1 june 2016

Truml społecznościowy

Drogi Adminu, W pierwszych słowach mojego postu chcę zwrócić uwagę na niebywałą kulturę osobistą tutejszych użytkowników. To się nie mieści w standardach dzisiejszego internetu, ale jednak. To zachęca do logowania się na Trumlu. Jednakowoż rzadko tu przebywam, równie rzadko się udzielam, ale też jest to i poniekąd "zasługa" formuły Trumla. Piszę "zasługi" i opatruję to słowo cudzysłowem (jakim tam cudzym, moim własnym), żeby nie wyrazić się dosadniej. Bo tym, co zniechęca do zaglądania tutaj jest specyficzna kultura techniczna niniejszego serwisu. Kiedyś było widać, kto jest aktualnie zalogowany. To zachęcało do dłuższego pozostawania w serwisie, bo wiadomo było, że wciąż czuwa ktoś, z kim można porozmawiać. Teraz ponoć można zobaczyć tylko zalogowanych przyjaciół, choć dalibóg, ani razu nie udało mi się ustrzelić ani jednego, choć mam ich aż trzech (troje?). Świadomość, że mogę być ostatnim aktualnie zalogowanym zniechęca do logowania w ogóle.

Jest świetna opcja "pilnuj komentarzy", ale to jest analogowy wynalazek w cyfrowym świecie. Obecnie istnieje możliwość automatycznego odświeżania się poszczególnych sekcji strony. Gdyby sekcja "Ostatnie komentarze" odświeżała się automatycznie, użytkownicy mieliby na bieżąco podgląd aktywności innych użytkowników. A gdyby jeszcze wyciągnąć "Forum" na stronę główną, jestem najzupełniej przekonany, że ta ledwie zipiąca sekcja Trumla ożyłaby. Ludzie potrzebują kanałów komunikacji, a Truml w obecnej postaci je dławi. Da się coś z tym zrobić, panie Adminu?

Skoro już popełniłem ten wpis, chciałbym na bieżąco sprawdzać, kto go skomentował. Niestety, posty są pozycjonowane w kolejności dodawania, a nie komentowania, więc za rok ten zostanie przygnieciony nowszymi, i jeżeli ktoś wtedy raczy go skomentować, dowiem się o tym, jeżeli zadam sobie trud dotarcia do niego. Co innego, gdyby na górze były posty ostatnio komentowane, działałoby to jak dodatnie sprzężenie zwrotne: od razu byłoby wiadomo, które posty budzą zainteresowanie, co przyczyniałoby się do większej aktywności użytkowników, a to przekładałoby się na jeszcze większe zainteresowanie, etc. Ale nie. Dlaczego?

Padam do różek, Implicite


bosonoga,  

Popieram w całej rozciągłości. Mnie zniechęca również dominacja „ poezji” pana Marka :))) - https://truml.com/profiles/78302/forums/209055

report |

jeśli tylko,  

niesteyt Bosonóżko, na taką dominację jedyną odpowiedzią jest wzrost aktywności (publikowania) innych uczestników i bardzo żałuję, że to się nie zieje (czy z tej przyczyny czy z innej. Na szczęście pan MG trzyma się swojego profilu i nie "dominuje" nop w komentarzach u innych. Ale to taka dygresyjka.

report |

jeśli tylko,  

tak, atmosfera Trumla jakościowo trwa, ale ilościowo.. po prostu wywietrzała i to w swej najciekawszej, najbardziej aktywnej, często błyskotliwej części. Bardzo szkoda. Jak widać bierne czekanie niewiele daje. Poza trwaniem. Jest z resztą taka anegdota "Ile trzeba czekać, zeby było lepiej?" "Czekać? - a to baaardzo długo". Więc pomysł zachęcających udogodnień technicznych jest cenny..

report |

Ananke,  

Twoje propozycje są jak najbardziej słuszne i ciekawe :) i gdyby to był mój portal, to bym je wprowadziła ;) Nasz Admin co do wprowadzanych zmian kieruje się jednak sobie znaną motywacją, do czego (zaraz ktoś napisze) ma prawo, z czym oczywiście trudno dyskutować. Zatem zostaje nam jak pisze Jeśli - czekać

report |

jeśli tylko,  

kiedyś był komunikator. Nie wnosił wiele twórczego może, ale był takim elementem towarzyskim, łączącym, pozwalał się usmiechnąc ogólnie, ogólnie coś powiedzie, przywitać. Nie wiem czemu zniknął. Czy musiał ze wzglęów technicznych? Ale już sam pomysł zwijania go przyczynił się do zmniejszenia jego popularności

report |

RM,  

jest ponownie od kilku dni

report |

jeśli tylko,  

no i się wziął i zdechł (a przynajmniej u mnie się zdematerializował)

report |

Laura Calvados,  

Wszystko ma swój czas ( “Nothing is absolute. Everything changes, everything moves, everything revolves, everything flies and goes away".)

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1