19 december 2012

Wiersze o przemijaniu

Szanowni moi mili.
Po głowie chodzi mi pewien pomysł i potrzebuję pomocy.
Czy stworzyliście lub znacie, lubicie, pamiętacie, wiersze o przemijaniu?
Chodzi o upływający czas, marność niestałości i nieuchronność starości.
Proszę Was o podanie, zaproponowanie czegoś, co waszym zdaniem jest piękne, wzruszające i dobre...
Dzięki
M


number of comments: 11 | rating: 0 |  more 

byłem...,  

W moich krótkich kawałkach jest trochę o przemijaniu.Czy piękne,wzruszające i dobre? Chciałem tak jak czuję i myślę,przecież przemijam...:)

report |

ZGODLIWY,  

Rzeczywiście, ponad sto wierszy i większość dotyka czasu... zabrałem się do czytania... uśmiech wywołało porównanie o 32 bitowym świecie... Czy możesz mi powiedzieć, który z Twoich wierszy jest Ci najbliższy

report |

alt art,  

Mariusz, przecie trzecia część poezji jest o przemijaniu, upływającym czasie, marności, niestałości i nieuchronności starosci; a piękne to, co w Ci gra..

report |

sisey,  

Alt ma rację. Marność, niestałość, przemijanie to stały motyw. Jeżeli szukasz the best of... to takie rankingi już istnieją. A jeśli pytasz autorów; zerknąłem do własnych tekstów - musiałem, bo nie prowadzę takich statystyk/analiz i żeby Cię daleko nie posyłać http://truml.com/profiles/77935/poetry/139374 Tak. Uważam go za jeden z lepszych swoich tekstów i jest (również) o przemijaniu. Tak na marginesie, chyba szukasz kłopotów. Temat jest za obszerny,a wskazywanie w nim czegoś unikalnego co najmniej trudne.

report |

ZGODLIWY,  

ali art - ależ ja chciałem dowiedzieć się co nie mnie gra, lecz TOBIE :) Mam swoje emocje związane z przemijaniem, mam kilka swoich faworytów... teraz i tu pytam Ciebie... jaka poezja oddaje Twoje spojrzenie na przemijanie ?

report |

alt art,  

poczytaj dzienniki Jestem..

report |

Emma B.,  

można znać cel takiej antologii

report |

ZGODLIWY,  

Moim głównym konikiem twórczym jest robienie kilkuminutowych wizualizacji video. Czasem jest to coś w postaci teledysku, czasem pocztówki video. I tak od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł by zrobić coś, co będzie mówić o przemijaniu. W podkładzie planuję utwór Piwnicy Pod Baranami pt "Ta nasza młodość". No i chciałbym też wzbogacić to wierszem. Oczywiście wszystko po konsultacji z autorem i wyrażeniu jego zgody. A następnie umieszczam m.in. na swoim profilu Youtube ( mój nick - kfanegatyw ).

report |

Emma B.,  

bardzo mi się podoba ten pomysł. Poszukam coś do wyboru. Jeżeli się spodoba to będę bardzo zadowolona

report |

Darek i Mania,  

pomysł ciekwy, zobaczę jak z realizacją ;)

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1