22 november 2017

O(d)puszczenie

młoda kobieta potrzebuje faceta
zachrypiała orędowniczka prawdy
na miękkich nóżkach
 
troskliwi macho
znikali w zawrotnym tempie
sina dal wciąż wygrywała
 
tylko drobne pamiątki
pętały się po mieszkaniu
a pani z opieki odeszła zadziwiona
nowiutką w beciku
 
od początku tolerował starsze
jak oni wszyscy posyłał do sklepu
po kilku piwkach
płacz najmłodszej
nieznośnie dzwonił w głowie
 
wrażliwy na hałas musiał uciszać
kabel nie wystarczył
dopiero rzut o ścianę
 
pani z opieki zna takie przypadki
bo przecież
młode kobiety potrzebują mężczyzny


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 16 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

smokjerzy,  

Językiem lekkim o sprawach ciężkich - tak pisać nie jest łatwo, ale Ty radzisz sobie z tym doskonale. Poruszający wiersz.

report |

bosonoga,  

Musiałam. Szlag mnie trafił, gdy kolejny konkubent zamordował dziecko z przyzwoleniem bezmyślnej mamuśki, a sąsiadka (prawdopodobnie kumpela od kielicha) usprawiedliwiała „ młode kobiety potrzebują faceta”. Najwyższy czas, by znaleźć sposób (nawet drastyczny) na ograniczenie barbarzyńskich zachowań nie tylko konkubentów, ale i beztroskich mamusiek! Dziękuję, Smoku - za przycupnięcie i zrozumienie:)

report |

jeśli tylko,  

antykoncepcja? - a po co.. (choć najbardziej przydałaby się na tych "rodziców"

report |

bosonoga,  

tak, lepiej, aby takich "rodziców" nie było na tym świecie :( dzięki!

report |

Belamonte/Bożydar,  

nigdy nie rozumiem dlaczego lepiej być z kimś niż godnie samemu, panie z opieki i państwo też mogły by być mniej opieszałe. Sytuacje nie do pomyślenia w Norwegii na przykład.

report |

bosonoga,  

Niestety, drogi czytelniku, gdzie nam tam do Norwegii, my mamy częściej mentalność zbliżoną do sąsiadów ze wschodu :( Dziękuję za poczytkę :)

report |

supełek.z.mgnień,  

Poezja zaangażowana - trudny temat, łatwo go ''zepsuć'' emocjonalnymi rekwizytami. Prawdopodobnie spróbowałabym napisać inaczej, ale... to nie znaczy, że lepiej i, że ten tekst jest zły. [A prywatnie, cholera mnie bierze, kiedy czytam/słyszę o podobnych tragediach!]

report |

bosonoga,  

Poezja zaangażowana z zasady powinna trafić do szerszej rzeszy czytelników. Myślałam o tym, by zakończyć wiersz na słowach "musiał uciszyć", ale wydaje mi się, że wtedy dla mniejszej grupy czytelników byłaby czytelna :( Dziękuję za przycupnięcie.

report |

Ananke,  

Zdecydowanie trudny temat, zdecydowanie sobie z nim poradziłaś.

report |

bosonoga,  

Ananke - dziękuję za poczytkę i uznanie dla tekstu. Pozdrowionka!

report |

lilidae,  

Mocno dotyka...Tym bardziej, że zdecydowałaś się na prostą, niemal reporterską stylistykę. Trzeba odwagi, a przede wszystkim nie lada kunsztu, by pod suchymi słowami ukryć lawinę emocji. Buzują i we mnie, a wiersz na długo zapamiętam.

report |

bosonoga,  

Dziękuję Ci bardzo, zależało mi na tym, co podkreśliłaś w komentarzu. Chciałam uniknąć "wielkich" słów :(

report |

E.T.,  

Bosonóżko, bezpośredniość... boli, podziwiam Cię za to "ujęcie". tragiczna historia oplata emocjami serce. trudno mi napisać cokolwiek więcej. treść trafia głęboko.

report |

bosonoga,  

E.T. Dziękuję!

report |

dodatek111,  

mocno i wyraźni...

report |

bosonoga,  

dodatku - i Tobie dziękuję za słowo pod wierszem :)

report |other poems: A kysz!, I komarzyce jak wampirzyce, oćma, bez znieczulenia, Dobrodziej, Poranek, Limeryk z ostatniej chwili, Villanella na cztery łapy, Wodzirej, Durna Maryla, nirodha, O(d)puszczenie, A gazda nazywał się Bujok, Niejedna, Przyśpiewki na niedzielę, Villanella Mammina, kiedyś, Ząbkowanie, zakłócenia, krótki fim z tonami słońca, schyłek, A w Skolimowie jesień coraz krótsza, Remake, Genom dwubiegunowy, znowu w lesie (bajka na dobranoc), Bez słów, GAD, Kapłan, zostań, limeryk ułomny(ej), Och, Ziuty!, nie dziękuj na zapas domniemanym bogom, Za - duszki, haiku wyb(i)orcze, haiku empatyczne, Vilanella z laską, Gniazdo, Cudnie (bez czasowników), jest cudnie!, Fatamrugana, a bóg pruje ściegi, bajorko, zaćmienie, na spodzie przedwakacyjnych snów, niedopatrzenie, matce, a stopy miała jak Kopciuszek, nie dorasta mu do pięt, Barejanella, Vilanella z jajem, grunt to tupet!, harcerzyk, słodki ptak młodości *, Błękitnella, nenufary nad Soliną, czyżby do nieba?, spokój znajdziesz w ciszy (2), "masz takie oczy zielone", spokój znajdziesz w ciszy, skomlenie, figlarny anioł, żona Cichego, gdy sznur za słaby, bestia, zaprosiłeś mnie do przyjaciół, Jasna Polana powoli zmierzcha, granatowo-białe wypustki, naszyjnik, A co - nie mogę? (drabble 4), uwierzyłam, rozbrat, Dziadunio, Bez gorsetu, każdego roku na ulicy Wielkanocnej, ersatz, Podkolorowanie, Przedostatnia stara panna, Miał na imię Czaruś, odrobina miodu wśród brei z manny, A niech (ktoś) to licho porwie!, Skandowanie po ka - to - li -cku, Echo, nie pamiętam, czy wtedy padał deszcz, niezbadane są wyroki, Modlidło, nie żałuje niczego, portret naszkicowany, rosyjskie miewam sny, de gustibus non est disputandum, to se ne vrati, kolekcja, Małe jest piękne!, dwanaście godzin z życia marchwiowej, utrwalona na fotografiach, rytuał, gotowe na wszystko czyli rzecz o babskiej przyjaźni, minus dwadzieścia, maligna, wstręty, "Niech żyje bal", tylko " młodość uśmiecha się bez powodu", "najpiękniejsze jest to, co jeszcze nieskończone", z pierwszych szelestów stronic, Ostatni będą pierwszymi, femme fatale, o tym, co mówiła babcia, marzenia malarki, rozmyślania zgryźliwej, Tylko on!, przejście, hieny, modliszki, czarne wdowy*, ***, konkubina, kreacje, cyrk, Wynurzenia nad grobowcem, Schody do Niego, Pokażę wam figę z makiem, swąd przypalonej padliny, Dziwak, Radosnego Alleluja!, myśli jak koty - najczarniejsze w nocy, Kaziu - zakochaj się!, babski comber, skazani na ciszę, całe życie kobiety, Po omacku, Ukarany, Babuniu, Aż trudno uwierzyć, Przykurzony anioł, Inną być, Kobiecina, Korowód, Kiedyś, O świcie też może nastąpić zmrok, Feler, każda jest pierwsza, na starym bazarku, Dziwne święto, (...), że nie zdążyłam ci powiedzieć, Uwaga, towar nie pierwszej młodości!, Impotencja, Znacie to?, Anna, ostatni uśmiech małego księcia,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register