31 may 2011

zdjęcia na Trumlu

Witam,
chciałam spytać, czy z tym otwarciem Trumla na wszelkiej maści zdjęcia użytkowników, to jednak nie jest mała przesada. czasem czuję się jak na naszej klasie. co Wy na to?


number of comments: 42 | rating: 2 |  more 

Miladora,  

Nie mam jeszcze zdania, bo za krótko tu jestem, ale, o ile pamiętam, jest w regulaminie punkt na ten temat, więc się tego trzymam i nie posyłam zdjęć osobistych. Tylko jak odróżnić, co jest fotką, a co portretem? Chyba tylko po jakości zdjęcia. ;)

report |

Kasia Czarny Anioł,  

Tak szczerze mówiąc to ja jestem jeszcze krócej ale wole oglądać zdjęcia czyjejś rodziny niż gołe ci...(przepraszam) pod niebieskim ręcznikiem

report |

Laura Calvados,  

KasiaCzarnyAnioł jak "wolisz oglądać zdjęcia czyjejś rodziny" to podam Ci co najmniej 15 innych serwisów, nie musisz tutaj oglądać gołych c*** jak to napisałaś, bo i też nie ma takiej potrzeby. Odsyłam do przemyślenia nad swoją obecnością tutaj jeśli prace zamieszczone Ci wadzą.

report |

laura bran,  

pierwszy raz nie przeczytałam regulaminu przed wejściem na portal, ale domyślam się, że wszystkiego można się domyślić intuicyjnie. wiem, że nie wszystkie wiersze wychodzą pierwszej klasy, nie wszystkie zdjęcia pewnie też, ale o ile jestem w stanie znieść podlejsze wierszyki (zwyczajnie po dwóch wersach nie czytam dalej) , to te fotki jednak odstraszają. są najbardziej rzucające się w oczy.

report |

laura bran,  

Kasia, o czym Ty do mnie mówisz? jakie ręczniczki?

report |

Kasia Czarny Anioł,  

była taka fota całkiem niedawno

report |

Waldemar Kazubek,  

I ja ją przegapiłem? A tak na poważnie, to oczywiście, że nie powinno tutaj być miejsca dla zdjęć z imienin cioci itd.

report |

Hampelmann,  

Zgadzam się, że przesada. Jednak, moim zdaniem, to jest nieuniknione. Ilość zrobionych zdjęć przewyższa o kilka rzędów liczbę napisanych wierszy. I co tu z nimi zrobić?

report |

Kasia Czarny Anioł,  

:) wiesz ja rozumiem akty i te sprawy nie chce nikogo dotknąć ale trochę mnie to zniesmaczyło :(

report |

Laura Calvados,  

Laura już śpieszę z odpowiedzą: administrator serwisu uczciwie prosił (apelował?) o nie umieszczanie sieczki typu: ja i mój piesek, moja papużka, moje kotki, moja mama, mój pokoik moje zeszyciki i wszystko inne moje bo od tego faktycznie jest nk i podobne instytucje, które podobne wynalazki gromadzą. jednak wielu osobom nie przeszkadza to umieszczać czego popadnie, a co w ich mniemaniu jest szalenie znaczące i należy się podzielić oraz zapychać serwer tymi bzdetami. Ja takie rzeczy osobiście ignoruję bo usunąć ich nie sposób, admin nie zrobi tego bo nie łamią regulaminu a jedynie ustaloną jakoś konwencję. Dla bardzo zdeterminowanych mogę podać serwisy dla mam i dzieci, właścicieli i ich zwierząt oraz podobne gdzie mogą bez obelgi gromadzić swoje zdjęcia na ww. tematy. Niestety wielu osobom w ogóle obce jest pojęcie autokontroli i samokrytycyzmu w jakiejkolwiek formie. Efekty masz jak na dłoni. Miłego!

report |

Wirgiliusz,  

Tak jak zauważyłaś kontrola wszystkiego i wszystkich jest niemożliwa po pierwsze, a po drugie ciągle jest tutaj subiektywna granica co jest jeszcze OK, a co już nadaje się do kosza. Właśnie po to aby jednoznacznie, bezboleśnie i indywidualnie rozwiązać ten problem, dodana została nowa zakładka "MÓJ TRUML", gdzie można gromadzić prace tylko wybranych przez nas autorów.

report |

Kasia Czarny Anioł,  

chyba pozostaje nam to co zwykle, przymknąć oko i żyć dalej :)

report |

laura bran,  

może przy dodawaniu zdjęcia powinna być klauzula: "potwierdzam, że uważam to zdjęcie za unikatowe dzieło sztuki niosące wartość estetyczną i intelektualną" albo: "pamiętaj, nie zaśmiecaj działu zdjęć artystycznych". może by pomogło :)

report |

Hampelmann,  

no tak, ale znajdź kogoś, kto nie uważa się za artystę jawnego lub ukrytego ;)

report |

laura bran,  

i za Laurą, dla admina to duże obciążenie serwera, drugi problem.

report |

Laura Calvados,  

to są niezwalczalne zjawiska, gorsze od perzu :) straszno - smutno

report |

Kasia Czarny Anioł,  

Zakładanie z góry że zdjęcie mamy z dzieckiem jest mniej wartościowe nie bardzo mi się podoba w takim razie po co jest dział "przyjaciele i rodzina"?

report |

laura bran,  

w dziale zdjęcia, czy grafika jest opcja: przyjaciele i rodzina? na Trumlu ?

report |

laura bran,  

osobiście lubię zdjęcia, są formą wyrazu tak samo, jak słowo, ale przeraża mnie to, co widzę.

report |

Kasia Czarny Anioł,  

Laura.calvados:oglądam to co jest MOIM zdaniem jest warte oglądania i nic mi nie wadzi. Róbcie z tym co chcecie

report |

Kasia Czarny Anioł,  

tak jest. są portrety, martwa natura itd

report |

laura bran,  

to wszystko jasne. jakaś pomyłka.

report |

Kasia Czarny Anioł,  

widzisz wystarczy to zlikwidować i będzie po sprawie. pozostaje kwestia portretów :)

report |

laura bran,  

niektóre, jak to zdjęcie zdjęcia praprababci Milki są artystyczne, niosą przekaz.

report |

Kasia Czarny Anioł,  

tak oczywiście ale to równie dobrze może być zdjęcie mamy babci itd. każdy ma swój gust i wyobrażenia. ja może też niepotrzebnie dodałam swoje dwa zdjęcia przepraszam już nie będę. ale lubi fotografować szczególnie swoje dziecko i myślę że niektóre jej zdjęcia są bardzo dobre. nie jestem zawodowy fotografem więc nie wypowiadam się już więcej. jak powiedziałam zrobicie jak uważacie

report |

laura bran,  

nie wiem, złapałam chyba jakiegoś marudera. to ja przepraszam, dla rewanżu zaserwuję Wam mojego ulubionego Santanę i będzie trochę facebookowo ;) http://www.youtube.com/watch?v=ACdwCIld3kE

report |

Jarosław Jabrzemski,  

Okrywać cipkę niebieskim ręcznikiem? Toż to perwersja!

report |

Jarosław Jabrzemski,  

Do okrywania służą majtki, peniuar, a po ablucji szlafrok kąpielowy. Poza tym najlepiej odkrywać, nie okrywać i nie ukrywać.

report |

laura bran,  

Julia, sama nie jestem bez winy, facjatę zapożyczyłam od pupila. pozazdrościłam mu opanowania i tej inteligencji, którą poznać można po niezwykle mądrym nosie

report |

Kasia Czarny Anioł,  

Laura tak sobie myślę że chyba niepotrzebnie poruszałaś ten temat :) może lepiej zostawić to samopas?:)

report |

Wirgiliusz,  

Z jednej strony redakcja nie chce i nie będzie z urzędu cenzurować zamieszczanych na Trumlu prac, jednak w przypadku ostrej naszoklasowej tendencji zwraca autorowi na to uwagę. Proszę zwrócić uwagę, że samo zamieszczenie zdjęcia rodzinnego jeśli jest zrobione dobrze, nie oznacza, że powinno zostać usunięte przecież. Zapraszam do korzystania z linku "zgłoś".

report |

laura bran,  

nie było moją intencją "zgłaszanie", raczej zauważenie pewnej tendencji i podzielenie się tą uwagą z innymi

report |

Wirgiliusz,  

Po analizie tego posta redakcja zlikwidowała jedną kategorię "Przyjaciele i rodzina" zakładając, że pozostawienie kategorii "Portret" w zupełności pokryje zapotrzebowanie użytkowników.

report |

Laura Calvados,  

voila! zatem mamy remedium. Byle skuteczne. Nie wszyscy uznają sugestie kategorialne w trakcie publikacji fotografii.

report |

laura bran,  

miło widzieć, że administracja zdradza oznaki życia i dba o forum :)

report |

laura bran,  

oby pomogło :)

report |

supełek.z.mgnień,  

Chyba pomogło, aż za bardzo. ;)

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1