31 may 2011

pianaAfrodyta wynurzająca się z morskiej piany
to oczy zwrócone ku cielesności

jego piękno
nie jest aby mają
dla mędrców Bhagavat-gity złudzeniem
dla proroków marnością

przynosi pożądanie
rodzące ból i śmierć
rozkosz wypełnioną cudami i pieśnią
olśnieni
nie zauważamy związanych rąk
spętanego językiem języka

przestajemy widzieć najważniejsze
ogromną jak ląd do którego spieszy
pianę
esencję znikomości

ta nawołuje - wyjdź mi naprzeciw
zanurz się
spłuczę twoje ślady
byś mógł na zawsze związać się
z mitem
i stać się mną

powracającym w pieśniach kochankiem
piaskiem dla piany


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 4 | rating: 0/3 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

Trochę za dużo myśli przyszło mi do głowy, żebym pokusiła się o zwerbalizowanie ich wszystkich. A w dodatku czuję się tak, jakbym dopiero dotknęła rąbka tajemnicy. Niepokojący wiersz w każdym razie, Jacku. Dobrego dnia. :)

report |

LUCJA,  

Moja podświadomość mówi mi, że myślisz podobnie jak ja. Znikomość kojarzy mi się z uworem zespołu pod tą samą nazwą (evanescence). Wsłuchaj się w sens słów piosnki "Bring me to life" (najlepsze wykonanie z Las Vegas). To jest prawdziwa burza umysłów! Dla relaksu proponuję "Preludium deszczowe" Chopina. Ogólnie piany z umysłu nie spłucze woda. Można się poddać, a walczyć z nią szkoda. Dobrego:))

report |

Jacek Sojan,  

Miladora.; o-tak! istnienie jest tajemnicą choć już sam byt /Byt/ widzialny jest jak koń: co to jest koń każdy widzi! :))!

report |

Jacek Sojan,  

LUCJA.; Fenomenologia odwołuje się do tego samego czyli do podświadomości, do pierwotnej intuicji rzeczy i ideii w badaniu-opisie zespołu zjawisk, w które jestesmy uwikłani; szukanie punktu zbieżnego pomiędzy umysłem a rzeczywistością to wyjście poza zgrzebny realizm ale także ucieczka przed idealizmem - pozwala poznawać poza doktrynami ale też poza mętną i mącą umysł emocjonalnością; odwołanie do muzyki - uszeregowanych dźwięków opisujących zarówno rzeczywistość jak i stan psycho-fizyczny ich autora są doskonałym przykładem istoty dzieła artystycznego jak i samego Dzieła Tworzenia - to coś co jest /JEST/ uświadomione i zatrzymane w świadomości nawet wówczas gdy przestaje istnieć - zaiste, fenomen! dziękuję za tak głębokie czytanie - to rzadkość na portalach; a może mam tylko szczęście do Milador i ŁUCJI...? :))! pozdrawiam najserdeczniej - J.S

report |other poems: długi język, muza, pomiędzy, gronostaj z damą, dlaczego nie, PKP, et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo, bujanie, Czyżyk, uwaga na szatynki, lekcja mitologii, szaleństwo makowe, modlitwa do Judasza, harpun, na gadu-gadu, wiersz zasmarkany, miłość niespokojna, codex doskonałego kochanka, twój czarny łabędź, nowy elementarz, canto, szlak twojego imienia, w poszukiwaniu Atlantydy, kreskówka, na balkonach, sura Alego, dziewięćsił, czas wieku męskiego, pokazała, Big - Bang 1989, odwołanie randki w ciemno, casus antypoety, imperatyw, związki frazeologiczne, zielony kontrabas, mądrość Jacka Sojana, Kwiecień-plecień, rozmowa z Dyrygentem, cimcirymci, soliloquia św. Muz, Moskaliki Podwawelskie, Dytyramb literowy - karnawałowo, media, skarbiec polski, powiedzieli, Epitafium dla Wojciecha Jaruzelskiego, deser, Bałtyk, zamyśliłem się, chałwa, jego dupa, dziewczyna z walizki, analnie i banalnie, zaproszenie, Afryką bądź mi, Joaśka, splot, Samuraj polski, las na reglu, pokolenie, patrz, urzeczona narzeczona - dwugłos, do poetów, dziewice i smoki, Twardy limeryk, mówisz jestem senna, Mój życiorys albo spowiedź właściciela kopy, Judasz, noeza albo okruszki z weselnego stołu, Limeryk solidarny, lingwistyczne zakupy w promocji politycznej, świat w naszych rękach, na facebook'u, stary komplemenciarz, Moja reduta, canzona, przy samowarze, ja Kain, trucizna, deser, manifa Henia, raz na zawsze, CV, mieć ideę, portret przeźroczysty, przepis na wiersz awangardowy, oda do Marylki, sutek, Kraków, rehabilitacja, śladami dorożki, plaga, rzeźba, królewny, pierwiastek, weryfikacje /wiersz integracyjny/, disco, przyprawa do skrzydełek Kentucky, mam, koniec kropka, ***, dlaczego, głupio o mądrości, białe noce, piana, ostrzeżenie, bez gwarancji, requiem dla Janusza Kurtyki, czerwiec, lilia dla Li Baia, słownik twojej obecności, nad rzeką Amen, kolczyk prola*, źródło, dekalog poety, mordercy, złote gody, Pogoda polityczna, Bohater romantyczny, bytka ne bytka - to je zapytka, o maj darling, do mojej kochanki, Maślak w occie, na wspomnienie pewnej Węgierki, Berecik, uwiedziony, orgia orientalna, rękopis znaleziony w Toyocie, List do Petroniusza,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register