18 january 2013

drogi Adminie

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie mi,kto
może usunąć komentarz pod czyimś utworem.
W swoim wpisie zasugerowałem autorowi skierowanie
swojej miłości ku człowiekowi jako takiemu.Nie uważam aby moja uwaga krzywdziła lub obrażała go.Bardzo bym chciał aby ten,który usunął mój wpis,przeczytał na stronie głównej dwa motta:
"Czym jest Truml"oraz "Czym Truml się różni"


number of comments: 92 | rating: 0 |  more 

byłem...,  

Zaczyna mi się wydawać powoli,że Truml się nie różni....

report |

Magdala,  

kto pyta nie błądzi - trzymam kciuki, Jestemie.

report |

byłem...,  

ja pytam by inni nie błądzili bo ja to wiesz co....:)

report |

Wieśniak M,  

Autor wiersza może usunąć dodając opcję pod profilem że nie może komentować jego prac. Tak przynajmniej mi się wydaje:)))

report |

byłem...,  

To to wiem ale czy może usunąć już wpisany...

report |

jeśli tylko,  

jak widać - tak.

report |

Wieśniak M,  

wtedy znikają chyba wszystkie już napisane zbanowanego uczestnika, tak mi się wydaje bo kiedyś była taka sytuacja i wtedy zniknęły pod wierszem wszystkie napisane komentarze, zresztą issa chyba też miała podobną sytuację?

report |

issa,  

Bez sensu jest usuwanie myśli.

report |

Wieśniak M,  

jeśli chcemy kształtować świat na własne barwy to ma sens;)

report |

issa,  

jasne, że jako i zwykle, buziaki szczerze i serdeczne:D i z nadal, z nimi, raczej odwrotnie: jeśli chcemy kształtować świat na własne barwy to nie ma to sensu.

report |

jeśli tylko,  

Isso, nie mogę Ci odpowiedzieć pod tamtym wierszem, gdzie umieściłaś swój komentarz (o usuwaniu), więc tutaj (temat właściwie ten sam). Usunęłam na znak protestu przeciwko manipulacjom i przekręcaniu moich wypowiedzi protestujących na korzyść tego pana. Tak, niewiele to daje. Ale wobec tego pana właściwie wszystko niewiele daje. Myślący ludzie potrafią ocenić jego wypowiedzi. A nie myślący - poprą jego opinie. Dlatego wolę, żeby mnie tam nie było. To moja osobista opinia.

report |

Wieśniak M,  

to zależy z czyjego punktu widzenia. Jeśli chcemy odnaleźć się w świecie który różni się od naszych wyobrażeń wystarczy całą niepotrzebną wiedzę odrzucić. Katolikowi nie przystoi wierzyć w reikarnację, i nawet gdyby okazała się prawdą tak bardzo w nią nie uwierzy że aż się nie wydarzy:)))

report |

deRuda,  

Magdala nie usuwała, a i tak jej komentarze zniknęły...

report |

Emma B.,  

kiedyś poddałam pod dyskusję problem komentarzy, które krzywdzą, albo obrażają autora, czyli problem nieco odmienny od dzisiejszego, ale zawsze wiążący czas i zaangażowanie wielu osób poprzez utwór. Ostatnio też spotkałam się z obraźliwą w moim odczuciu "myślą" pod bardzo neutralnym wpisem. No cóż skasowałam go z żalem, mimo że autor chciał się wykazać niebywałą erudycją, ale uważam, że wychowanie przez upokarzanie dawno wyszło z mody i jest metodą osób zakompleksiałych

report |

issa,  

"Jeśli chcemy odnaleźć się w świecie który różni się od naszych wyobrażeń wystarczy całą niepotrzebną wiedzę odrzucić". I tu jesteśmy tak blisko, Wie Śniaku, że ślub to przy tym pestka ;p

report |

issa,  

Emma B., mówisz o dzisiejszym moim komentarzu pod Twoim tekstem. Tyle że on miał wyłącznie serdeczne intencje, podczas gdy Ty dopisałaś mu jak guzik prali - obraźliwe: zwrócić uwagę na to, jak słowo "sprzedane" bez sensu zabija żywotność, sensowną chęć działania. Znasz może "Dolinę szarej rzeki" Waldorffa?

report |

issa,  

prali = *pralki

report |

Wieśniak M,  

isso- buziaki serdeczne, zasnę sokojny o moje myśli pod Twimi wpisami:)))

report |

issa,  

tak. bo możesz to robić w zgodzie z moimi myślami, Wieśniaku :)

report |

issa,  

p.s. Emma B. czuję się bezradna wobec czyjegoś aksjomatu: "ta baba nie może mieć żadnych ciepłych intencji. Cokolwiek powie, ma na celu zrobienie ze mnie trocin". Cokolwiek powiem przy takim przedzałożeniu, będzie "z żalem usunięte". Choćbym wybierała słowa latami. Sorry.

report |

sisey,  

Tak, Jestem, wystarczy że wykluczę Cię z grona mile widzianych komentujących i Twoje wpisy znikną. Idealna opcja gdy walczymy z trollami, ale jak to broń - ma dwa końce. Jeżeli nie możesz u delikwenta wystawić komentarza to znak, że Cię zablokował. Ale, że Ty "podpadłeś" no nie wierzę.

report |

byłem...,  

ja też nie...:))

report |

byłem...,  

Więc ja,który namawiam do miłości,zostałem wykluczony.Przykro mi człowieku...

report |

Wieśniak M,  

ha! są ważniejsze sprawy od miłości;)))

report |

Magdala,  

gdybyś namawiał do wieszania Żydów, cyklistów, ewentualnie gejów, no... członków Kapeli ze Wsi Warszawa, byłbyś pożądanym gościem. widzisz... Jaro... priorytety nie te... nie te :*

report |

jeśli tylko,  

tacy ludzie są i będą, szkoda, ale nie pozwalajmy, by przesłaniali nam resztę świata

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

truml zdaje sie tez obrasta klusterami jakichs zgromadzen samolizacej dupy ktore nie potrafia sie zmierzyc z rzeczywistoscia szersza niz klika. pytanie jak gleboko w to zabrnal twor tym trumlem trzesacy bo zdaje sie tez miewa fale krwawiacego ego

report |

Emma B.,  

a to znaczy, że zostaliśmy ukarani, bo komentarze były nie pomyśli na dwuznaczną literę. To czuję się uhonorowana, nie chciał propagować mojego zdania na Facebooku, szkoda

report |

Emma B.,  

wypadło - pana na dwuznaczną literę

report |

RENATA,  

ja swoje dwa sama usunęłam nie chcę mieć nic wspólnego chociaz trudno uwierzyć że on banuje

report |

Wieśniak M,  

odrzucając wszystkie inne sprawy- tacy ludzie są cząstką ogółu, stanowią jego koloryt.Trochę to byłoby bez sensu gdzubyśmy byli tacysamijakjasam:)))

report |

Emma B.,  

masz 100 racji, nie możemy tkwić w niepatriotycznym samozadowoleniu, trzeba przyznać, że rozbudził emocje i wiersz i autor

report |

byłem...,  

Przepraszam za szum,jaki wywołałem.Ja tylko chciałem dwa słowa o tym....no jak to się nazywa,kurcze ta pamięć! A już wiem,o miłości....

report |

Emma B.,  

nie przepraszaj szum rozprasza stagnację, dobrze zrobiłeś, napisałam Magdali w poprzedniej dyskusji, że mam kopię naszego zmagania z panem na dwuznaczną literę

report |

issa,  

"A już wiem, o miłości...". Ta. Miłość. Tyle że ona ma jedną twarz. Tak mi powiedział kiedyś mój przyjaciel, który nie wiem, gdzie teraz jest. "Miłość ma jedną twarz. Która może z sensem ufać, że nie rani".

report |

jeśli tylko,  

Jarku, stworzyłeś miejsce, gdzie można się wygadać. To ważne. I zobacz jak potrzebne.

report |

issa,  

"nie przepraszaj szum rozprasza stagnację". Gdybyś naprawdę wierzyła w to, co mówisz, dałabyś sobie spokój z usuwaniem wpisów z powodu własnych stagnacji.

report |

Emma B.,  

issa jestem genetycznie uczulona na stragany i handlary - wypadają poza moją percepcję :)

report |

Emma B.,  

nie muszę wierzyć, ale mogę napisać

report |

issa,  

Emma B. "szum rozprasza stagnację". Wobec tego szum tak samo nie rozprasza stagnacji.

report |

Emma B.,  

zebrało ci się na logikę, tyle że to stwierdzenie nie jest zdaniem w sensie logiki

report |

issa,  

Emma B., Twoja otwartość wobec mnie zebrała mi się w smętne stwierdzenie, że nie ma co tłuc głową w mur.

report |

issa,  

/a wszystkie nasze spotkanie, dające nadzieję na brak wrogości, to trociny, które możesz zgarnąć jednym palcem, cokolwiek bym robiła. ja biorę od Ciebie garściami. Ty - ode mnie bierzesz nic. Choć też mogłabyś garściami. buziaczki, Emma B

report |

issa,  

*a wszystkie nasze *spotkania

report |

Emma B.,  

isso zlituj się, nie będę udowadniałam naprzemienności kolorów FFFF -> 0000. Nie nadążam za tobą, ale czy to ma związek z gajowniczkiem? przecież to on nas pobanował, chociaż przyznaję uprzedził moje działanie. Z uprzejmości i litości czytałam niektóre jego bzdety, bo przecież to nawet nie są rymowanki. Nie sprawdziłam w internecie, że rozlazł się po wszystkich tematycznych portalach, sądziłam, że to taka poetycka bida

report |

Emma B.,  

a co do brania garściami, to biorę, po każdym spotkaniu jestem uważniejsza w formułowaniu myśli

report |

issa,  

nie lubię litości. wolę współodczuwanie. natomiast mogę bez trudu zamknąć twarz i unieruchomić palce. zamilknąć. szkoda czasu na wiarę w zmianę w równoległości do nieskończoności:) pozdrawiam. najlepszego dla Ciebie

report |

Emma B.,  

znowu nie załapałam, co tu ma litość do wycofania tekstu, który okazał się w odczuciu odbiorcy śmieszny i ckliwy, nikt nie lubi, gdy się z niego naigrawa w miejscu publicznym i to jest pierwszy punkt regulaminu - autor ma prawo do wycofania swojego tekstu i do wycofania swojego komentarza

report |

Ania Ostrowska,  

czy ktoś może mi wyjaśnić, o co tu chodzi?

report |

issa,  

O dyskusję pod tekstem Marka Gajowniczka. Ale jeśli zajrzysz pod ten tekst, niczego się nie dowiesz, bo prawie wszyscy postanowili zbiorowo udawać, że tam nie byli i wykasowali komentarze.

report |

jeśli tylko,  

pan Marek Gajowniczek wrzucił wiersz dzisiaj (wiersz, bo wrzucił go do działu poezja), "Kapela ze wsi Warszawa". Kilka osób zapotestowało przeciwko wyrażonym tam poglądom. Szczątki tej dyskusji są pod wierszem. Szczątki, bo po manipulacyjnych wypowiedziach MG część osób usunęła swoje wpisy\, a drugą część usunął MG dając niektórym rozmówcom bana. Całość dyskusji skopiowała Magdala i chyba Emma.

report |

jeśli tylko,  

Isso, nie wszyscy sami usunęli, niektórzy niewygodni zostali usunięci.

report |

deRuda,  

usunęłam ja, jesli tylko i chyba sisey. Magdala, Emma - nie, GlC też raczej nie usuwała - te zniknęły inaczej

report |

Ania Ostrowska,  

isso, jeśli tylko - dziękuję :) zawsze mnie dziwiło i dziwi usuwanie komentarzy w celach innych niż poprawienie literówek , czy nie można po prostu spokojnie porozmawiać, pozostając przy swoim innym niż rozmówcy zdaniu? Czemu to takie trudne?

report |

issa,  

Tak czy inaczej, jest wreszcie po bożemu: w miejscu, gdzie był Pan Marek Gajowniczek, oficjalnie prawie nikogo nie było, bo można jednym palcem każdą obecność unieważnić i uczynić niezrozumiałą dla przechodnia. no chyba, że za kulisami świat się rozjaśni ;d

report |

Darek i Mania,  

komentarze znikają, ghost zniknęła i jej prace..

report |

deRuda,  

usunęłam mój wpis i zamieściłam drugi, w którym wytłumaczyłam, dlaczego to robię - nie wiem, czy to była na stoprocent słuszna decyzja, tak wtedy czułam

report |

sisey,  

Mnie tam nie było. Daję głowę!

report |

Emma B.,  

czasem nie można, zwłaszcza gdy ktoś judzi, moda na nadstawianie drugiego policzka nie we wszystkich kulturach obowiązuje, a co do usuwania, to niektórych usunięto. Ja mogę czasowo udostępnić tekst z komentarzami na moim blogu, ale muszę mieć akceptację dyskutujących, bo skoro chcieli się wycofać to

report |

jeśli tylko,  

Aniu, powyżej (sporo powyżej) napisałam czemu usunęłam. Twórczość i działalność MG obserwuję niechcący od kilku lat, natykając się na to przypadkiem.Widziałam różne dyskusje prowadzone z nim, przez wiele różnych osób. Tego się nie da określić słowem "rozmowa", choćby nie wiem jak próbował. (i nie chodzi mi o to, że się go nie uda przekonać, bo to nie jest warunek konieczny rozmowy)

report |

Ania Ostrowska,  

"czasem nie można, zwłaszcza gdy ktoś judzi" - a mnie się wydaje, że właśnie wtedy pełna jawność i spokojna rozmowa są szczególnie potrzebne. Oczywiście przy założeniu dobrej woli stron. Kiedy tej woli brakuje po prostu rozmowa zamiera. Ale nie znika.

report |

jeśli tylko,  

moją akceptację masz :)

report |

Ania Ostrowska,  

jeśli tylko, OK przeczytam wszystkie wpisy, bo nie uważam tego za stratę czasu, to są ważne sprawy dla forum

report |

issa,  

"Tego się nie da określić słowem "rozmowa", choćby nie wiem jak próbował". Da się. Gdyby próbował.

report |

Emma B.,  

taka jest przewaga słowa pisanego nad mówionym, że to pierwsze można odwołać definitywnie, to drugie zawsze będzie miało kopię w odbiorcy, pomijam rozwiązania drastyczne typu morderstwo :)

report |

issa,  

"czasem nie można, zwłaszcza gdy ktoś judzi" - a mnie się wydaje, że właśnie wtedy pełna jawność i spokojna rozmowa są szczególnie potrzebne. Oczywiście przy założeniu dobrej woli stron". amen.

report |

issa,  

"pomijam rozwiązania drastyczne typu morderstwo". Bzdura.

report |

deRuda,  

zgadzam sie na upublicznienie :)

report |

issa,  

jest okej, jeśli tylko:) ćwiczę nieocenianie. tylko brak mi słów dla jego istoty. w język jest wkodowane wartościowanie - jak wynika z moich skoncentrowanych obserwacji. nie potępiam. nie krytykuję. naprawdę.

report |

jeśli tylko,  

język jest wartościujący, a myśli są nieobiektywne. A może właśnie to jest piękne?

report |

issa,  

myśli starają się sprostać niewartościowaniu i oto bezmiernie rzadko znajdują dla niego realnie wspólny język. I może właśnie to jest najdziwniejszą z zagadek, jakie spotkałam, kiedy naprawdę włączylam uwagę

report |

sisey,  

Basiu, masz zgodę siseya.

report |

Emma B.,  

może wkleję to do dziennika, wtedy nie będę posądzona o przedruk wiersza, bo każdy do niego zajrzy tutaj. Muszę tylko oczyścić tekst z formatowań notatnika.

report |

LadyC,  

czytałam Twój komentarz, czytałam komenty Magdali - jestem głęboko zaniepokojona faktem, że zostały usunięte bo w moim odczuciu nikogo nie krzywdziły, i nie miały wrogiego charakteru. i jest mi przykro. i choć nie podejrzewałam się o zabranie głosu w tym miejscu - muszę.

report |

issa,  

"bo w moim odczuciu nikogo nie krzywdziły, i nie miały wrogiego charakteru. i jest mi przykro". Mogłabym napisać to samo.

report |

issa,  

Emma B. Też się wychowałam w świecie przedwojennej dyskrecji. Z tym że jej źródłem był dowcip /the wit/, a nie ramki.

report |

Emma B.,  

ale przecież nie tym na tym forum i nie o tym były komentarze, może wróćmy do meritum

report |

issa,  

chętnie. Tylko gdzie jest meritum wg Ciebie, Emma B.? Umiesz je nazwać?

report |

Emma B.,  

kto może usuwać komentarze. Można stworzyć regulamin np. - to był żarcik spieszę dodać

report |

RM,  

jeśli użytkownik doda kogoś do listy ignorowanych, to komentarze tego drugiego znikają spod prac tego pierwszego.

report |

byłem...,  

I wszystko jasne,dziękuję pozdrawiając...;)

report |

LadyC,  

zatem wszystko jasne, a deklaracja pana Gajowniczka jakoby dyskusja go cieszyła, jest zwykłą hipokryzją, skoro wykluczył rozmówców jednym prostym chwytem. hmm ... ciekawe bywają dyskusje

report |

issa,  

jednym prostym chwytem. tak. ciekawe

report |

Emma B.,  

w m jak zaproponowałamoim osobistym dzienniku jest kopia dyskusji pod wierszem pana G. Wiersza nie ma bo jest na jego koncie. Ponieważ to nie jest mój tekst (no z malutkim wyjątkiem) to nie wiem czy musimy tam przenosić dyskusję, jest do wglądu w każdym razie

report |

issa,  

niczego nie "musimy"

report |

Emma B.,  

tym bardziej, że dziennik zniknął

report |

Emma B.,  

niczego nie "musimy" - tak się mówi w Krakowie, może to różnice regionalne powodują nieporozumienia w odbiorze informacji?

report |

issa,  

nie wiem. możliwe, że masz rację. i ja, z kolei, mam chyba własne granice otwartości w dialogu i cierpliwości podtrzymywania otwartego przejścia. i chyba się teraz wyczerpały się ostatecznie, mimo jak najlepszej woli. i zamknęły. żaden problem, Emma. widocznie nie ja miałam zyskać znaczenie w Twoich konstelacjach.

report |

Emma B.,  

przeniosłam do prozy :))

report |

Laura Calvados,  

Nie pamiętam kiedy nabyłam świadomości, że żyjemy w państwie, w którym na porządku dziennym jest usuwane niewygodnych ludzi i/bądź treści. Formatowanie prawdy, manipulacja faktami, zakłamywanie i pisanie nowej, wspaniałej historii. Boli mnie to, bo nagle uświadamiam sobie, że jestem niczyja. Stoję po środku, jestem kastratem niemogącym należeć tu, ani tam. Za rozwiązła tam, za porządna tu. Nie potrafię zrozumieć dotąd jak bardzo nienawiść do ludzi może być przebrana i stylizowana na sprawiedliwość.

report |

Darek i Mania,  

jaka Niczyja ? bardzo wnikliwie czytam, komentuję i patrzę z przyjemnością :)) złość urodzie szkodzi - a co tam niech blokują i kreują siebie na trumlu - my jesteśmy gdzieś obok :))

report |

Darek i Mania,  

jakaś cenzura czy co ? napisałem komentarz i znikł - wspomniałem mistrza od zamykania ust przeciwnikom -Edmunda Czynszaka to dopiero klasa sama w sobie :))

report |

Laura Calvados,  

Tak, ten był guru do tej pory. Pamiętam sławetne pyskówki i bluzgi pod "wierszami"...

report |

Darek i Mania,  

i ja pamiętam tylko niewiem czemu mnie zablokował -może dlatego, że popierałem (i popieram) merytoryczne komentarze Waldka Kazubka ;)

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1