16 january 2019

najważniejsze są sufity

przychodzi czas
że najważniejsze są sufity
smugi farby niechlujnie pomalowanej
i gruzełki na których
zatrzymuje się wzrok
odpoczynek dla myśli
co depczą się w tłumie
cały dzień i następny
mija
spokojnie
kolejność pór roku
nie gra już roli


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 9 | rating: 0/11 | report | add to favorite

Comments:

jeśli tylko,  

albo najczęstsze..

report |

sam53,  

przychodzi czas gdy (że) najważniejsze są sufity niechlujne smugi smugi farby (niechlujnie pomalowanej) (i) gruzełki na których ---- (co depczą) które gotowe zadeptać się w tłumie ---- 1. nie zaczynamy od ...że 2.nie lubie cokanai pozwoliłem sobie troche (to w nawiasach do wywalenia)...pozdrawaim :)))

report |

Leszek Czerwosz,  

Dziękuję za opinię i poprawę. Nie jest to jednak wypracowanie i, jak sądzę, pominięte słowa, nie utrudniają zrozumienia. Może nawet stale jest ich za wiele i trzeba by je usunąć z tekstu. A może wszystkie. Dziękuję.

report |

piórko,  

Po Twoich słowach zatęskniłam za odpoczynkiem, bieganiem po suficie innymi myślami niż te, co mam jeszcze zrobić. Jednak za długie, bezmyślne gapienie się w sufit zobojętnia. Pozdrawiam :)

report |

Leszek Czerwosz,  

Jeśli osoba gapiąca się, nie może robić nic innego. Najlepiej zamknąć oczy. Na zawsze i spokój.

report |

Ania Ostrowska,  

zastanawiam się nad "niedbale" zamiast "niechlujnie". Jak myślisz, Leszku?

report |

Leszek Czerwosz,  

istotnie, ładniej, choć nie ma być za ładnie, muszę pomyśleć dzięki ze się odezwałaś :)

report |

bosonoga,  

Bardzo dobry wiersz, dla mnie odczuwalny :( Pozdrawiam!

report |other poems: samoobsługa, jesteś?, najważniejsze są sufity, gdybym wiedział, kapitał minut, Walentyna, budowniczowie, złote liście, kreatywna księgowość (wersja poprawiona), nie przejdę, emocjonalne IQ, Czy już mi wolno, letnio, i co teraz będzie, re-żarliwość, można by, prostytucja małżeńska, zdjęcie z bardzo dobrze ustawioną ostrością, niefart czy co innego, plagiat, czy to aby moja muzyka?, wyjście, iskra, bliskie spotkania, ocieplenie klimatu, zawód, o 23:30 odpływam, Wolny wybór, fragmentacja odwołana, czy mogę jeszcze raz pomyśleć, zielone, oczy, sama dobroć, Tak bliskie spotkania, Time out (czas minął), Zespół Otella, litery mowy ciała, miły koniec, N do N, mentalna tkanka, kodowanie binarne, Już nieważne, poza korporacją, Podchody, Kolory (rewitalizacja), stutysięczne okno, Wiosny już chyba nie będzie, Czy mogę nie prosić do tańca, Ale, cztery częśći przemijania, spotkanie w starym młynie - powiastka, Jednak byłoby szkoda, zerwany most, lepiej nie, Barwny klawisz, Czarny książę, koniec, nie wiem jaki dać tytuł, nocne życie, fale, był taki lajf, czuwanie przy wędzarni, dyskresja Brata Billa, studnia, męski punkt widzenia, róża, identyfikacja królowej, sprzątanie, paradoks, Kasa, sprzedam lub zamienię, blachara, manowce, samiec alfa, Dżin XXI wieku, osąd, w XXI wieku, reset, striptiz na szklanej górze, na granicy szaleństwa, szczęśliwy powrót z piekła, winy smak, niepokój I, niepokój, Anioł, słowa, zażyłość, w centrum dowodzenia, ostatnie dźwięki ciszy, bez nadziei, wiosna, atak czy ucieczka, utrata zasięgu, dobrze, chwila, pięknoduch, i co dalej, wszystko żyje, emocja niczym zbrodnia, koniec filmu, M4, myśli, krok w przód i dwa wstecz, zima, zawsze, góry ukochane, turbulencja, mój adres, kreatywna księgowość, burza, szafa, radio, przeznaczenie, Szklane sztylety, po co, Państwo prawa, w sieci,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register