Poetry

LUCJA
PROFILE About me Friends (11) Forums (2) Poetry (184)20 july 2012

roztrzaskane lustro

z okruchów szkła
wyłania się serce
oczekuje czułości
... nic więcej


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 17 | rating: 0/10 | report | add to favorite

Comments:

zuzanna809,  

bądź czuła dla tego serca, Lucjo!

report |

issa,  

Dla kogoś takiego jak ja, czyli z funkcją automatycznego przekładu słów na zmysłową rzeczywistość: w obrazach, dźwiękach, dotyku, zapachu, smaku, ruchu - ten tekst to jatka z fetyszem. Widzę już to serce, co to mi się je zdarzyło widywać. Wydrylowane z ciała mięso domagające się pieszczot dla komór, zastawek i kikutków naczyń. No i tego człowieka też widzę, co to je przygarnia i z nim chodzi po świecie, raz po raz w atakach czułości całuje i ściska. Nie wiem. Wydaje się, że samoserce szybko gnije. No chyba że to wyłonione to z pluszu było. Dobrego.

report |

zuzanna809,  

isso, wiele widzisz. wiele nie widzisz...:)

report |

issa,  

no to chyba raczej jasne, że wiele widzę, a wiele nie widzę. i mam nadzieję, że tak właśnie zostanie

report |

zuzanna809,  

jesteś bardzo mądrą kobietą, ale dlaczego zamykasz się w klatce wyłącznie własnego widzenia?

report |

issa,  

nie mam pojęcia, dlaczego zamknęłaś mój hologram w klatce, zuzanna:) ale może sobie tam posiedzieć, jeśli taka Twoja wola. dla mnie to bez znaczenia. rozumiem też, co ten wiersz ma powiedzieć w innych światach niż moje: to, że widzę jak ja, nie znaczy, że jakoś obowiązkowo "muszę" nie wiedzieć, co czasami mogą widzieć inni

report |

zuzanna809,  

nikt nic nie musi, isso, tak sobie dyskutujemy, nie gniewaj się. Rozumiem.

report |

issa,  

gdzie tu powód do gniewu? dla mnie go brak. nie czuję się w żaden sposób dotknięta, zuzanna

report |

issa,  

:) Idealizm ma sporo realnych powodów do dumy. I równie wiele realnych do pychy i cierpienia, jeśli sobie narcystycznie schlebia. "W walce pomiędzy tobą a światem sekunduj światu" ;)

report |

Emma B.,  

ten czterowiersz nasycony jest personifikacją. Tyle o nim powiedziano, ale szczęśliwie nie ma licencji na sentencje go dotyczące :)

report |

issa,  

Bardzo szczęśliwie, miłośniczko sentencji.

report |

Emma B.,  

wiedziałam, że tu wpadniesz, nie wiem czy jestem miłośniczką sentencji. Tak sobie napisałam, aby odpędzić od siebie te rzeźnicze skojarzenia. Ostatecznie jak serce wygląda każdy wie, ale że jest pojemne, to już nie dla każdego znaczy to samo :) (ale mi się sentenscja wymsnęła - no proszę i jak tu nie przyznać ci racji Isso :))

report |

issa,  

ba, wiadomo było, że wpadnę. jak Śliwkowy Potwór w kompot;)

report |

Szel,  

Basia Lucja?

report |

LUCJA,  

Cieszy mnie, że małym patyczkiem poruszyłam mróweczki. Fajnie, że mnie czytają. Buziaczki:)))

report |

issa,  

ano, ano, buziaczki, buziaczki. od logina do logina / pędzi buziak jak do kina :) oraz kwiaty i szampan. przytargane z czułością na grzbietach mróweczek. żebyż to wszystko takie proste było, heh. świat-pochód serc-dwunogów. z cudowną umiejętnością niedotykania wreszcie stworzeń bożych. i z psalmem: ach! tylko rąk, tylko rąk, tylko rąk nam brak.

report |other poems: Żyć...o... rysss..., scalenie, bankrut, myśliciel, nienasycona, obwodnica, analiza zysków i strat, przestroga, jak mebel, nadziei cień (dla grzkor), nigdy, Motto Zycia, potęga alkoholu (dedykuję I...), galaktyka marzeń, gra słów, rozwody, zara(była)żona, reinkarnacja, prze...żądzony, po...kłosie, dlaczego, prawdziwy akt, rozum..., już nigdy, Dziś, cyrkonia, jeboszujanka, Życie frajera, gdy jej nie ma, inteligencja, zapamiętaj, marzenia mrówki, przegrzana, opentane myśli, matrymonium, wyciszenie, poranek smakosza, świetliki, szczera prawda, terrorysta, dobra żona, modlitwa, DLA FILIPKA, zawiedziona, posiłek niewiernego, imprezka, balanga, bez skruchy, namiętna, nie tylko, moje ja, zamarźnięty pingwin, siłaczka, do wilka, otrzeżwiałem, życiowy remont, płodozmian, do facetów, nadymany, melpomene, torelancja, nawrócony, olśnienie, mąż i żona, kwiatek, pirat, I po co Ci-to (z przymrużeniem oka), konfontacje, odwrotność, alchemia, bieguny, względność, dwie strony, senne majaki, jesień, zaślepiona, żagle do góry, jak feniks, nadgorliwość, pragnienie, na bezdechu, podkładka, egoista, despota, i... po sprawie, nie potrafiłeś, krzakoterapeutka, gwiazdozbiory, reanimacja, tak to jest, poniżej..., przegruchana, zasuszona, czasami..., wirtuoz, odwróceni, poli...o mania, moje szpilki, zasada płaskiego brzucha, życie robaka, wysuszona, pokoje przeznaczenia, mały gość (od mojego wnuczka dla Trumla), metamorfoza, psychokil, bzyknięta (odrobina perwersji), trzy pijawki, przywidzenie, napisz..., linoskoczek, nadpobudliwość, przepłukany, wyznanie desperata, dziecięce wspomnienia, do H..., do S..., roztrzaskane lustro, przetulona, niedopałek, ostatni lot ..., przepierka, bezradna, słońce przygrzało, no i o co chodzi...?, w pogoni, kraksa, punkt zero-stagnacja ciał, skorupiaki, zlodowaceni, Milczenie, Wiara, a...jeśli..., powinowanie, "zacięłam się", przemyśl to sam, psiakocia, DO "MATKI POLKI", odludzie, PIESKIE ŻYCIE, ŚWIĘTY MIKOŁAJ, prze - silenie, zniewolona suczka, ĆMA, Ewolucja, po-sprzątane, przed euro 2012, ŁAPANKA, KROK OD ŚMIERCI, Dobre ustawienie, zabujana,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register