19 april 2011

Wdzięczność?

W świat wysyłałaś swoje dzieci.
Adoptowałaś  dzieci cudze.
I karmił je tu od stuleci
Czerwiec, październik, sierpień, grudzień.

To, co najlepsze im wpajałaś
I dbałaś lepiej niż o swoje!
A potem zawsze rozpaczałaś
Słysząc: "Za wszystko winni goje!"

Twoja matczyność i opieka -
Nigdy nie była doceniona.
Człowiek się różni od człowieka,
Choć w jednych chował się ramionach.

Chociaż te same czytał wiersze,
Chociaż Twój chleb tak samo lubi -
Bywają uczucia najszczersze
I bywa, że się ktoś zagubi.

Teraz, gdy trzeba Ci dopomóc,
Znów niedowidzą niewdzięcznicy,
A Twoich nadal nie ma w domu.
Wielu z nich mieszka na ulicy.

Podział jest trwały. Niezmieniony!
Różnią się palce jednej dłoni.
My pilnujemy Twej korony,
A rozsprzedawać chcą ją Oni!

Czy to jest język nienawiści?
Czy taka jest po prostu prawda?
Ci wierni - to nacjonaliści?
A czym dla matki jest pogarda?!


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 18 | rating: -4/5 | report | add to favorite

Comments:

Szel,  

za ta prawde masz minusa...a nawet dwa//i rob z nimi co chcesz...dopomuz ci i dopomż i jej niedoskonalej matce ...w pogadzie!

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

ci wierni czemu? wyobrazeniu o dziewiatej potedze gospodarczej i domniemanemu wspomnieniu o mocy sarmacji? zalosc...

report |

P,  

a co złego jest w nacjonalizmie ?

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

to ze bardzo latwo i szybko przemienia sie z poczucia wyzszosci pewnej grupy w poczucie nizszosci calej reszty

report |

Szel,  

a to jest zlego ze jestes dzis niebieski!!!!!!!!!!!!!!! a mnie krew zalewa...bo nie mam co zryc:P

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

no fakt ze jest niebieski. a nacjonalizm kolorowych nie trawi przeciez...

report |

P,  

być może, ale czy przez to jest zły ?. raczej nie, sam się nie przemienia, robią to ludzie. a ludzie jak wiadomo są zdolni do wszystkiego i do czynów szlachetnym i do skurwys..

report |

P,  

szel, nie masz co żryć, to bierz sę do roboty :P a nie do biadolenia :P. TWZSC, masz chyba, kolego błędne mniemanie o nacjonalizmie, nie mierz wszystkiego polską kalką :) to że kogoś się nie kocha, lubi nie znaczy, że trzeba go nienawidzić. zresztą nie "kogoś" ale to co ktoś czyni :)

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

do tego nie jest potrzebny nacjonalizm tylko system wartosci. wtedy mozna pietnowac co ktos czyni lub pochwalac ewentualnie jesli czyni dobrze. nacjonalizm sprzyja zaburzeniom systemow wartosci zbyt wysoko wyceniajac pewne struktury. moze mam bledne mniemanie, na pewno mam inne niz WAszmosc jak widze

report |

P,  

w nacjonalizmie, tylko jedna struktura wyceniana jest ponad inne i jest to naród i jego sprawy. Tak, jak w rodzinie, dobro rodziny dla jej ojca, matki będzie zawsze ponad dobrem innych

report |

Szel,  

dzis mam co jesc...a ty maminsynku jestes pewien ze jutro.kiedy zaczniesz mnie wpedzac w finansowy dolek nie zaczne wymagac?

report |

Szel,  

a co zlego jest w pelnym korycie? porazajaca boskosc wladzy prawda?

report |

P,  

nie ma nic złego w pełnym korycie, dopóki jest on wynikiem pracy rąk swoich.

report |

Szel,  

a jak ktos napenia koryto liczac na to, ze sie oswini?

report |

Darek i Mania,  

musi to być zły wiersz bo nałapał minusów ;)- a jednak czyta się lekko i z ciekawością podpartą myśleniem dlatego też daje plusa :):)

report |other poems: Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa, Skleroza Starszych Panów, Atlanci, czy komedyjanci?, Konsolacja, Piraci z Karaimów, Przez wizjer, Ryanair, Gorączka Bliskiego Wschodu, Alabama (pastisz), Ładem w kastę, Dymarki, Krzywe koło, Dobrodziejstwo dobrobytu, Bez ładu i składu, Pandemicznie, Luz, Czym nas szczepią?, Starość, Dobry zwyczaj - nie pożyczaj!, Świętujmy!, K O N S T Y T U C J A !, + 423? (1maja 2021r), Kołowrotek, Człowiek Info, A jak poszedł świat..., Zęby krat, Globus porannego INFO, Program przyspiesza, W prosektorium (wg Macieja Zembatego), Na wojnie... jak na wojnie..., Kolejkowani, Kasztanowiec, W Świątyni Dumania, Do utraty tchu, Błogosławionych Świąt!, Dochodzenie WHO, czyli raport znad Huang-ho, Wielki Reset, czyli Zabawa w Boga ., PiSanka, Wiosna chińskich nietoperzy, Posadził dziadek w polu buraka..., Jakież ten wirus wyprawia harce... ., Polski Nowy Ład, Lelum Polelum, Pandemia nie gaśnie!, Na wschód od Edenu, Nic nowego, Hotel Transylwania, Naprzeciw, Dzień Wyklętych, Szymon Słupnik, Trzecia fala, Przesiew, Trochę wiosny zimą, Raz... dwa..., Hej, "góry", nase góry?, Odstęp to nie odstępstwo!, Taka zima, Zarejestruj się dobrowolnie!, Mandat na Krupówkach, Markowane marcowanie, Ogródkiem..., Zator lodowy, Pan dem... ON? - Gargulec?, Państwo Rad, Media bez wyboru?, Ucho od śledzia, Martwe dusze, Zamieć, Wiersz, w którym autor..., Dość mam kina i teatru..., Na szczęście..., Sztos, Szczepcio - szczepieniacz, Na przekór, Rok w zarazie. Cześć! Addio! ... lub Na razie..., Eliminacje i zapisy na survival po Górach Łysych ., nRNA, Zarząd, Mr Glob, Stary Wiarus z raportem o szczepieniach, Pod miotłą, Stara baśń, Gry... masy - losu, Rybka zwana Wandą, Ameryka, Ludzkość - Kolos na glinianych nogach, Narodowy Sen Zimowy, Dzieciom generała Granta, Amantadyna a mandaty..., Wycinka, Matko Gromniczna!, Zimno, Placek Niebiańskiego Spokoju, I Światowa Wojna Hybrydowa, Świat to za mało?, Solidarity, Kolumbowie, Przyjdzie..., Boeing E-4, Przyjdzie chochoł na Wesele, Przegrać o palec, Broń B. (Broń Boże!), Dla jednego Donalda za dużo, P + M + A 2021, Я, Prognozy Gnozy, Handlować trzeba oczyć się!, Szpica, Placebo, Ekspertyza, "Jakubowski i pułkownik", Wielki Odlot Narodowy, Chodzi nocka po kolędzie..., P...oszukiwanie, Anty-Kolęda, Po bożemu, Pora bez telewizora, O czym dzisiaj świat śni?, Tekst IQ dla każdego, czyli romanse z dystansem, QE vadis?, Przestrogi dla Polski, W sidłach złych mocy, Ziemia Kanaan - globalny projekt, Dominator, Dziadek do orzechów, Diabelski Młyn londyński, Noc Bożego Narodzenia, Krewnym i znajomym królika, Znaki na Niebie i Ziemi, Korpus, Puste miejsce na stole, Nadzwyczajni nie chorują..., 23, Lecą wrony nad dachami..., Krokodyle łzy, Ad vente, W nieporadnym rozkroku, Widzimisię, Z obydwu stron,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register