10 february 2012

Święto Kolorów

Pod poniższym linkiem wersja elektroniczna książeczki wydanej w 2007 roku, nakładem własnym. Zapraszam.


http://issuu.com/matmel/docs/_wi_to_kolor_w


number of comments: 4 | rating: 6 |  more 

Mateusz Melanowski,  

I jeszcze parę słów o: ” Bez efekciarstwa, a jednak z jakimś podskórnym dramatyzmem, dobrze wyrażonym i wyczuwalnym są napisane najlepsze wiersze tej książki. Bez patosu, a jednak tak, że odczuć można, jakim zjawiskiem jest życie codzienne, jeśli śledzić jego ruchy z uwagą równą buddyjskiej wręcz uważności.” Jakub Winiarski, PoeWiki.org "Myślę, że taką poezję pisze się po trzydziestce. Kiedy człowiek jest mniej więcej w połowie, z jednej strony mając już pewną bazę wspomnień , z drugiej zaś otwartą perspektywę, na razie pustą jeszcze." Karol Pęcherz, CEGŁA-Magazyn Materiałów Literackich "Ostatecznie tomik kieruje błysk naszego oka na jesienne święto kolorów i choć autor pisze:Niewiele we mnie jesieni, to mocno wybrzmiewa puenta: Żyjemy. Trzeba to powtórzyć. Krzysztof Fiołek, Lampa "Święto Kolorów to w pewnym sensie książka o dojrzewaniu (smutnym, wypalającym, depresyjnym) oraz podtrzymywaniu przy życiu, w stanie gotowości, wewnątrz - podmiotowej odrębności i poezji." Katarzyna Zdanowicz-Cyganiak, Opcje

report |

Mateusz Melanowski,  

Ale t o wygląda.

report |

gabrysia cabaj,  

no i przeczytałam - bez efekciarstwa, za to blisko, lirycznie o codzienności

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1