20 january 2018

ten sam od lat

 


ten sam od lat

list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/6 | !!! send it !!! | report | add to favorite

Comments:

Ania Ostrowska,  

ponieważ uprzedziłaś, ze kreski mogą się pojawić snułam rozmaite pomysły, co narysujesz, ale oczywiście nie zgadłam :) I muszę przyznać, że mnie zatkało :)

report |

jeśli tylko,  

nigdy nie wiem, który fragment wiersza zechce się "pokazać", czasem coś wybiorę, ale.. nie wrzucam choć narysowane. A po kilku dniach jest inny obraz, ten pierwszy musiał być, zeby dojrzał drugi, więc same niespodzianki :)

report |

smokjerzy,  

Podziwiam to, jak trafnie i przy pomocy tak skromnych środków potrafiłaś zilustrować coś, na co ja potrzebowałem aż tylu słów.To wielki dar, więc pielęgnuj go w sobie :) Twoje kreski bardzo wzbogacają mój tekst. Dziękuję :)

report |

jeśli tylko,  

dziękuję ;) wiesz, zawsze oglądam pomysł (jak się wreszcie pojawi) i myslę - nie co tu dodać, ale co zdjąć, uprościć. Moje marzenie to narysować jedną kreską, (niekoniecznie prostą ;)) A że tyle słów.. - zawsze wybieram tylko fragment, ale inne słowa (z wiersza) też są tu potrzebne. Jak fundament zagrzebany w ziemi i niezbędny, choć nie widać :)

report |

lilidae,  

Pozornie proste kreski, a trafiły w punkt!:)) Bardzo mi się podoba:)

report |

jeśli tylko,  

dziękuję, nie umiem pięknie rysować, więc stawiam na proste (i przekaz :)

report |

lilidae,  

A to jest właśnie najtrudniejsze:) Technikę można wyćwiczyć, wyobraźnia nie poddaje się "tresurze" :)

report |

jeśli tylko,  

awiesz, że poddaje ;) troszeczkę ;) jak się mocno/często przyglądać - więcej się widzi :)

report |

lilidae,  

No tak, ale jednak trzeba mieć wrodzone predyspozycje:)

report |

jeśli tylko,  

wystarczy odkryć ;)) Ja nie wiedziałam, ze mam ( i dalej nie wiem), robiłam sporo zdjęć i spodobały mi się pocztówki, zaczęłam dopasowywać obrazy do czyichś słów. I pewnego dnia stwierdziłam, ze nie mam odpowiedzniego zdjęcia. Mało tego - nie zrobię takiego zdjęcia. Ale wiem , jak to narysować. Więc z wielkim strachem.. zrobiłam :)

report |

jeśli tylko,  

https://truml.com/profiles/87788/postcards/166962 tu była pierwsza rysowana do cudzego tekstu

report |

jeśli tylko,  

https://truml.com/profiles/87788/postcards/162863 a to pierwsza rysowana do mojego (niepewną kreską ;)

report |other postcards: niepoznane pocałunki, jest niewymownie, urojone usta, w najciemniejszym kącie raju, iskrówka, w objęciach trzymałam twój cień.., że o niczym innym, nie przekraczać sfery smarowania, ta wiosna, wieczorem powietrze zapachniało, teraz też jest ciemno, jajo wielkanocne, karma.. czy karma?, a może by tak.., deszcz, wiatr i kot Lucek, ciasne, ale własne.. ale ciasne, niezrównany pejzażysta, jakby była ikoną, odlatuje(my), pokój (nam), zejście do konkretu, przymus nie do pokonania, herbu chrrr, teoria względności poezji, a póki co i potem.., "wymłócone" myśli splata w warkocze wierszy, migawka, żar z papierosa, ten sam od lat, jest w tym jakaś pułapka, i tylko ślady stóp utoną.., zawahanie, jeden kieliszek, każda minuta jest, wykiełkuje, poczekalnia, z ręką, pękło, wymażą, chiński horoskop, nieobecność, KTOŚ, częścią wszechświata, odbierzesz mnie z biura rzeczy znalezionych, czy rozumiem to na co patrzę, szyk, Powrót(10), ktoś, Acid Jazz Club, o uczuciu, (prze)mijanie się, pytanie niewystygłe, granatowa garsonka, czy priorytety, chcę być.., vilanella z laską, gdy.., myślę wtedy o.., przed snem, robi się cicho i chłodno - wersja 2 na życzenie Ani O., robi się cicho i chłodno - wersja 1, jesień, krople, bliżej i bliżej ku.., nie próżno, jesień sucha, coto, dyżurny rekwizyt, kobieta w czarnym płaszczu i kapeluszu, pustka, z łakomstwa, pokaż rogi, potem wypluwam pestki, kampania, luna-tyk, mieć ochotę, szukam synonimu do słowa tęsknię, wbite, czekam w milczeniu, kingsbridge, choć w środku nie było żywej duszy, moje błędne koło, nocą przychodzi, jeden raz wypuszczeni na świat, To może być tak, że pierwszy las Bóg stworzył?, zanim brzask, dupobladość i puzon, wracam do ciebie, zostało 11 tygodni - do dzieła!, blue święta, choinkowo, i .. kurtyna!, Bzdureńko moja słodka, starość idzie, śnieg, no i wyszło na francuskim fortepianie, z twojego snu, jak ćma, choć nie mogę unieść chleba, wilczy się, Pertynencko Im, musi istnieć coś więcej, w listo-padzie, jak ten czas biegnie, kurczak gongbao w żółtym świetle, ostry blues, wschód, Matka Ziemia, podobno wrzesień był piękny, z opowieści, Orfeusz czy Platon, bezsenna kołysanka, lekko, powracające myśli, wiatr, nie budź mnie rano, nocami odsypiam kołysanki dzieciństwa, nie-utrata, tam nie śpię, widzę, będziemy razem samotnie, kąt nieba, w radiu Szymborska a właściwie jej wiersz o.., w ciszach, gorączka, zawisły, ogłoszenie, jakby stanęły w ogniu, nici ty.., pod zamkniętymi powiekami, marzenia pink..antne, biologia uczuć wśród butów, wyplecione, harmonia, przestrzeń którą zamieszkuję, dzieją się znów, na środku jeziora nie myśli się o brzegu, w odmętach granatowego materiału, rzeczy się dzieją, nierzeczywistość, sylaba, przyniosłam ciebie ale nie przyszedłeś, tamto lato, gdy próbuję chwycić w dłonie woda staje się przezroczysta, nie patrz takimi oczami, gdy ja już tylko zerkam jednym, czy masz odwagę tam iść?, samotność herbaty, bez chwili przerwy, nierealność, świat przyspieszy jak oddech,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register