30 may 2012

Anioł ubezpieczeniowy

Niedawno w Australii umarł człowiek,
którego wcześniej nazwano: Anioł z klifu Gap,
a który jeszcze wcześniej
robił to co lubił i odwrotnie,
za co kupił sobie dom nad oceanem
z horyzontem na brzeg wysoki,
który wybierali ludzie
zdecydowani stanąć nad urwiskiem;
zrobić jeden krok w jednym podmuchu.

Jakże piękny i straszny musiał być widok
wściekłych fal uderzających o skały;
jaki szum i huk ogłuszający myśli,
gdy zjawiał się on - facet od ubezpieczeń,
wówczas już tylko na życie,
z tym prostym pytaniem: w czym mogę pomóc?

Każda noc może się stać przepaścią,
każdy dobry agent - Aniołem.
Wtedy wystarczy przywitać się, podając rękę,
wypić herbatę,
później opowiedzieć o ranku mądrzejszym
od wieczora,
żeby jeszcze później móc nie odejść
z niczyim już, zerwanym przez wiatr,
pustym kapeluszem.

.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 19 | rating: 0/1 | report | add to favorite

Comments:

Dany,  

"później opowiedzieć o ranku mądrzejszym od wieczora...", jak to mówią, przespać noc, a rano wszystko jest prostsze, łatwiejsze, lepsze. ładny wiersz, pouczająca puenta :)

report |

gabrysia cabaj,  

dzięki, Dany - do tej pory poprawiałam w przerwach na papierosa:)

report |

;*,  

palenie pobudza szare komórki - są rezultaty ;))

report |

gabrysia cabaj,  

a fruktoza otumania, czy jakoś tak, brail:)))

report |

Konrad Redus,  

czyli kto je jabłka ten tuman?

report |

gabrysia cabaj,  

nie, Konradzie - muszka owocówka:))

report |

Jerzy Woliński,  

agenci powinni go czytać raz w tygodniu, pozdrawiam:)

report |

gabrysia cabaj,  

a agencje powinny być towarzyskie, Jeżyku:)))

report |

Jerzy Woliński,  

przesłanie wiersza jest super i dobrze ,że nie ma nic z agencjami:)

report |

Emma B.,  

nie można się wykpić punktem, więc komentarz - temat mało poetycki, a niekonwencjonalne spojrzenie zrobiło z niego niezły wiersz

report |

gabrysia cabaj,  

takie to dzisiaj pisanie, Barbaro - proezja:))

report |

Dany,  

A mówią, że nikotyna zabija?! Jak już tak dobrze idzie Tobie poprawianie, po papierosach, to może jeszcze zredukujesz kilka powtórzeń? np. "zrobić krok w jednym podmuchu", jeśli piszesz krok, to wiadomo, że jeden.

report |

gabrysia cabaj,  

powtórzenia, Dany, to też jeden ze środków poetyckich, a tutaj dla lepszego zobrazowania momentu, który chwieje chwiejnym człowiekiem;)

report |

Dany,  

masz rację, choć czasem są zbędne, takie "nadsłowie", ale Twój wiersz, Twoja wola. Mówisz, dla lepszego zobrazowania? Ale ja świetnie sobie wyobrażam i jeśli nie jest dokładnie powiedziane, muszę sama zinterpretować, sama pokombinować, co autor chciał powiedzieć, ale, skoro tak lubisz... Mnie się wiersz podoba, choć trochę prozą zabarwiona ta Twoja poezja. Nic bym nie mówiła, ale sam pobudziłeś moją wyobraźnię do zmian mówiąc, że w przerwie na papierosa robiłeś zmiany. Może dlatego ja nie palę... Miłego dnia :))

report |

gabrysia cabaj,  

to mam rację, Dany, czy jej nie mam? podoba się wiersz, choć nie całkiem? nic byś nie mówiła, ale powiedziałaś, a ja zaczęłam zachodzić w głowę, że niektóre komentarze są dziwne, ponieważ komentująca nie pali - miłego dnia:))))

report |

Dany,  

Sama napisałaś mi, że w przerwie na papierosa robiłaś poprawki. Ja nie palę, to nie robię poprawek w swoich wierszach. Tak sobie pożartowałam. Wiersz podoba mi się, choć nie całkiem, napisałabym bez powtórzeń. Nie przekonałaś mnie o słuszności i celowości powtórzeń, mam na ten temat inne zdanie, ale to ja...Twój wiersz i ja szanuję Twój styl. Przecież wcale nie chcę go zmieniać, to tylko rozmowa. Czy teraz wyraziłam się jasno? Sumując: ładny wiersz, a te powtórzenia, to drobiazgi, o które nie warto się spierać. :) bardzo miłego dnia z małymi przerwami na papierosa hihi...

report |

gabrysia cabaj,  

kiedyś założyłam sobie, że moje teksty będą odzwierciedleniem pogody, Dany - tego się trzymam jak umarlak trumny:)))

report |

alt art,  

pogoda współautorem..

report |

gabrysia cabaj,  

bardzo ci dziękuję, alt, że zaglądasz do mnie...spokojnego dnia dobra duszo;)*

report |other poems: Po deszczu, Osobna, ***, Ziemnia, Białopióra, ***, Kobieta w czerwonych koralach śni swój koszmar, Pod jabłonią, Wiara, Jeż w rękawiczkach, Ład, Ziarno, ***, Dym, ***, Przełam, Szyfr na pamięć, ***, Muszle, ***, Scena rodzaju, Pinezka, Leśne echo, Przedwiośnienie, Chrzanienie, Podmuch, Rzeźbiona komoda, Introligatornia, Wirus, Kot faszerowany, Kot na taborecie, Kupowanie róży, Kołysanka dla elfa, Fuga, Sytość, Niewidomy, Łapiąc rybę robi się ustami, Klucze, Macki, Jaskinja, Piórko na szkle, Calineczka jeździ z pękniętą przednią szybą, Antrakt, Pier taką dolę, Polityka, Pejzaż nadmorski, Scena przed sklepem, Solary, Blanszowanie, Odrzwia, Pustki, Pliszka siwa, Murowane falochrony, Calineczka trzyma wagę, Skrzydlate mrówki, Kompozycja, Jaskółki szczekają na człowieka, Konkrecja, Nigdy nie podążaj za mrówką, Kurki w deszczu, Batumi, Świetnieje, Stare Widmo, Mała planeta z jednym drzewem, którego nie ma, Programy, Dwa końce, Poredlne, Wiater, Galapagos, Szafowanie, Ślady, Wizyta pod kloszem, Radość, Odsiebność, Rozładunek, Hej, kolęda!, Napalm, Najlepsza mnie wersja, Demonografia, Czarny kapelusz, Piaski, Uroczysko, Seans wieczorny, Oddaleni, Oswajanie przydrożnych kamieni, Zaocznie, Dżem wiśniowy, Takie nic, Deszcz, Miła, Baba Jana, Zgubiłam tam serce, Tamizo, Terytoria, Ptaszek, Nie będzie granic, Jeziorna, UTW, Szuńdy, Z głupia frant, Starocie, Ziemianin w ziemiance, Jaszczurki na śniegu, Skarby, Obszar istnienia, Anioł ubezpieczeniowy, Gorzkie truskawki, Antycypacja, Gdy drzewo nie ginie tylko traci liście, W kąpieli, Schodzenie ze sceny, Pozorność, Znaczenie, Dreszcze, Wypisywanie, Rodność, Monopol, Średnice, Niepewności, Znicze z piasku, Furkot, Oziminy, Interpretacja, Krótkie włosy, Oczy, Sok z granatów, Rodzisz się z piany Afrodytko, Zamawianie, Tratwa, Piszę, Fomo* viator, Emigracja, Podsłuchanie, Akt z wilgą, Scena z gołębiarzem, Pejzaż zimowy, Miłość, Trzcina, Zbieraj mnie, Przejście, Wiatr, Urodziny, Od pierwszej kawy, Forma, I muchy w nosie, Brukowiec, Huśtawka, Echolalia, Fajerwerki, Noc Sylwestrowa, Szczęścia w nieszczęściu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register