Prose

stefanklakson
PROFILE About me Prose (10)10 january 2019

Doniosła rozmowa ontologiczna, jaką pewien emeryt z Idaho przeprowadził pewnego razu ze swoim wnusiem

A oto przed Czytelnikiem pamiętna rozmowa, jaką pewien emeryt z Idaho przeprowadził pewnego razu ze swoim wnusiem:
— Dziadku, to przecież niemożliwe, żeby świat wziął się znikąd!
— Drogi wnusiu, to przecież wydaje się niemożliwe, że twoją babcię, a moją żonę, światło mojego życia, potrącił swoim garbusem nie kto inny, jak sam sławny Ted Bundy. Wiózł akurat na odludzie jedną przerażoną ślicznotkę, żeby obedrzeć ją ze skóry, nie rozejrzał się – i twoja babcia, a moja żona, w mgnieniu oka przeniosła się na tamten świat. Wydaje się to wszystko tak samo nieprawdopodobne, jak to, że świat wziął się znikąd. A jednak tak właśnie było! Ted sam się do tego przyznał po latach.
— A co to jest ofiara i kto to jest Ted Bundy, dziadziu?
— Mniejsza o to, smyku, kiedyś sobie o nim poczytasz. A na wakacje pojedziemy do Waszyngtonu do Narodowego Muzeum Zbrodni i Kary, żeby zobaczyć tego garbusa i krew babci zaschniętą na zderzaku. Ty też kiedyś pojedziesz do tego muzeum ze swoimi dziećmi. Jesteśmy to winni Tedowi za to, że zapisał nas, takich szarych ludzi, na kartach historii.
— To wspaniale, dziadziu, już nie mogę się doczekać! Czyli tak naprawdę świat wziął się znikąd?
— Patrząc na szaloną historię z Tedem, wygląda na to, że tak, wnusiu. Ted też nagle pojawił się znikąd i wysłał twoją babcię na tamten świat.
 
(2017)
 
*Ted Bundy, właśc. Theodore Robert Bundy (ur. 24 listopada 1946 w Burlington, Vermont, zm. 24 stycznia 1989 w Raiford, Floryda) – amerykański seryjny morderca, który zamordował 21 kobiet.
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register