21 august 2012

Dzień dobry

To chyba jeden z nielicznych polskich portali internetowych mających tak kameralny charakter. Podejrzewam, że się w dużej mierze znacie ze sobą, być może nawet osobiście. Debiutuję tutaj zdjęciem, które mam nadzieję się Wam spodoba. Rozejrzę się po okolicy i jeżeli z kolei mnie się tutaj spodoba zostanę na dłużej i od czasu do czasu umieszczę w galerii jakieś swoje zdjęcie. Witam wszystkich serdecznie. Jacek.


Vrba,  

Witam w imieniu. Większość pewnie już śpi i przywita Ciebie jutro. Powodzenia :)

report |

sisey,  

E tam, śpi. Siedzimy za kanapą. Grywasz w salonowca, Jacku? :>

report |

implicite,  

W pierwszej chwili chciałem powiedzieć, że jestem proletariuszem, któremu obce są zabawy możnych, ale po sprawdzeniu w Wiki gra zaczęła mi się podobać. Jeszcze nie grałem w salonowca, ale na pewno się to zmieni.

report |

Vrba,  

Nie wiem jak inni ale osobiście nie znam nikogo i też tutaj jestem od niedawna.

report |

Wieśniak M,  

Witaj Jacku:))- rozgość się, wszyscy znamy się głównie stąd:)))

report |

Vrba,  

albo skądinąd :)

report |

implicite,  

Szkoda, że w profilu nie można zaznaczyć miejscowości.

report |

hossa,  

Cześć:)

report |

Vrba,  

Jest notka ale... nie wiem jak to / działa bo nie korzystałam :)

report |

deRuda,  

witam dzieńdobry, ja nie znam tu nikogo osobiście, ale myśle, że to nie przeszkadza w kontaktach trumlowych, a Vrba ma racje jeśli wejdziesz w 'konto' i 'ustawienia' pojawia się 'notka' i tam można umieścić swoje informacje i odnośniki do innych stron :) pozdrawiam

report |

filo,  

A tam - wprowadzacie Jacka w błąd, a skąd wiecie czy Wasz sąsiad nie siedzi na Trumlu? ;) Witaj Jacku :)

report |

Vrba,  

Filo. Mój na pewno nie. Znam go :)

report |

filo,  

:))) no to dalszy -zza rogu ;)

report |

Vrba,  

Chlip, a jeśli nie ma rogu? Żubry się wyprowadziły :))

report |

filo,  

a to już wiem, skąd przyszły do mnie...

report |

deRuda,  

mój to na pewno nie :) ale to dlatego, że jestem w zawieszeniu, mieszkam po trochu, a nie w jednym miejscu :) Vrba cholerka jak nie ma rogu to trochę lipa, a ni nie skąd zaglądać, ani gdzie sie skryć, ani skąd wyskoczyć z zaskoczenia ;)

report |

Vrba,  

Dorotaruda, ani co wypić... ;)

report |

Vrba,  

Filo, a podobno od przybytku nie boli...

report |

filo,  

ani na kogo wilkiem popatrzeć...

report |

deRuda,  

o masz filo zwabiła żubry wszystkie ;)) no i nawet cżłowiek nie może się schować za rogiem

report |

deRuda,  

hihi że o wypiciu nie wspomnę :D

report |

filo,  

no cóż, zostaje Wam w moje dzikie strony zawitać, a rogów ci u nas dostatek i jest z kim wypić...

report |

jeśli tylko,  

witaj :) bądź :) tu nie ma znaczenia, skąd kto jest, nie spotykamy się "geograficznie", a raczej według sposobów postrzegania i opowiadania świata słowem czy obrazem. Podobieństwa, ale i kontrasty, zaskoczenia lub dopełnienia. Jestem tu może ze 2 miesiące. :)

report |

filo,  

co Ty opowiadasz Jeśli Tylko - gdy spytam skąd jesteś - napiszesz - stąd i ja napiszę - że jestem stąd, czyli jesteśmy ze wspólnej wsi - prawda? ;)

report |

jeśli tylko,  

jesteśmy stąd i tym, co tu piszemy :) nie wiem jak dla innych, ale to dla mnie fajne doświadczenie pozbyć się "pozostałych kontekstów" i nie zwracać na nie uwagi u innych ludzi. Fantastyczny kontrast np z pracą ;))))

report |

filo,  

nie strasz, że jesteśmy tym co piszemy bo wpadnę w kompleksy i zamknę się w sobie...

report |

Vrba,  

Dziewczyny. Jeżeli jestem tym co piszę to...przepraszam wszystkich ;) Jeśli tylko - oprócz nicka jestem taka sama jak w realu (nie sklepie hihi)

report |

jeśli tylko,  

o masz! to jeszcze i mnie wypada po samokrytyczyć? to.. ratunku!! ;))

report |

filo,  

oj tam, oj tam... :D

report |

Vrba,  

O! I to jest prawidłowa odp. ojj tam :)

report |

Jerzy Woliński,  

w zakładce o autorze można o sobie napisać więcej,powodzenia Jacku:)

report |

Istar,  

Witaj :)

report |

implicite,  

"nie strasz, że jesteśmy tym co piszemy bo wpadnę w kompleksy i zamknę się w sobie..." (Filo) Ja z kolei zacząłbym się bać samego siebie. Przy okazji, co oznacza kolor kropki przy zalogowanych użytkownikach? Rodzaj aktywności?

report |

filo,  

ci żółci śpią :D ci na zielono grają w salonowca ;)

report |

filo,  

a niezalogowani udają, że ich tu nie ma ;) Niby są, ale za rogiem ;)

report |

Vrba,  

Wyszłam zza rogu ale zaraz tam wracam / niby nie zając lecz ucieka praca ;)

report |

filo,  

yhmmm, ja też się skupiam, bo jak się pomylę, to nie wiem co będzie, ale lepiej się skupiam, gdy pisze jednocześnie głupotki.

report |

sisey,  

Jacku, a jakie ma znaczenie, tu w necie, że jesteś z Lublina? Szczęśliwie możemy porzucić ograniczenia realu.

report |

implicite,  

Właściwie to od kilku miesięcy z Warszawy. A znaczenie? - Z kimś kto mieszka po sąsiedzku łatwiej się napić piwa.

report |

sisey,  

Ach, tu Cię boli. No cóż, to już problem, bo czas jakiś nie mieszkam już w stolycy. Kilka nicków by się jednak znalazło ;) Porzucić Lublin dla Wa-wy?! Hmm.

report |

..,  

spodoba tzn zostaniesz doceniony? ;)

report |

implicite,  

Chodzi mi o architekturę portalu, tzn. o jego intuicyjność obsługi. Na razie się uczę co z czym i dlaczego. Najważniejsi są jednak ludzie. Po jednym dniu zwiedzania czuję się mocno zbudowany. Przy okazji, jest tu jakiś Komendant?

report |

..,  

eeeeeeeee... znaczy kolegów szukasz? czaje, czaje. sisey napewno się nada ;)

report |

implicite,  

Przepraszam, że Cię rozczarowałem. Nie tyle szukam kolegów, ile kontakt wyłącznie internetowy uważam za niepełny.

report |

..,  

kontakt internetowy niepełny? tutaj dzielisz się ze swoją sztuką, a co może być bardzie pełnego. Wyloguj się z czata, a najlepiej idź spać człowiek...

report |

sisey,  

Hess, nie myl wolnomyśliciela z zamordystą. To, że mnie widać, wynika z faktu, że czytam, rozumiem i mam odwagę pisać wprost, co czuję.

report |

implicite,  

Hess, proszę mi nie organizować rozkładu dnia! Tobie łatwiej się dzielić sztuką, bo piszesz. A jak ja mam się nią dzielić, skoro zamiast papierowej odbitki mogę Ci pokazać jedynie marnej rozdzielczości internetową wglądówkę?

report |

..,  

sisey, a kim jest wolnomyśliciel wśród zamkniętych? nie chce by wygladalo to na swego rodzaju puce, ale chyba Cie polubie :)

report |

..,  

jest tu niejedna fotografia która więcej mówi niż wszystkie moje wiersze, więc jeżeli nie chcesz spać to zjedz kanapkę

report |

implicite,  

Może następnym razem będę miał więcej szczęścia i zrozumiem Twój wiersz. A jeżeli nie to się po prostu nie przyznam. Tylko czy z takiego kompromisu będzie jakiś pożytek?

report |

..,  

na kompromis mozna isc jedynie w bitwie czlecze ;]

report |

filo,  

Hess mam dwa nagie miecze - chcesz?

report |

..,  

nie dzieki, chleb kroje nozem. Ale gdybys miala dwa nagie wiersze to z checia przyjme wyzwanie ;)

report |

filo,  

o to zły adres, u mnie nie znajdę ani jednego....

report |

filo,  

u mnie co najwyżej inna nagość

report |

implicite,  

Nie, tu mnie nie boli. W Warszawie mam wystarczająco dużo przyjaciół i znajomych. Ale dla mnie sens poznawania ludzi przez internet jest taki, że w perspektywie jest też możliwość osobistego kontaktu. A Warszawę wybrałem, bo chyba nie ma w Polsce bardziej toksycznego miasta. Na drugim biegunie mam Olsztyn, być może zapasowe miejsce do życia.

report |

sisey,  

Znam kogoś, kto ma podobne zdanie - bo net to duchy. Dziś są, jutro nie ma. A real ma gwarancję solidności. Pomacam, powącham, zobaczę. Słowem nie myśl sama, a opakowanie również. Dobrze Cię rozumiem?

report |

Vrba,  

Mam kilkoro znajomych poznanych najpierw w necie. Od lat znamy się również w realu. Takie spotkania zacieśniają znajomość, przeradzają ją w przyjaźń.

report |

filo,  

albo i w związki malżeńskie, ale panom to nie grozi, niech idą na piwo, nawet jeśli kiedys przejazdem tylko w Warszawie, Olsztynie czy innym Berline

report |

Vrba,  

Filo, bywa i tak ;)

report |

filo,  

yhmmm, umówilam się kiedyś na kawę i tak od 9 lat pijemy ją wspólnie

report |

Vrba,  

Fajnie Filo :)

report |

filo,  

:)))

report |

implicite,  

Chodzi mi o różnicę pomiędzy człowiekiem, który jest tylko literkami na ekranie a człowiekiem, który jest z krwi i kości. To jednak spora różnica. Oczywiście nie zawsze mamy szczęście poznać osobiście tych, których polubiliśmy przez internet, ale warto próbować.

report |

Vrba,  

Warto

report |

Magdala,  

podoba mi się Twoja lustrzanka. mam podobną na klisze 12 klatkowe 6x9. jest sprzed albo tuż powojenna (II światowa) ;)) Witaj.

report |

implicite,  

W formacie 6x9 zrobisz tylko 8 klatek. Majka robi zdjęcia w formacie 6x6 i na kliszy faktycznie mieści się 12 klatek. Z formatu 6x9 mam Erconę II z obiektywem Tessar z 1954 roku. To prosty dalmierz, który raczej przeszkadza w robieniu zdjęć, niż pomaga, ale plastyka obiektywu rekompensuje wszystkie niedogodności. Za to Majka... to prawdziwa dama wśród TLR-ów.

report |

Magdala,  

fajnie, że tu wpadłeś. zostań! :))

report |

implicite,  

Dzień dobry. Mamy czwartek, jutro o tej porze będzie piątek. Czy to nie dziwne?

report |

Paganini,  

Zaiste nie mamy poważniejszych spraw na głowie? Może przydałoby się trochę popracować?

report |

Vrba,  

Implicite. Nazwy dni tygodnia są tak starożytne, że najstarsi ludzie nie pamiętają skąd się wzięły. Ale to nazwy umowne. Witam.

report |

Vrba,  

Paganini, przecie pracuję od dawna... ;)

report |

implicite,  

Podobno powstały w czasach, kiedy jeszcze nie było internetu.

report |

Paganini,  

To były takie czasy?

report |

Vrba,  

Tak. Był kiedyś taki czas. Jeszcze niektórzy go pamiętają. Ale powstały wcześniej. Kiedy tworzyli się ludzie...

report |

Paganini,  

Czyli w czasie jak przekształcaliśmy się z małpy? Czyli małpy wymyśliły dni tygodnia?

report |

Vrba,  

Gdzie tam, wcześniej. Wtedy kiedy powstawał świat ;)

report |

Paganini,  

To kto w końcu je wymyślił? Bakterie? Bo nie wiem z kim sobie porozmawiać o tym cholernym poniedziałku.

report |

Vrba,  

Paganini. Nie wiem, nie było mnie przy tym. A najgorszy absolutnie to jest piątek ;)

report |

implicite,  

Internet powstał wcześniej, zanim przekształciliśmy się w małpy.

report |

Vrba,  

Za młoda jestem, nie pamiętam...

report |

implicite,  

Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami mamy dzisiaj piątek. Za osiem godzin weekend. Dzień dobry.

report |

Vrba,  

Uch, jakie to przewidywalne było. Dobry :)

report |

implicite,  

Czy jest jakiś limit wstawiania prac na dobę?

report |

Ania Ostrowska,  

jest na pewno, szczegółów nie pamiętam, ale powinny być w regulaminie

report |

jeśli tylko,  

jak wstawiasz zdjęcia to pojawia się komentarz (typu): możesz dziś wstawić jeszcze 5. Z innymi rodzajami jest podobnie.

report |

implicite,  

Dzień dobry w poniedziałek. Czy Wy też macie wrażenie, że weekend ciągnie się w nieskończoność, a dni pracujące mijają jak błyskawica?

report |

Laura Calvados,  

Nazwanie tego miejsca "kameralnym" to zdaje się lekkie przegięcie.... Może dwa lata temu było kameralnie.

report |

implicite,  

No, alle... Aktywnych na portalu osób jest zwykle kilka, a regularną aktywność zaznacza raptem kilkanaście. Przy czym mówimy o przestrzeni w internecie, a nie o czytelni na rogu ulicy. Jeżeli tych warunków nie można nazwać kameralnymi to jakie?

report |

Laura Calvados,  

Jeśli chcesz to widzieć w ten sposób, to proszę bardzo. Nie robiłabym zestawień tego rodzaju w trybie tak krótkiej obserwacji życia Trumla. Zdecydowanie za wcześnie porywasz się na raporty i podsumowania pisząc o tym ile osób jest codziennie zalogowanych, ile często, etc. To miejsce ma swoją bardzo specyficzną 'rytmikę' funkcjonowania... Poczekaj, zobaczysz.

report |

implicite,  

Rozbudziłaś moją ciekawość. Chętnie bliżej poznam "rytmikę" funkcjonowania Trumla. A skoro moje spostrzeżenia są pochopne to w takim razie zaniecham tabelek i wykresów, które miały być uzupełnieniem rzeczonego zestawienia.

report |

Laura Calvados,  

Proszę bardzo :)

report |

Alutka P,  

dzień dobry ;)

report |

sisey,  

gaduła :D

report |

implicite,  

Dawno temu zgubiłem drogę, która tutaj prowadziła i nie umiałem jej znaleźć. Wciąż trafiałem na Tumblra... Gdyby nie Mgła, która raczyła była skomentować moje zdjęcia, nie trafiłbym i teraz. Nawet hasło pamiętałem. Dzień dobry ponownie.

report |

jeśli tylko,  

a więc jakaś droga jednak prowadzi na Trumla ;))

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1