4 march 2012

kolumbowie

dziadek chciał zdobyć wodę
pierwszego dnia powstania

ojciec poszedł po dziadka
szukał go całe życie

kto miał synowi
podpowiadać bajki

wnuki kołysać


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 8 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

Wieśniak M,  

no właśnie..trafnie boleśnie...

report |

issa,  

Fajnie tak przyglądać się blikom tekstu z różnych stron. Bo gdyby tak kto wierzył: "powstanie również wynikało z czystej wiary w bajki"? Tutaj mógłby w związku z tym pomyśleć rozmaicie, w zależności od tego, co dla niego oznacza "czysta wiara w bajki". I wśród tysięcy prawdopodobnych refleksji, szlachetnych lub mniej szlachetnych /częściej jednak zapewne z wiarą w ich pozytywność, nie negatywy/, mogłaby się znaleźć też i taka np.: no cóż, nieźle, im mniej bajek, tym mniej powstań;) Ech, dobrego:)

report |

Pietrek,  

mówisz Isso o "bliku" który powstał chyba mimowolnie, podświadomie. W założeniach to opowieść o konsekwencjach, ale cieszy mnie niezmiernie Twoje "poszerzenie",mimo wszelakich konsekwencji :) dobrego!

report |

issa,  

:) "W założeniach to opowieść o konsekwencjach". Założenia pozostały nienaruszone. I w tej smudze/odblasku przechowuje się opowieść o konsekwencjach. Dziękuję za dobre. Zabieram do nie_dźwiedziej spiżarni:)

report |

manger,  

coś krótki ten wiersz:)

report |

Magdala,  

właśnie tak! powinnam wkleić opowiadanie o Powstaniu, może zrobię to bliżej sierpnia. ściskam, Pietrek!

report |

Pietrek,  

aż się spłoniłem ;), dzięki, Magdalo

report |

milena,  

tak. pozdrawiam :)

report |other poems: miasto paliatywne, shangri la la la, ponienawinność, a przecież wiosna, wiosenne wystąpienie z brzegów, łaknienie, fumidor, kłamstwa ekliptyki, zimowszystko, brulion, jak rżnąć poetę, forteca, kadisz za niewiernych, gorżkie żale, stacja nigdy w życiu*, drzemka, Doctor Who, a Babcia i ja, lumperproletaryat*, robinsonada, i ojczyzna, siti, schody, przydatność, ekran, nienawinność, a niech tam, ogród zimowy, pies towarzysz: wprowadzenie do kursu I stopnia, nocny pasaż, T., my sie zi my nie bo i my, króliczek na zajączka, wszech świat, alicja, alter natywny mistrz sztuk, animihilacja, sycenie, lime ryk, deliryka, chapeau bas!, 2014, szklane domy, zimno mi, dolina zamieci, przejście podziemne, zwrotnik ślimaka, dorośli to sieroty, władca piątkowego wieczoru, immago, idiosynkrazja, bajka, (ostatnie) takie lato, sad Banszla był bardzo stary, pole widzenia, 11 listopada, senty menty, zakrycie ameryki, nie chcę do szpitala, radość, anawa, niewole, kolorowe jarmarki, dobranocka, noblesse oblige, zabawny wierszyk, wenus znikąd, antywajdelota, ubot, znicze nocnych lamp, Voyager [z cyklu: pieśni wojenne Klingonów], [...] idziemy w góry, osteoporoza, z cyklu: zapiski ornitologa - amatora, częstotliwość, partenogeneza, liofilizacja, godzina wu, dobrodziejstwo inwentarza, pojednania, kondukt, przemoczony wierszyk, oczepiny, horyzont, coda, niezapomniany wieczór cudów i atrakcji, pokoje na nadgodziny, skromność wiosny, znikający punkt, czasy, Moi żydzi, dzień dziecka, dybuk, La Môme Piaf, we śnie topielca wszyscy oddychają wodą, limbo, andre II, palność, negatywka, w parku kultury niedziela i planetarium, jesieni'n, molekuły pustki, na paleontologów, moja śmierć, cyborgizacja kosmogatora, krótka histeria czasu, dupiary i cycówy, tytuł egzekucyjny, się rozlało, rośnie mi!, bladoniebieska linia, dysydencjada, ultraviolet, skalowanie, sidła, event, ćmiatło*, fulerenowi asystenci snów, astroaborygeni, prywatne śledztwo, bezsilność syntetycznych opiatów, ziemia na horyzoncie, surogaci, w dudy dąć!, inkantacja, pełnia, ortopedia - nie mylić z ortodoncją, dni jak dni noce dla wytrwałych, aluwialność, czynne prawo wyborcze, nautilus, siesta, pocztówka z podróży służbowej, wszystkie jutra*, imago nacja, świeco, waki 1, moja naga, wypite studnie, Nash Bridges..., ochra, świętości, psy rozjemcze, do kawy zamiast croissant'a, kalahari, cytat tygodnia, obieg materii, akomodacja zwierciadeł, dobrego dnia, jedyny erotyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register