Forums

dobrosław77
PROFILE About me Forums (26) Prose (361)


30 october 2017

Dlaczego od czasów Jezusa datowana jest nowa era ?

Dlaczego to datowanie uznają zarówno świeccy, jak i wierzący ?


number of comments: 28 | rating: 1 |  more 

Wieśniak M,  

wierzący chrześcijanie wyznania koptyjskiego mają rok 1796,wierzacy i świeccy w Iranie i Afganistanie1396, a reszta wyznawców Mahometa 1439r. 7 pażdziernika weszliśmy w nowy rok 5778 w/g wyznawców judaizmu. Ograniczanie definicji słowa "wierzący" do chrześcijan z kręgu kulturowego Europy jest niefortunne i stronnicze.

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak Dla wszystkich ludzi, źródłem wiedzy, wiary i świadomości jest Biblia, bo jest zbieżna z odkryciami nauki. Wiara to wierne naśladowanie Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, aby nie czynić myślami, słowami i uczynkami w systemie destrukcyjnych falowych zakłóceń. I nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo.

report |

Wieśniak M,  

zaprawdę powiadam - że gdzie zaczyna się wiara kończy się rozum. Nie zamierzam naśladować Zbawcy w akcie samodestrukcji. Nauka wciąż nie uporała się ze wskazaniem miejsca biblijnego raju, a skoro tak jest to zasadnicza rozbieżność. "καὶ νῦν καὶ ἀεὶ καὶ εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων"

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak Wiara nie może być na słowo honoru, musi mieć mocną podbudowę odkryć nauki, jak Biblia. Raj, to system duchowo-informacyjnej całości, wszystkich wymiarów, czyli duchowego i materialnego. Nie bądź ograniczony do miejsca.

report |

Wieśniak M,  

Wiara i słowo honoru to pojęcia z innych systemów pojęciowych. Biblia jest niedoskonałą, bo ludzką formą ogarnięcia lbiałych plam w oglądzie rzeczywistość.Opieranie nauki na Bibli ma taki sam sens jak pozyskiwanie kur z pierza. Twierdzenie że Adam i Ewa żyli, do czasu szcześliwie, w systemie duchowo informatycznym to w opinii mojego znajomego księdza czysta herezja. Idą tym tokiem rozumowania ąz jest trojanem albo wirusem, a Ewa powstała dzięki opcji wytnij-wklej.

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Negujesz i manipulujesz rzeczywiste i rzetelne fakty biblijne, zbieżne z odkryciami współczesnej nauki. Ksiądz to zawód powołany do promowania pogańskich zwyczajów.

report |

Wieśniak M,  

dobrosławie77- nie odnoszę się do zagadnień biblijnych gdyż cała "rzeczywistość i rzetelność faktów" i jej domniemana "zbieżność z odkryciami współczesnej nauki" którą tu z rycerskim urokiem uczestnika krucjat krzyżowych i z podobnym skutkiem prezentujesz jest wynikiem projekcji umysłu użytkownika dobrosław77 choć daleki jestem od oceniania meandrów ludzkiego umysłu, uczciwość nakazuje mi zwrócić uwagę że podawanie swoich mniemań za fakty oczywiste i niepodważalne przynależą do świata wiary i z nauką nie mają nic wspólnego. Niech moc będzie z Tobą! Bo noc jest ciemna i pełna strachów!

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Jak według ciebie zaistniał świat materialny, umownie nazwany ?

report |

Wieśniak M,  

Nie mam pewności czy świat materialny istnieje. To co nazywam materią może być projekcją umysłu. Świat, moja ręka, pies słońce, morze, alaktyka, użytkownik dobrosław77 na portalu Truml, może być "ograniczeniem co do miejsca" - więzieniem umysłu. Jeśli tak jest swiat materialny nie zaistniał nigdy. Jaki jest zatem sens doszukiwania się początków niczego?

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Człowiek jest postacią dualistyczną, materialną, czyli wirową formą energii z zamieszczonym rodzajem informacji. I duchową, czyli według ezoteryki nazwana aurą, a według fizyki kwantowej polem energetyczno - informacyjnym, czyli biblijna dusza, nośnik informacji o całości rodzaju informacji, z nośnikami informacji myśli, słów i uczynków zamieszczone w czasoprzestrzeni do konfrontacji z duszą Jezusa Zbawiciela.

report |

Wieśniak M,  

Przyznam,że jest dosć okazjonalnym czytelnikiem pism świętych. Mógłbyś podać jakiąś bliższą lokalizację tych rewelacji w Bibli? Szczególnie nawiązanie do ezoteryki wydaje się warte szerszego propagowania wśród bożego ludu uwieszonego w klamki Ojców redemptorystów. Wirowa postrać bytu materialnego wyjaśnia gdzię przepadają wszystkie datki na ten zbożny cel. Można by zaryzykować że energia- praca - zamieniana na materialne egzemplifikacje w postaci pieniądza i innych dóbr, poprzez starania toruńskiego ośrodka zamieniane są w strawę duchową kolportowaną dalej za pomocą fal radiowych. Mamy tu do czynienia z czystą formą duchową i informacyjną i wszystko na chwałę Jezusa Zbawiciela. Nurtuje mnie jedno zagadnienie dobrosławie. Wprawdzie chwilowo zajmujesz się Księgą Rodzaju, a zagadnienie dotyczy Genesis. Jak mianowicie Biblia wyjaśnia istnienie dinozaurów?. Czy Najwyższy stworzył diplodoka czy tyranozaura? A może świat jako gotowe dzieło został stworzony bez nich. Jakie było zamierzenie Stwórcy naszej dualistycznej postaci w chwili gdy umieszczał jednowymiarową formę informacyjną w postaci kości dinozaurów na naszej planecie?. Biblia nie wspomina o nich w czasach sprzed potopu,?

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Stworzone przez Boga Wszechmogącego wielkie potwory (Rdz 1,21) Nie dotyczą naszego zbawienia. Tylko Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka, aby człowiek był zbawiony, czyli żył wiecznie w nowym systemie (Obj. 21) I nie poniósł wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków (Mar. 9,43-48; Łuk. 16,22-31; Obj. 21,8) Tunel jest udowodniony naukowo.

report |

Wieśniak M,  

W jakim celu Bóg Wszechmocny tworzy rzeczy niepotrzebne do naszego zbawienia?. Jak podążać drogą Jezusa o którym nie wiadomo kiedy się urodził ani co robił do czasu chrztu w Jordanie?. Bo chyba dzień urodzin Mitry 25 grudnia nie należy traktować poważnie. Podążanie drogą Jezusa czy tylko pewnych jego aspektów? Powoływanie się na ezoterykę w myśl jak rozumiem Rudolfa Steinera prowadzi do uznania reinkarnacji o której Biblia milczy i naukowo udowodnić ją można jedynie przez uznanie hipnozy za dowód naukowy.

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Zamiast na ludziach i innych stworzeniach, skup uwagę tylko i wyłącznie na Jezusie Zbawicielu wzorze człowieka dla człowieka, ponadczasowego, doskonałego, uniwersalnego etc...Jezus Zbawiciel urodził się w roku świątynnym 8 dnia 6 miesiąca według kalendarza lunarnego. Między 8 a 6 p.n.e, czyli 746-748 według kalendarza rzymskiego za panowania cesarza Oktawiana Augusta (Łuk. 2,1)

report |

Wieśniak M,  

hmmm, zatem temat wątku zawiera błedną interpretację " rzeczywistości" Większość świeckich ( notabene Ci również mogą być wierzący) oraz wierzących ( w Jezusa wg porządku zachodniego) Datuje domniemaną nową erę na podstawie błędnych danych wyjściowych. Logika wskazuje że kiedy mamy błędne dane wynik zawsze będzie nosił "grzech" braku prawidłowego rozwiązania. Nie mam zaufania do ograniczonego do dogmatów postrzegania świata. Jeżeli nie jest on logiczną całością niezbędną do poznania, jaki miałby sens? Poznanie Jezusa, jeżeli ten jest odzwierciedleniem ładu wszechświata, można na każdym dowolnym elemencie świata. Można zatem zgłębiać żywoty świętych stworzeń a finał powinien odzwierciedlać poznanie Jezusa.

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Warunki zbawienia są podane. Proszę skupić uwagę na zbawieniu, i przestać filozofować i dywagować. Oczekuję merytorycznej dyskusji.

report |

Wieśniak M,  

Wiara wyklucza merytoryczną dyskusję. Zanim skupię się na zbawieniu z upodobaniem wolę filozofować. Wszak Jezus też był filozofem. Jak mam naśladować Zbawcę pomijając ten ważny aspekt?

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Jezus Zbawiciel w nauczaniu nie stosował filozofii, tylko przypowieści, miłosierdzie, znaki, cuda etc...

report |

Wieśniak M,  

Jezus w nauczaniu przekazywał własną autorską filozofię dobrosławie. Przedstawiając komplementne przesłanie miłości, bezwarunkowej, platonicznej , wszechogarniającej . Witold Gombrowicz uznał go za prekursora egzystencjonalizmu. Forma przekazu o której piszesz ( przypowieści, znaki , cuda) mają tu wtorne znaczenie wobec głównego przekazu- miłości. Opowieści o cudach i przypowieściach weszły na stałe do repertuaru telogii, która jako część filozofii rozbiera na czynniki pierwsze te proste przekazy. W skrajnych przypadkach rozważania te prowadzą do groteskowych objawień jak teozofiia np. Nie mam nic przeciwko takim kierunkom myślenia lecz stają się one zbyt hermetyczne, a nie o to Zbawcy chodziło. Tłumaczenie Biblii na obrazy energetyczne, astralne czy jak tam jeszcze "prorokom"nie przyjdą do głowy mają sens tylko dla głosicieli. Intrpretacje zamazują przekaz a nie rozjaśniają go.

report |

byłem...,  

Odpowiadam na zadane pytanie. Bo bankierami,są tak ateiści,jak i wierzący...

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Zamiast dywagować i kombinować, proszę literalne prawo miłości wprowadzić w czyn, jak uczynił to Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka w miłości, pokorze i cierpieniu.

report |

Wieśniak M,  

Zacznę chyba od wypędzenia handlarzy ze świątyni drogi dobrosławie.

report |

dobrosław77,  

@Wieśniak M Zacznij od głoszenia Ewangelii, oraz myśli, słów i uczynków, które będą zbieżne z Ewangelią Jezusa Zbawiciela.

report |

Wieśniak M,  

Jezus Zbawiciel nie pozostawił po sobie pamiatek materialnych. Ewangelie pisali min. Mateusz Łukasz Marek i Jan. O tym jak dziś wygląda nauczanie dobrej nowiny zadecydowali i nadal decydują ludzie. Może dlatego to nauczanie ma się nijak do przesłania jakie niesie za sobą Męka Pańska. Biblia to dzieło literackie, a nie zbroja miecz i tarcza

report |

Eva T.,  

dobrosław77 lub Lajla, wiec czlowieku, bo niewiadomo czys meski, czy zenski... 1. jestes tu w nieodpowiednim miejscu z publikacja tresci Ksiegi Rodzaju. 2. Twoje "tlumaczenie" tej tresci to prawie identyczne powtarzanie tych slow, zaczynajac zdanie od "czyli"... 3. Moze jednak zapoznaj sie z regulaminem...tutaj publikujemy prace wlasnego autorstwa. 4. Trollowanie i spam sa tu niepotrzebne. 5. Jesli czujesz sie powolany do gloszenia Ewangelii, wyjdz na ulice, sprobuj mozliwosci przekazu w swiatyni (jakiejkolwiek) itp. 6. Nie toleruje twoich nakazow, rozkazow, twojego pouczajacego, natretnego sposobu komunikacji. Pozdrawiam i szerokiej drogi

report |

dobrosław77,  

Eva T. Dlaczego ziajesz nienawiścią ? Kto upoważnił cię o wypowiadanie się za innych, oraz miejsca umieszczenia artykułów. Twoja nienawiść jest przekroczeniem wszelkich regulaminów. Artykuły są mojego autorstwa i nie przekraczają żadnych regulaminów, bo są pełne troski o świadomość, źródła życia i śmierci (Mat. 23,13)

report |

Eva T.,  

dobrosław77, nienawiść??? Jesli tak odbierasz przedstawienie mojego zdania (do ktorego nikt mnie nie musi upowaznic), to jest mi ciebie po prostu zal. Nie jestem w stanie zrozumiec takiego toku myslenia. Dobrego wszystkiego.

report |

dobrosław77,  

@Eva T. Zamiast zbiorowej nieświadomości musi być zbiorowa świadomość, źródła życia i śmierci. Wtedy świadomie można mieć swoje zdanie.

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1