje Cię ten temat Wystawianie na pokaz Jezusowego pala hańbą (Hebrajczyków 6:6) 6 a jednak odpadli — żeby ich znowu ożywić do skruchy, gdyż oni sami dla siebie na nowo zawieszają Syna Bożego na palu i wystawiają Go na publiczną hańbę. (Mateusza 27:41-42) 41 Podobnie też naczelni kapłani z uczonymi w piśmie i starszymi zaczęli się z niego wyśmiewać i mówić: 42 „Drugich wybawiał; samego siebie nie może wybawić! Jest królem Izraela; niech teraz zejdzie z pala męki, a uwierzymy w niego. Używanie krzyża przy oddawaniu czci bałwochwalstwem (Wyjścia 20:4-6) 4 „Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek, co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią. 5 Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im, gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania, zsyłającym karę za przewinienie ojców na synów, na trzecie pokolenie i na czwarte pokolenie, w wypadku tych, którzy mnie nienawidzą, 6 (...) (Jeremiasza 10:3-5) 3 Bo zwyczaje ludów są tylko tchnieniem, ponieważ jest to zwykłe drzewo z lasu, które ktoś ściął, dzieło rąk rzemieślnika posługującego się dłutem. 4 Upiększa się je srebrem i złotem. Przymocowują je gwoździami i młotami, żeby żaden się nie chwiał. 5 Są jak strach na wróble w polu ogórkowym i nie potrafią mówić. Trzeba je nosić, bo nie potrafią stawiać kroków. Nie lękaj się ich, ponieważ nie mogą sprowadzić nieszczęścia, nie są też w stanie czynić nic dobrego”. ; Jer 10:3-5 Jezus duchem, już nie na palu (1 Tymoteusza 3:15-16) (...). 16 Tak, niewątpliwie wielka jest święta tajemnica tego zbożnego oddania: ‛On ujawniony został w ciele, uznany za prawego w duchu, ukazał się aniołom, głoszono o nim między narodami, uwierzono w niego na świecie, wzięty został w chwale’. ; (1 Piotra 3:18) 18 Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale ożywiony w duchu.

report |

P,  

tłumaczenie Biblii ?

report |

Mateusz Hess,  

Krzyż jest symbolem. Nie jest on obdarzany czcią. To CHRYSTUS jest czczony! kryż jest przedmiotem refleksji. Widziałem film na którym mówiono że krzyżowano na palach, bo człowiek szybciej umierał. Ale jest krzyż. Chrystus raz umarł za nasze grzechy. Krzyż,obrazy i figurki mają skłaniać do refleksji, maja pomóc w modlitwie. Trzeba umieć to rozróżnić. Kiedyś czczono te figury jako bóstwa. Teraz są czczone osoby na nich przedstawione. Dodają one sił człowiekowi, przypominają o Wszechmocnej Miłości i doskonaleniu siebie. Są zakony które kierują się Biblią. Krzyż przypomina też o prawdziwym zmartwychwstaniu Chrystusa. Jego ciało też zmartwychwstało. Przekonanie ze dusza jest śmiertelna jest błędna! To duch ożywia ciało. "Anioł przemówił do niewiast Nie było ciała! Jego dusza ponownie jest w ciele! Jak pisze w Ewangelii wg Mateusza Anioł odsunął kamień,a ciała wtedy juz nie było.Anioł przypomniał im słowa Jezusa (Mt 24,1-11)

report |

Mateusz Hess,  

wybaczcie ale nie zapisałem fragmentu co mówił anioł.parametry podane.

report |

Withkacy,  

Powodzenia.

report |

ag.,  

ciekawe posty :) temat mnie nie interesuje, natomiast pochwale dobrą konstrukcję wiersza

report |

Mateusz Hess,  

dziękuję

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register