3 may 2014

Podmuch

Kiedy patrzę na ciebie, jak chodzisz, co robisz,

skąd wracasz i dokąd znów jedziesz -
a co, jeśli umarłam w 2009 roku, na wiosnę
- może się nie obudziłam,

nie kołysząc Amelii, nie przytulając
dorosłych dzieci. Mój ojciec staruszek nadal żyje
i brat się nie zabił.

Gdyby wybaczyć sobie, nie zostać na brzegu
z przymkniętymi oczami -
w powietrzu lekkim, pośród dmuchawców


.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 17 | rating: 0/1 | report | add to favorite

Comments:

xyz,  

nie trzeba poczucia winy, tak myślę, wystarczy że musimy tu być , hmm

report |

gabrysia cabaj,  

hmm, Zoi............

report |

Drwal,  

Bardzo sprawnie, oddany stan, nie lubię wierszy w których podmiot sztucznie tworzy nastrój, Tutaj czuję autorski Twój klimat., wprowadził w świadomość ulotności, nastrój " lekki, pośród dmuchawców "

report |

gabrysia cabaj,  

obudziło się nagle, Drwalu, i już musiało, no musiało - dziękuję. Pozdrawiam Cię.

report |

Istar,  

Gabrysiu, cały ten świat, jest " a co, jeśli..." co z tego że tyle słów już wymyślono, tak niewiele potrzeba, by wzruszyć..

report |

gabrysia cabaj,  

w pewnej mierze, to zasługa grafiki Evy, która niezmiernie i nieprzerwanie mnie wzrusza - dziękuję, Marzenko.

report |

issa,  

jadłam z pięć lat temu? ze cztery? już nie pamiętam kiedy dokładnie, obiad z pewnym starszym, przesympatycznym Francuzem, który z Polską od lat pozostaje w bliskich kontaktach. Obiad miał bardzo francuskie tonacje: skoro się spotkaliśmy, poznaj choć trochę moją ojczystą kuchnię - własnymi rękami to robiłem! o, własnymi rękami! :) Mężczyzna jest zawodowym muzykiem, który może już sobie pozwolić na granie jak chce, kiedy, gdzie i z kim chce, na korzystanie ze spokoju, jaki wcześniej intensywnie wypracował. I teraz od pewnej serdecznej mu kobiety dostałam właśnie link: może Yves grał dla Ciebie, Gabrysiu, tylko o tym nie wiedział. Ja tam nie wiem. Taka rozleniwiona nawet może nieco trąbka, a jednak z czujnością na świat zachowaną - nic w niej z nieruchawości kastrowanego kota, prędzej może trochę z drzemki kocura w słonecznej plamie. Tak inna od marszu orkiestry dętej z werblami, jakie dziś w trzeciomajowym święcie zza okna słyszałam: http://www.youtube.com/watch?v=v_d76pLF93U

report |

gabrysia cabaj,  

dzisiaj chciałam zrobić coś wyjątkowego, więc postanowiłam m.in. zrobić frytki dla pięciu osób, co było trudne, męczące, ponieważ stałam przy kuchni dwie godziny, smażąc się w oparach oleju, gdy inni siedzieli w ogrodzie, ale warto było, bo dostałam od Ciebie, issa, długi komentarz okraszony muzyką - to jest nagroda - dziękuję.

report |

Bazyliszek,  

jak zawsze Gabrysiu:)))

report |

gabrysia cabaj,  

Bazyliszku:)

report |

oczy jak pustynia,  

a co jeśli nie obudziłabym się w 1988 roku?;-) trafił, bardzo:-))

report |

ApisTaur,  

gdyby człowiek wiedział / że się nie obudzi / to by się nie kładł //pozdrawiam Gabi //:-)

report |

gabrysia cabaj,  

i ja pozdrawiam, Tomasz, i dziękuję:)

report |

Eva T.,  

o! bardzo mi milo, Gabrysiu :) serdeczne dzieki za to podpiecie :) wiersz taki bardzo Twoj :) "a co, jeśli umarłam w 2008 roku, na wiosnę - może się nie obudziłam" - pomyslalam w tej chwili o pewnym wydarzeniu w 1998 roku, gdy czulam, ze umarlam...brrr :)

report |

gabrysia cabaj,  

czasami czuję, jakby życie było tu tylko złudzeniem, snem, Evo -;*

report |

Jaro,  

Gdyby wybaczyć sobie, nie zostać na brzegu z przymkniętymi oczami - w powietrzu lekkim, pośród dmuchawców :) trzeba by to zabrać :)

report |other poems: Po deszczu, Osobna, ***, Ziemnia, Białopióra, ***, Kobieta w czerwonych koralach śni swój koszmar, Pod jabłonią, Wiara, Jeż w rękawiczkach, Ład, Ziarno, ***, Dym, ***, Przełam, Szyfr na pamięć, ***, Muszle, ***, Scena rodzaju, Pinezka, Leśne echo, Przedwiośnienie, Chrzanienie, Podmuch, Rzeźbiona komoda, Introligatornia, Wirus, Kot faszerowany, Kot na taborecie, Kupowanie róży, Kołysanka dla elfa, Fuga, Sytość, Niewidomy, Łapiąc rybę robi się ustami, Klucze, Macki, Jaskinja, Piórko na szkle, Calineczka jeździ z pękniętą przednią szybą, Antrakt, Pier taką dolę, Polityka, Pejzaż nadmorski, Scena przed sklepem, Solary, Blanszowanie, Odrzwia, Pustki, Pliszka siwa, Murowane falochrony, Calineczka trzyma wagę, Skrzydlate mrówki, Kompozycja, Jaskółki szczekają na człowieka, Konkrecja, Nigdy nie podążaj za mrówką, Kurki w deszczu, Batumi, Świetnieje, Stare Widmo, Mała planeta z jednym drzewem, którego nie ma, Programy, Dwa końce, Poredlne, Wiater, Galapagos, Szafowanie, Ślady, Wizyta pod kloszem, Radość, Odsiebność, Rozładunek, Hej, kolęda!, Napalm, Najlepsza mnie wersja, Demonografia, Czarny kapelusz, Piaski, Uroczysko, Seans wieczorny, Oddaleni, Oswajanie przydrożnych kamieni, Zaocznie, Dżem wiśniowy, Takie nic, Deszcz, Miła, Baba Jana, Zgubiłam tam serce, Tamizo, Terytoria, Ptaszek, Nie będzie granic, Jeziorna, UTW, Szuńdy, Z głupia frant, Starocie, Ziemianin w ziemiance, Jaszczurki na śniegu, Skarby, Obszar istnienia, Anioł ubezpieczeniowy, Gorzkie truskawki, Antycypacja, Gdy drzewo nie ginie tylko traci liście, W kąpieli, Schodzenie ze sceny, Pozorność, Znaczenie, Dreszcze, Wypisywanie, Rodność, Monopol, Średnice, Niepewności, Znicze z piasku, Furkot, Oziminy, Interpretacja, Krótkie włosy, Oczy, Sok z granatów, Rodzisz się z piany Afrodytko, Zamawianie, Tratwa, Piszę, Fomo* viator, Emigracja, Podsłuchanie, Akt z wilgą, Scena z gołębiarzem, Pejzaż zimowy, Miłość, Trzcina, Zbieraj mnie, Przejście, Wiatr, Urodziny, Od pierwszej kawy, Forma, I muchy w nosie, Brukowiec, Huśtawka, Echolalia, Fajerwerki, Noc Sylwestrowa, Szczęścia w nieszczęściu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register